Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

25. augustil kell 16.13 sõitsid päästjad Haabersti linnaosasse Õismäe teele, kus teeserva pargitud sõiduautost oli lekkinud kütust. Päästjad katsid reostuse saepuruga ning veendusid, et see enam edasi ei levi. Katkise sõidukiga tegeles edasi kohale kutsutud autoomanik.

25. augustil kell 18.30 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Akadeemia teele, kus ühe elumaja korteris toimus toidukõrbemine. Ohtlik olukord likvideeriti ning eakas korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

25. augustil kell 23.58 sõitsid päästjad Nõmme linnaosasse Põllu tänavale, kus teataja sõnul tegi tema naabrimees hirmuäratavalt suurt lõket, kust lendus ohtralt sädemeid. Päästemeeskonna saabudes oli lõkkemeister kenasti kohal, kuid kuna ta oma suuri koeri kinni ei tahtnud panna, allus ta päästjate manitsustele ohtlik lõke ise kustutada. Aiavoolikuga ta seda päästjate silme all ka tegi ning kella 00.13-ks oli lõke kustutatud.

Harjumaa

25. augustil kell 21.10 teatati, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas põleb prügikastide juurde jäetud vana külmik. Päästjad kustutasid põlengu kella 21.26-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

25. augustil kell 8.11 sai Häirekeskus teate, et Põlva vallas Himma külas põleb ühekordne hoone. Päästjate kohale saabudes põlesid kahel kõrvuti asetseval kinnistul lausleegiga 3 hoonet: ühel vana kasutuseta seisnud elumaja, teisel suvemaja (3x4 meetrit) ja kuur (3x2 meetrit). Päästjad asusid põlengut kustutama ning kella 8.32ks oli tuli lokaliseeritud. Suvemaja ja kuur hävisid tules täielikult, vana palkmaja jäi osaliselt püsti. Lähemal vaatlusel selgus, et suvemaja kõrval kasvanud tammel oli värske pikselöögi jälg ja hoovis olid maas puujupid, seega arvatavasti sai tulekahju alguse pikselöögist. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Päästetöödega tegelesid Põlva ja Võru päästjad ning päästesündmus lõpetati kella 10.41.

Valgamaa

25. augustil kell 9.40 sõitsid päästjad Otepää valda Nüpli külla, kus öösel oli suur puu maanteele kukkunud. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee.

Kell 10.19 käisid päästjad Valga vallas Iigaste külas , kus äike oli löönud elumaja hoovis olevasse kaske, mistõttu kukkus see maja ette ning eakas perenaine ei pääsenud enam majast välja. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid ukseesise, nii et vanainimene sai liikuma. Tema tervisega oli kõik korras.

Kell 13.15 helistati Häirekeskusesse, et Tõrva linnas Tööstuse tänaval suitseb katlamaja kõrval asuv turbahunnik, mida hakatakse lahti kaevama ning päästjaid palutakse julgestuseks juurde. Päästjate kohale saabudes hakati umbes 150-ruutmeetrist turba- ja hakkehunnikut tõstukiga lahti võtma ning näha oli ka suitsu. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.13ks. Kütteks kasutatav turvas oli arvatavasti ise süttinud.

Võrumaa

25. augustil kell 21.57 sai Häirekeskus teate, et Võru vallas Lasva külas Palo teel tossab viljakuivati, kuid leeki näha ei ole. Päästjate kohale saabudes oli kuivati küte välja lülitatud ja seda pumbati juba tühjaks. Päästjad kontrollisid kuivati üle ning leidsid seal söestunud viljaklombid, mis eemaldati käsitsi. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. augustil kell 21.28 teatati Häirekeskusele põlengust põllul Toila vallas Saka külas. Põles 200 m2 viljapõllu ala kokku neljast kohast 2 m triipudena. Päästjate arvates võib olla tegu süütamisega. Põleng likvideeriti kell 22.10.

25. augustil kell 13.13 sai Häirekeskus ATS süsteemist teate Kohtla-Järvel Järve linnaosa kaubanduskeskuses. Suitsu põhjuseks oli tööruumide kööginurgas rösteris kõrbema läinud leib. Alarmi võtsid maha tehnikud.

Lääne-Virumaa

25. augustil kella 18.50 ajal leiti Vinni vallas Võhu külas Kunda jõest mehe surnukeha. Suunati kohtuarstlikule lahangule.

25. augustil kell 13.01 said päästjad väljakutse Tapa linna Vabriku tänavale kortermajja, kus kõrbes toit. Päästjate kohale jõudes olid teatajad jõudnud rätikupõlengu kustutada ning aidati korterit tuulutada. Sündmuse teatajaks oli naaber, kelle juurde olid tulnud põlengust teatama lapsed. Päästjad tegid sündmuskohal kodunõustamist.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

25. augustil kell 12.13 helistati Häirekeskusesse, et Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus põleb vana raudtee ääres puidust kuivkäimla. Päästjad kustutasid avalikuks kasutuseks mõeldud välikäimla 500 liitri veega. Kohapeal selgus, et tegemist oli süütamisega, sest WC põrandale oli kahele poole tehtud lõke. Tulekahjus häviski käimla põranda ja kahjustada sai katus, ehitise seinad jäid püsti.

Pärnumaa
25. augustil kell 9.50 käisid päästjad Häädemeeste vallas Metsapoole külas teele kukkunud puud eemaldamas.