Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-29. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

27. augustil kell 14.56 teatati suurest ohtlikust prügilõkkest Nõmme linnaosas Laulu tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et eramaja omanik oli kompostihunnikusse kuuma süsi visanud, millest hunnik põlema süttis. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.14-ks.

28. augustil kell 09.59 sõitsid päästjad Mustamäe linnaosasse Tammsaare teele, kus koolistaadioni juures oli kõnnitee kohale murdunud suur puu. Päästemeeskond eemaldas puu kella 10.37-ks.


Harjumaa

27. augustil kell 20.51 sai häirekeskus teate käestläinud muinastulest Jõelähtme vallas Neeme külas. Ranna äärde tehtud lõke oli süüdanud lähedalasuva kulu, mille Neeme vabatahtlikud päästjad kella 21.09-ks kustutasid.

28. augustil kell 00.51 said päästjad väljakutse Saku valda Tammemäe külasse, kus põles sõiduauto. Kohale kiirustanud vabatahtlikud päästjad Sakust kustutasid lahtise leegiga põlenud sõiduki kell 01.29 ning autoomaniku sõnul süttis sõiduk ilmselt tehnilise rikke tagajärjel keset sõitu. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

28. augustil kell 11.44 sai häirekeskus teate, et Kehra linnas Kose maanteel on joobes seltskond poe taha lõkke teinud, mis kahjuks ohutusnõuetele ei vasta. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ca ühemeetrise läbimõõduga prahilõke oli tehtud kuivale murule, mille kõrval asus puu. Päästjad kustutasid lõkke kella 11.56-ks ning viisid seltskonnale läbi tuleohutusalase selgitustöö. (Pilt lisatud)

28. augustil kell 13.51 saabus häirekeskusele teade põlevast puust Kose vallas Kanavere külas. Tõenäoliselt piksenoolest süttinud puu kustutati päästjate poolt kella 14.17-ks.

28. augustil kell 17.40 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Pajude puiesteel põleb lahtise leegiga elumaja. Kohale reageerisid päästemeeskonnad Keilast, Koplist, Lasnamäelt, Lillekülast ja Nõmmelt ning vabatahtlikud päästjad Hüürust. Naabrite sõnul olid majaelanikud kõik kodust ära ning tulekahju kustutamiseks moodustati kokku neli töölõiku. Kõikide tullekolleteni pääsemiseks tuli osaliselt eemaldada katusekonstruktsioonid ning päästjate ohutuse tagamiseks lülitati majast välja ka elekter. Kustutustööd lõpetati kell

22.32 ning kuigi maja muutus põlengujärgselt elamiskõlbmatuks, suudeti hoonest päästa mitmed omanikele emotsionaalselt väärtuslikud esemed. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis laastav tulekahju alguse saada piksenoolest, kuid täpne tekkepõhjus on alles selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. augustil kell 18.35 teatati Häirekeskusele, et Põltsamaa linnas Pargi tänaval tehakse lõket. Kohapeal selgus, et põles suur lõke, mille päästjad kustutasid. Päästjad selgitasid kohapeal viibinud agaratele lõkketegijatele ohutu lõkketegemise reegleid, millest kodanikud aru said ning lubasid oma lihagrillimist jätkata väiksel ufogrillil.

27. augustil kell 7.25 sõitsid päästjad Mustvee valda Kalmakülla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning tagasid sündmuskohal ohutuse. Kohale kutsutud puksiiri tööd segas üks puu, seega saagisid päästjad selle maha. Lõpuks koristasid päästjad sõidutee.

28. augustil kell 14.41 sõitsid päästjad Jõgeva valda Kuremaa alevikku tänavakorvpalliväljaku juurde, kus suitses vana saarepuu. Päästjad kustutasid suitseva puu sisemuse paari ämbri veega.

Põlvamaa

28. augustil kell 5.45 helistati Häirekeskusesse, et Põlva vallas Rasina külas hakkab kuivati tuld võtma ja tunda on suitsu lõhna. Kohale sõitnud päästjad asusid põlengut likvideerima. Tulekahju lokaliseeriti kella 6.19ks, misjärel hakati puitkonstruktsioone avama. Kohale saabunud elektrik taastas kuivatis elektriühenduse, nii et päästjad said hakata vilja punkrist välja laskma. Kohapeal selgus, et kuivatusprotsessi käigus oli teravili süttinud ja kuumenenud sahtkuivati korpuse tõttu sulasid ning süttisid läheduse olnud elektrikaablid, mis omakorda süütasid puitkonstruktsioonid. Tulekahju kustutati lõplikult kella 13.15ks. Punktist lasti välja 12 tonni kaera. Kustutustöödega tegelesid Annelinna, Põlva ja Räpina päästjad.

