Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

22. augustil kell 21.22 said päästjad väljakutse Nõmme linnaossa Kalda tänavale, kus raskesti ligipääsetavas kohas põles 50 m2 turbast pinnast. Tulekolle likvideeriti kell 23.45

Harjumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida- ja Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. augustil kell 19.22 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Pajusi külla, kus veoauto oli vajunud pooleldi kraavi ja sulgenud sõidutee. Kohale sõitnud päästjad nõustasid autojuhti, piirasid sündmuskoha ning tagasid ohutuse teel.

Viljandimaa

23. augustil kell 3.58 sõitsid päästjad Viljandi valda Viiratsi alevikku Sakala tänavale, kus vanainimene oli oma toas kukkunud ega saanud enam püsti ning teataja ei pääsenud korterisse sisse. Kohale sõitnud päästjad avasid korteriukse ning meedikud pääsesid kannatanu juurde, kes päästjate abiga kiirabiautosse tõsteti.

Võrumaa

23. augustil kell 6.39 käisid päästjad Rõuge vallas Ala-Tila külas teele kukkunud suurt puuoksa eemaldamas.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

22. augustil kell 17.27 helistati Häirekeskusesse, et Kohila vallas Aespa alevikus Lepatriinu tänaval põleb ühekordne maja. Päästjate kohale saabudes põles suvila köögiosa lahtise leegiga ning süttinud oli ka paari meetri kaugusel oleva kõrvalhoone sein. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 18.14ks, misjärel otsiti veel tulepesi. Päästesündmus lõpetati kella 19.40ks. Suvila sai tulekahjus tugevalt kannatada, kõrvahoonel põles sein ja katus. Päästetöödega tegelesid Assaku, Keila ja Kohila päästjad.

22. augustil kell 19.06 teatati Häirekeskusele, et Kehtna vallas Linnaaluste külas läks talumaja korstnas tahm põlema. Helistaja oli jõudnud enne päästjate tulekut leegi kustutada, kuid päästjad kontrollisid korstna üle ja ootasid ära, kui korsten maha jahtub. Omanik jäi valvesse ning lubas kohale kutsuda korstnapühkija.