Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

1. septembril kell 11.12 sõitsid päästjad Lasnamäele, kus Liikuri tänava kandis oli näha musta suitsu. Selgus, et tühermaal põles autorehv, mille päästjad kella 11.36-ks kustutasid.

1. septembril kell 15.17 teatati, et Lasnamäe linnaosas Kuukivi tänaval asuvas pargis põleb maastik. Päästjad kustutasid ca 10 ruutmeetri ulatuses põlenud pinnast kella 15.42-ks.

1. septembril kell 15.40 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval on mahajäetud puumajast näha leeke tõusmas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et endises tehaseruumis põleb sinna ladustatud praht, mis oli süüdanud ka maja seina. Päästemeeskond kustutas tulekahju kell 16.44 ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

1. septembril kell 16.49 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval asuvas metsatukas põleb autorehv. Päästjad kustutasid rehvi kella 17.27-ks.

1. septembril kell 21.16 helistati hädaabinumbrile teatega, et Lasnamäe linnaosas Kärberi tänaval elav eakas naisterahvas ei vasta oma lapse kõnedele ega ava ust, mistõttu laps arvas, et emaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid põrandal lebanud vanainimese üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. septembril kella 12.29 ajal süttis Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas kuivati punkris kuivatatav uba. Osa ubadest lasti süttimise ennetamiseks punkrist välja. Päästjad piirasid tule leviku punkris ja kustutasid viimased tulekolded kell 13.35. 

2. septembril kella 7.21 ajal põles Siimusti alevikus Kaave teel mahajäetud hoones pürgi, mille päästjad kustutasid. Tõenäoliselt oli prügi süttinud hoones ulualust otsinud inimese hooletusest lahtise tulega.

Põlvamaa

1. septembril kell 16.54 teatati, et Põlva vallas Himmaste külas põleb elumaja lähedal garaaž. Päästjad piirasid tule leviku majale ja lähedusse pargitud autodele. Põleng kustutati kell 17.43. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada elektriseadme rike.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. septembril kell 21.12 said päästjad väljakutse Narva linna Energia tänavale, kus põlema oli süttinud pappkarp. Päästjate saabudes oli joobes elanik ise põlengu juba kustutanud ning asuti ruumi tuulutama.

Lääne päästekesku

Saaremaa

1. septembril kell 19.52 kutsuti päästjad Kuressaare linna Ringteele maagaasi jaama, kus helistaja sõnul lekkis tankimistorust gaasi. Kohale sõitnud päästjad avastasid lekke asukoha ning kohale kutsuti tehnik, kes likvideeris tankimisvooliku ühenduskohas oleva lekke. Päästjad mõõtsid lekkekoha oma mõõdikutega üle, kuid ohtu ei tuvastanud. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Politsei reguleeris kohapeal liiklust.

2. septembril kell 5.45 teatati Häirekeskusele, et Kuressaares Lootsi tänaval tuleb puumaja aknast suitsu. Sündmusele reageerisid Kihelkonna, Kuressaare, Orissaare kutselised ja Pihtla vabatahtlikud päästjad. Päästjate kohale saabudes põles ühekordne puumaja mõõtmetega 12x5 meetrit, hoones asus kaks korterit. Päästetööde ajaks sulges politsei tänava. Päästjad asusid põlengut kustutama ning kella 6.06ks oli tulekahju lokaliseeritud, siis otsiti veel tulepesi ja loputati konstruktsioone üle. Kella 6.32ks oli tulekahju likvideeritud. Korterielanik, kes oli eelnevalt iseseivalt majast välja saanud, viidi oma sugulase juurde ning tema tervisega oli kõik korras. Tulekahjus sai kannatada ühe korteri köök ja kõrvalruumid, teine korter jäi tulest puutumata. Enne lahkumist sulgesid päästjad kõik uksed ja aknad, et allesjäänud vara ei jääks valveta. Päästesündmus lõpetati kell 7.56ks, kuid hiljem tuleb meeskond põlengukohta üle kontrollima. Tulekahju tekkepõhjus ei ole praegu teada.