Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

29. augustil kell 10.41 helistas hädaabinumbrile sotsiaaltöötaja, kes ei pääsenud oma Lasnamäe linnaosas Katleri tänaval elava hoolealuse korterisse. Kohale saabunud päästjad sisenesid elamisse rõduakna kaudu ning leidsid eest elaniku, kes oli ilmselt kukkumise tagajärjel pikali maas, kui õnneks teadvusel. Päästjad andsid abivajaja üle kiirabile.

29. augustil kell 15.34 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Põhja-Tallinna linnaosas Vaniku tänaval. Päästjate saabudes oli omanik kuuri all süttinud sõidukil pulberkustuti abiga leegid maha saanud ning päästemeeskond kustutas põlengu lõplikult kell 15.56. Lisaks eemaldasid päästjad edasise ohutuse huvides sõiduauto akujuhtme. Kuur ega inimesed õnnetuses viga ei saanud.

29. augustil kell 16.40 teatati, et Mustamäe linnaosas Mäepealse tänaval asuva elumaja ühes korteris on tunda plastiku kärssamise haisu ning tööle oli rakendunud ka suitsuandur. Päästjad tuvastasid saabudes, et korteri saunaruumis põles kerisel paiknev plastikvann. Selgus, et pere pesamuna oli mänguhoos sauna kogemata sisse lülitanud, ent kuna leiliruumis hoiustati ruumipuuduse tõttu nii laste mängasju, kui igasugu muud kraami, siis oli kuumale kerisele kukkunud vann süttinud. Päästemeeskond eemaldas vanni keriselt, tuulutas ruumid ning viis elanikele läbi tuleohutusalase selgitustöö.

Harjumaa

29. augustil kell 13.27 teatati häirekeskusele järelevalveta prügilõkkest Maardu linnas Lao tänaval. Päästjad kustutasid lõkke kella 14ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. augustil kell 15.59 teatati Häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Esku külas põleb viljapõld. Päästjate kohale saabudes olid möödasõitjad suurema osa põlengust juba pulberkustutitega kustutanud, nii et päästjatel tuli vaid põlenguala veega üle kasta, milleks kulus 250 liitrit vett.

Tartumaa

29. augustil kell 20.28 käisid päästjad Tartus Raudtee tänaval, kus sõiduautol oli lõhkenud kütusevoolik, mistõttu lekkis teele diislit. Päästjad katsid 15 meetri pikkuse teele valgunud reostuse absorbendiga.

30. augustil kell 6.10 helistati Häirekeskusesse, et Kambja vallas Vana-Kuuste külas lõi äike majja, inimesi sees ei ole. Kohapeal selgus, et tulekahju ei olnud, kuid pikselöögi tagajärjel oli kannatada saanud maja katus ja kärssama oli hakanud õhksoojuspump. Päästjad kontrollisid maja termokaameraga üle ega tuvastanud ohtu.

Võrumaa

29. augustil kell 14.08 sõitsid päästjad Võru valda Tamme külla kustutama järelevalveta jäetud lõket.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. augustil kell 13.35 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu linna Perjatsi külla, kus raiesmikul põles 150 m2 ala. Kustutamiseks kasutasid päästjad kohale jõudmiseks ATV-d ja kulus 300 l vett. Põleng likvideeriti kell 15.49.

29. augustil kell 12.13 sõitsid päästjad Kohtla-Järve Sompa linnaossa Ülase tänavale kustutama kuuripõlengut. Ühest kuurist alanud põlengu tagajärjel läks põlema ka kõrval olnud naabri kuur, kahjustada sai üks maja ja kasvuhoone. Kuurid asusid elumajast 15 m kaugusel. Põlengu tagajärjel hävines üks kuur täielikult. Päästjad likvideerisid põlengu 13.36ks. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

29. augustil kell 19.25 sõitsid päästjad Tapa valda Jootme külla kustutama maastikupõlengut. Raskesti juurdepääsetavas kohas põles kuni 40 m2 turbapinnast 1 m sügavuselt. Päästjad kustutasid põlengu kella 20.54ks.

29. augustil kell 8.10 said päästjad väljakutse Rakvere valda Aluvere külla, kus suitses viljakuivati. Kohale sõitsid Rakvere, Kunda, Väike-Maarja ja Kiviõli komandod. Tulekolde leidmiseks pumbati punkrist välja umbes 25 tonni kaera ning avastati mõned isesüttinud kolded. Põleng likvideeriti kell 12.34.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

29. augustil kell 21.13 käisid päästjad Hiiumaa vallas Palukülas teele kukkunud saarepuud eemaldamas.

Järvamaa

29. augustil kell 9.06 kutsuti päästjad Järva valda Roosna külla, kus üks rästik oli peitnud end kuivatisse. Päästjad püüdsid siu kilekotiga kinni ning viisid tagasi loodusesse.

Pärnumaa

29. augustil kell 16.20 kutsuti päästjad Pärnusse Merimetsa tänavale, kus autojuht, kelle järelkäru peal oli traktor, sõitis maha sidekaabli. Päästjad kerisid kaabli posti alla rõngasse ning märgistasid ala lindiga. Sündmusest teavitati Pärnu linnavalitsust.

29. augustil kell 17.27 käisid päästjad Lääneranna vallas Õhu külas, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad puhastasid tee autotükkidest.

Raplamaa

29. augustil kell 17.51 teatati Häirekeskusele, et Märjamaa vallas Pajaka külas põleb viljakuivatis vili. Kohapeal selgus, et põleb kuivati põletist väljuva kuuma õhu kanalis olevale võrgule kogunenud tolm, aganad ja herned. Töötajad said suuremad leegid kahe pulberkustutiga maha. Päästjad avasid kuivati teenindusluugid ja puhastasid kanali ning kustutasid veejoaga võrgule kogunenud tolmu ja vilja. Tulekahju kustutati kella 19.30ks. Päästetöödega tegelesid Märjamaa ja Risti päästjad.

Saaremaa

29. augustil kell 16.58 kutsuti päästjad Kuressaare linna kuursaali laululava juurde, kus pargis põles väike gaasiballoon. Päästjad kustutasid 300-milliliitrine ballooni.