Tartumaa

27. augustil kell 16.29 kutsuti päästjad Kambja valda Uhti külla, kus põles kulu. Päästjad kustutasid umbes poolehektarilise põlengu vee ning kululapatsite abil. Kohapeal viibinud prügila tootmisjaama töötaja lubas teavitada põlengust ka tootmisjaama vastutavaid isikuid.

27. augustil kell 21.55 sõitsid päästjad Tartu valda Kõrveküla alevikku Metsvitsa tänavale, kus eramaja katlamajas põles boiler, mida inimesed juba pulberkustutiga kustutasid Päästjate kohale saabudes oli katlaruumi boileri põleng juba kustutatud, kuid kuna pööningul oli põlemisgaase, siis teostasid päästjad suitsutuulutust. Päästjad keelasid ka boileri kasutamise.

28. augustil kell 6.06 kutsuti päästjad Tartu linna Tiigi tänava kortermajja, kus trepikojas põles praht, mis tekitas palju suitsu. Päästjad kustutasid põlengu ning tuulutasid trepikoja.

28. augustil kell 11.14 kutsuti päästjad Kambja valda Virulase külla, kus põles põld. Päästjate kohale saabudes põles umbes 200 ruutmeetrit kulu, põleng kustutati kella 11.40ks.

28. augustil kell 17.36 sõitsid päästjad Elva valda Tammiste külla, kus inimene oli teinud pliidi alla tule, kuid kuuma ilma tõttu ei tekkinud tõmmet ning pliit hakkas suitsu sisse ajama. Päästjad tuulutasid ruumid ning tegid selgitustööd.

28. augustil kell 20.07 kutsuti päästjad Kabja valda Soiniste külla, kus nelja meetri kõrgune hakkepuidu hunnik oli hakanud suitsema. Päästjad kustutasid põlengu ning niisutasid hunniku korralikult üle.

Valgamaa

26. augustil kell 15.29 sõitsid päästjad Valga linna Pikale tänavale, kus korteriuks oli kinni vajunud ja lukku läinud ning ema ei pääsenud enam oma laste juurde. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse, nii et ema pääses oma võsukeste juurde, kellega oli õnneks kõik korras.

28. augustil kell 12.09 teatati Häirekeskusele, et Tõrva linnas Tööstuse tänaval on süttinud turbahunnik, mis põles mõned päevad tagasi. Päästjad kustutasid põlengu ning kui tõstuk oli hunniku laiali tõstnud, siis niisutasid selle veega veel kord üle. Kella 13.06ks oli põleng likvideeritud.

28. augustil kell 13.00 sõitsid päästjad Valga valda Taheva külla, kus ahi ajas suitsu sisse. Kohale sõitnud päästjad asusid kohe tube tuulutama ning võtsid pliidi alt suitsevad tukid välja. Omanikule tehti kodunõustamist.

Kell 17.46 käisid päästjad Valga linnas Pargi tänaval, kus korteris ajas ahi suitsu sisse . Päästjad ventileerisid ruumid ning tegid kodunõustamist. Korteris puudus suitsuandur.

Viljandimaa

27. augustil kell 12.40 helistati Häirekeskusesse, et Viljandis Tartu tänava kortermaja trepikojas karjub tulekahjualarm ja ühest korterist tuleb kärsahaisu. Koputamise peale aga ust ei avata. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avastasid sealt toidukõrbemise, korteriomanik magas samal ajal õnnist und. Päästjad tuulutasid ruumid ning kiirabi vaatas inimese üle, kes arstiabi ei vajanud. Päästjad selgitasid elanikule toiduvalmistamise põhimõtteid ning leppisid kokku kodunõustamise.

29. augustil kell 1.25 helistati Häirekeskusesse, et Põhja-Sakala vallas Koksvere külas hakkas kuivati ventilatsiooni väljapuhketorust suitsu tulema. Päästjate kohale saabudes oli põleti ja ventilaator kinni pandud ning kuivatist lasti juba vilja välja. Päästjad tuvastasid, et kuivati ventilatsioonis on tulekahju. Kella 2.08ks oli tulekahju lokaliseeritud ning vilja väljalaskimine jätkus. Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 3.51ks. Päästetöödega tegelesid Põltsamaa, Suure-Jaani, Türi ja Viljandi päästjad. Punkrist lasti välja umbes 25 tonni kaera.


Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. augustil kell 19.27 sõitsid päästjad Toila valda Peeri külla. Põles 10 m2 pikaks kasvanud rohtu. Põleng likvideeriti kell 19.40.

28. augustil kell 15.35 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Jaaniku tänavale, kus oli arvatavasti grillist põlema läinud küttepuid täis puukuur. Omanik oli suutnud ise kustutada suurema põlengu ning päästjad tegid järelkustutust. Põleng sai likvideeritud kell 16.02.

28. augustil kell 11.52 sõitsid päästjad Kohtla-Järve Kukruse linnaossa Õnne tänavale, kus majaomanik põletas vanu õunapuuoksi ja tuleohutusnõuded olid täitmata. Päästjad tegid selgitustööd ja olid juures kuni lõkke kustumiseni. (Lisatud foto)

27. augustil kell 16.54 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu randa otsima kadunud inimest. Kohapeal otsisid meesterahvast Narva-Jõesuu, Narva, Sillamäe ja Jõhvi komandod, ka politsei ja piirivalve. Otsitav leiti rannast. Selgus, et sõber ei olnud märganud, et kaaslane oli läinud jalutama.

27. augustil kell 13.25 said päästjad väljakutse Narva Partisani tänavale, kus korteris kõrbes pliidil toit. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad tegid sündmuskohas joobes meesterahvale kodunõustamist.

Lääne-Virumaa

28. augustil kella 14.16 sõitsid päästjad Haljala valda Rutja külla, kus põles 3 m läbimõõduga lõke, kust lendas tugeva tuule tõttu ümbruskonda laiali sädemeid. Kohapeal puudusid tulekustutusvahendid. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid kohapeal selgitustööd. 

27. augustil kell 17.33 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Eipri külla, kus lõkkest alguse saanud kulupõleng süütas arvatavasti sauna ja koos sellega sissevajunud katusega kõrvalhoone. Päästjad kaitsesid põlengu eest 20 m eemal olevat elumaja. Põleng likvideeriti kell 20.15.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

27. augustil kell 16.43 kutsuti päästjad Türi valda Röa külla, kus garaažis olev ahi ajas suitsu sisse. Päästjate saabudes oli inimene ahju juba tulekustutiga kustutanud ning tuulutas tube. Päästjad tegid soomüüri ava, et suits pääseks liikuma, ning ventileerisid ruumid.

28. augustil kell 4.49 teatati põlevast sõiduautost Türi vallas Ollepa külas. Päästjate kohale saabudes põles sõiduk lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu ning katsid teele valgunud bensiini absorbendiga ning pühkisid selle kokku. Kuna tegemist võis olla süütamisega, kutsuti kohale ka ekspert.

Läänemaa

26. augustil kell 15.40 käisid päästjad Haapsalu linnas Uuemõisa alevikku Lõunakaare teel kustutamas umbes ühe ruutmeetri suurust pinnasepõlengut, mis oli ilmselt alguse saanud grillimisest, sest põlengu juures oli ühekordne grillpakend ja söed. Päästjad kustutasid põlengu kahe ämbri veega.

Kell 21.11 kutsuti päästjad Haapsalu linna Uuemõisa alevikku Haudejaama teele, kus keldriboksis põles diivan. Päästjad kustutasid põlengu ämbritäie veega. Selgus, et ilmsete joobetunnustega meesterahvas oli suitsetades diivanile magama jäänud ning suitsukonist süttis diivan, mida ta ärgates püüdis ka ise kustutada. Kiirabi vaatas kannatanu üle, päästjad tegid mehele selgitustööd ning aitasid ta lõpuks tuppa. Kell 22.47 sõitsid päästjad uuesti samale aadressile, sest jälle oli süttinud diivan. Kohapeal selgus, et sama meesterahvas oli läinud keldrisse ning ilmselt uuesti suitsuga magama heitnud, mistõttu oli magamisase uuesti süttinud. Päästjad viisid põleva diivani keldrist välja ning kustutasid veega. Kuna isik oli endale ja teistele ohtlik, kutsuti kohale politsei, kes tegeles mehega edasi.

