Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

30. augustil kell 17.49 helistas häirekeskusesse meesterahvas, kes oli oma Kristiine linnaosas Kuldnoka tänaval elava eaka ema ukse taga, kuid ei pääsenud sisse, sest ema ei avanud ust ning võtmeid tal endal polnud. Poeg muretses, et emaga on toas midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse rõduakna kaudu ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

30. augustil kell 18.52 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval asuvas viiekordses elumajas on üks trepikoda suitsu täis. Päästjate saabudes oli just koju jõudnud ka korteriomanik, kelle elamisest suitsu imbus ning kes kodust lahkudes oli söögi pliidile unustanud. Päästjad eemaldasid kõrbeva roa pliidilt ning tuulutasid ruumid. Omanikule viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö ning paluti soetada suitsuandur, mis tal enda sõnul küll kunagi ostetud oli, kuid ta ei mäletanud, kuhu ta selle pani. Laest seda paraku ei leitud.

30. augustil kell 20.17 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaosasse Liikuri tänavale, kus põles põõsaste all paiknev autorehv. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 20.26-ks.

Harjumaa

30. augustil kell 12.03 kutsuti päästjad Anija valda Mustjõe külasse, kus põles maastik. Vabatahtlikud päästjad Aegviidust kustutasid esialgsel hinnangul lõkkest alguse saanud maastikupõlengu kella 14.38-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

30. augustil kell 18.35 sõitsid päästjad Põlva valda Tännassilma külla, kus puu oli teele kukkunud ning sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee.

Kell 18.53 käisid päästjad Räpina vallas Parapalu külas, kus kukkumisohtlik puu oli elektriliini peal. Päästjad saagisid puu läbi, nii et elektriliin jäi terveks.

Tartumaa

30. augustil kell 14.31 helistati Häirekeskusele, et Tartus Uueturu tänaval oli läinud elektrijalgratas põlema. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutiga ning andsid ratta tehnikutele üle. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Kell 16.00 käisid päästjad Tabivere alevikus Saadjärve teel sõiduteele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Kell 16.52 käisid päästjad Peipsiääre vallas Peatskivi külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Kell 17.33 käisid päästjad Peipsiääre vallas Savimetsa külas, kus suur puuoks oli kukkunud elektrikaabli peale. Päästjad saagisid oksa läbi ning vabastasid kaabli.

Kell 17.57 sõitsid päästjad Peipsiääre valda Varnja alevikku, kus puu oli kukkunud elektriliinidele. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee, ohuala piirati lindiga. Kuna elektriliin oli maas, teavitati sündmusest ka elektrikuid.

Valgamaa

30. augustil kell 18.15 käisid päästjad Otepää vallas Vana-Otepää külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Viljandimaa

30. augustil kell 9.28 teatati Häirekeskusele, et Põhja-Sakala vallas Koksvere külas tuleb kuivati šahtist suitsu, inimesi kuivatis see ei ole. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et viljapunkris oli süttinud kaer ning põleng oli šahti sees. Kohe asuti vilja välja laskma, samal ajal avasid päästjad kuivati küljeluugid ja konstruktsioonid ning asusid põlengut kustutama. Kella 10.22ks oli põleng lokaliseeritud. Kella 10.51ks oli punkris välja lastud u 30 tonni kaera, kuid põlemise praht oli üleval kinni, mida päästjad püüdsid kätte saada. Kella 11.14ks oli tulekahju likvideeritud. Põlengu kustutamiseks kulus umbes 1000 liitrit vett ning kustutustöödega tegelesid Põltsamaa, Suure-Jaani ja Türi päästjad. Päästjad keelasid omanikul lähima 24 tunni jooksul vilja punkrisse lasta. Tulekahju võis alguse saada tehnilise seadme rikkest.

Kell 21.06 sõitsid päästjad Viljandisse Riia maanteele, kus katlaruumist tuli suitsu. Päästjad tuvastasid, et põlengut ei ole. Ilmselt ajas korsten suits sisse, kuna katla alla oli enne tuld tehtud.

Võrumaa

30. augustil kell 10.11 käisid päästjad Antslas Tamme tänaval teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Kell 11.30 sõitsid päästjad Rõuge valda Saru külla, kus puu oli teele kukkunud. Päästjad vabastasid tee liiklusele.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. augustil kell 15.22 kutsuti päästjad Sillamäe linna Kesk tänavale, kus I korruse aknast tuli suitsu ning elanikku kodus polnud. Kohapeal selgus, et tegu on toidukõrbemisega. Põhjusel, et korteris puudus suitsuandur, vormistasid päästjad korteri elanikule väärteomenetluse otsuse.

30. augustil kell 13.43 said päästjad teate Alutaguse vallas Ereda külas rapsipõllule maha langenud kõrgepingeliini traadist, mille tagajärjel maapind ümberringi suitses. Kohapeale jäid Mäetaguse vabatahtlikud päästjad kuni elektrikute saabumiseni.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

30. augustil kell 10.28 käisid päästjad Vormsi vallas Suuremõisa külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Pärnumaa

30.augustil kell 15.39 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Reiu külla terviserajale, kus kuusk oli kukkunud valgustuskaabli peale. Päästjad kerisid kaabli kokku ning märgistasid ala lindiga, kuusepuu eemaldati terviserajalt.

Kell 16.16 kutsuti päästjad Pärnusse Nikolai tänavale, kus puu oli kukkunud auto peale. Päästjad saagisid puu läbi ning eemaldasid sõiduteelt oksad ja muu prahi. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Kell 16.34 teatati Häirekeskusele teele kukkunud puust Häädemeeste vallas Orajõe külas. Päästjad eemaldasid teelt takistuse.

Raplamaa

30. augustil kell 16.08 käisid päästjad Rapla vallas Purila külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Saaremaa

30. augustil kell 3.44 sõitsid päästjad Kuressaare linna, kus ringteel oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad kontrollisid avariilise sõiduki üle ning puhastasid tee.