Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. august kuni 1. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

31. augustil kell 14.47 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Manufaktuuri tänaval põleb üheksakordse elumaja esimese korruse rõdu. Päästjate saabudes oli rõdul põlema süttinud mööbli ning pilliroost rõdukaunistuse esmaste vahenditega kustutanud tähelepanelik naaber, kelleks osutus kutseline päästja, kes tol päeval valves ei olnud. Päästjad tuvastasid, et korteris inimesi ei ela. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

1. septembril kell 6.44 teatati häirekeskuse rõdupõlengust Mustamäel Vilde teel. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud üheksakordse elumaja viiendal korrusel asuv rõdu, kuhu oli ladustatud ohtralt prügi. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 7.06 ning korterisse, kus kedagi ei viibinud, see õnneks levinud polnud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

31. augustil kell 10.39 teatati, et Saku vallas Kasemetsa külas levib ohtralt suitsu ja plastmassihaisu. Kohale reageerinud vabatahtlikud päästjad Sakust leidsid hoovi, kus oli tünni tehtud lõke, millest suurem osa koosnes plastikujääkidest. Päästjad selgitasid, miks selline tegevus keelatud on ning lõkkemeister lubas, et kustutab oma kätetöö. Hoolimata lubadusest said Saku vabatahtlikud samasse kohta uue väljakutse kell 12.34, mil selgus, et lõke polnud siiski kustutatud. Sedakorda kustutasid päästjad lõkke ise, kasutades selleks hoovis olnud aiavoolikut ning selgitasid majaomanikule lõkketegemise reeglid veel kord üle.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

31. augustil kella 22.44 süttis Mulgi vallas Põlde külas viljakuivati punkris vili. Päästjad takistasid tule leviku punkrist väljapoole. Viimased tulekolded kustutati kell 2.48.

Võrumaa

31. augustil kell 12.30 käisid päästjad eemaldamas Sänna – Rõuge teele kukkunud puud. Kell 19.31 eemaldati murdunud puu teelt Setomaa vallas Verhulitsa külas.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

31. augustil kell 8.03 said päästjad teate Tapa vallas Tamsalu linnas Paide maanteel murdunud ja põlevast elektripostist. Päästjad valvasid ala kuni elektrikute saabumiseni ja liinist elektri väljavõtmiseni ning kustutasid põlengu kell 10.45. Sündmusele olid kaasatud Tamsalu vabatahtlikud päästjad.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

31. augustil kell 21.59 paluti päästjaid appi Kärdlasse Tiigi tänavale, kus vanainimene oli oma kodus kukkunud, kuid lähedane ei pääsenud tuppa teda aitama, sest võti oli seespool ees. Kärdla päästjad avasid ukse, abivajajaga tegeles edasi kiirabi.

Pärnumaa

1. septembril kell 2.25 sõitsid päästjad Pärnu linna Lemmetsa külla, kus oli juhtunud liiklusavarii. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu, katsid autost valgunud õlireostuse absorbendiga ning puhastasid tee.

Raplamaa

31. augustil kell 9.05 sõitsid päästjad Raplasse Rabajärve äärde, kus turbarabas oli tehtud lõket, mis ikka tossas. ATVga kohale jõudnud päästjad kustutasid lõkke. Selgus, et keegi oli mitu päeva varem turbapinnasel tuld teinud, mis jäi hõõguma. Päästjad leidsid sündmuskohalt ka vardad, millel viinerid alles otsas.