27. augustil kell 17.08 teatati põlevast autost Haapsalu linnas Paralepa alevikus Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla teel. Kohapeal selgus, et lahtise leegiga põles rollerauto, mida inimesed olid ise püüdnud kustutada. Päästjad kustutasid sõiduki, mis hävis tules peaaegu täielikult. Auto süttimise põhjus ei ole teada.

Pärnumaa

26. augustil kell 22.22 kutsuti päästjad Pärnusse Munamäe parki, kus põles puude läheduses plassmasstool ja plastmassijäänused ning süttinud oli ka kulu. Tule juures istusid kaks noort. Päästjad kustutasid ühe ruutmeetri suuruse põlenguala.

27. augustil kell 21.59 Helistati Häirekeskusesse, et Häädemeeste vallas Treimani külas Treimani sadama juures oli muinastulede lõke süüdanud muuli parempoolsel kaldal roostiku. Päästjad kustutasid umbes 100-150 ruutmeetrise põlengu kella 22.47. Kohapeal selgus, et rikuti ohutu lõkketegemise reegleid: lõkke juures puudus kustutusvesi ning selle ümbert ei olnud eemaldatud põlevmaterjal.

28. augustil kell 9.04 sõitsid päästjad Tori valda Kiisa külla, kus põles järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid tuleaseme ning otsisid üles lõkketegija, kellele tehti selgitustööd.

28. augustil kell 10.53 helistati Häirekeskusesse, et Häädemeeste vallas Tahkuranna külas suitseb mere ääres maastik. Päästjate kohale jõudes hõõgus umbes 400 ruutu tormidega kaldale uhutud pilliroo valli, mis kasteti korralikult veega läbi. Oletatavasti sai põleng alguse eelmise õhtu lõkketegemisest muinastulede ööl.

28. augustil kell 11.08 käisid päästjad Pärnu linnas Mere tänaval, kus bussist oli välja jooksnud umbes 10 liitrit õli, mis kaeti kolme koti absorbendiga.

28. augustil kell 17.19 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Soometsa külla, kus kasepuude all hõõgus umbes 15 ruutmeetrit pinnast ja mõned puud olid juba ümber kukkunud. Päästjad kustutasid põlengu veega. Kohapeal selgus, et puude all oli grillimiskoht, kus väidetavalt oli nädal aega tagasi tehtud tuld. Arvatavasti oli tuli tunginud sügavale maasse, mille tagajärjel põlesid kasejuurikad ära, mis omakorda põhjustas lõpuks viie puu ümberkukkumise.

28. augustil kell 20.07 sõitsid päästjad Tori valda Sauga aleviku Hirvela tänavale, kus lapse jalg oli turnimisplatvormil kinni jäänud. Päästjad aitasid lapse jala vabaks, et kiirabi saaks kannatanuga edasi tegeleda.

28. augustil kell 21.51 kutsuti päästjad Pärnu linna Lao tänavale, kus kaater oli sõitnud kaile otsa. Päästjad tõmbasid veesõiduki kaldale. Üks kannatanu viidi haiglasse kontrolli. Sündmusega tegeleb edasi transpordiamet.

29. augustil kell 7.45 teatati Häirekeskusele, et Tori vallas Eametsa külas põleb saun lahtise leegiga. Päästjad kustutasid 3x6 meetrise hoone. Saun hävis tules täielikult.

Saaremaa

28. augustil kell 13.51 sõitsid päästjad Saaremaa valda Mõnnuste külla, kus ahi ajas suitsu sisse ning suitsuandur karjus. Selgus, et vanainimene oli teinud ahju tule, kuid see ei hakanud tõmbama. Päästjad kustutasid küttekoldes tule, eemaldasid sealt põlevmaterjali ning tuulutasid toad. Kohale kutsuti ka kiirabi, kes kontrollis majaelaniku tervise üle, sest andur tuvastas ruumides vingu. Vanainimesele tehti selgitustööd ning keelati ahju kütmine seni, kuni pottsepp tuleb ja kontrollib küttekeha üle ning parandab vigase ahjuukse. Päästjad vahetasid ka vigase vinguanduri.

29. augustil kell 6.34 kutsuti päästjad Saaremaa valda Mägi-Kurdla külla, kus hobune oli astunud kahe jalaga läbi metallvõre ning sinna vahele kinni jäänud. Päästjad lõikasid metalltorud läbi ja vabastasid hobuse jalad.