Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-5. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

2. septembril kell 12.07 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on ise välismaal ning tema Kristiine linnaosas Kuldnoka tänaval elav eakas vanatädi ei vasta juba teist päeva oma telefonile. Kohale saadetud päästemeeskond avas ukse ning leidis korterist pikali maas lebava vanainimese. Abivajaja anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

3. septembri öösel kell 01.46 sai häirekeskus teate põlevast sõidukist Kristiine linnaosas Vindi tänaval. Päästjate saabudes oli sõiduk lausleekides ning põleng kustutati kella 02.14-ks. Tulekahjus sai kannatada veel kaks lähedale parkinud sõidukit. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse sõiduki mootorist.

3. septembril kell 14.00 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare tee läheduses asuvas põõsastikus istub juba mitu päeva eakas soome kodanik, kes on alajahtunud ning kurdab nõrkust. Päästjad lähenesid kannatanule ATV abil ning toimetasid ta kiirabimeedikuteni, kes kannatanuga edasi tegeles.

3. septembril kell 23.01 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel elav inimene ning teatas, et kuuleb oma naaberkorterist appikarjeid. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest vanni kõrvale kukkunud eaka proua, kes kiirabile tervisekontrolliks üle anti.

Harjumaa

2. septembril kell 16.19 saabus häirekeskusele kõne Kuusalu vallast Hara külast, milles teatati, et mäger on ca 2 meetri sügavusse kompostiauku kukkunud. Kohale saabunud päästjad aitasid mägra loomapäästevõrguga august välja kella 17-ks ning pärast vabastamist tundis loom end piisavalt hästi, et metsa poole plehku panna.

3. septembril kell 14.34 teatati häirekeskusele kulupõlengust Lääne-Harju vallas Paldiski linnas. Päästjate saabudes oli tulest haaratud ca 100 ruutmeetrit pinnast ning see kustutati kella 14.57-ks. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse järelevalveta jäetud lõkkest.

3. septembril kell 15.14 saabus häirekeskusele teade, et Maardu linnas Aarde tänaval on traktor kaevetööde käigus kahjustanud gaasitoru, millest on kuulda sisinat ja tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad leidsid kiiresti gaasikraani, mille nad sulgesid ning mis gaasilekke peatas. Edasi tegelesid sündmusega kohale saabunud gaasiavarii tehnikud.

4. septembril kell 13.17 teatati, et Saue linnas Kasesalu tänaval asuva mahajäetud kolmekordse hoone esimese korruse aknast tuleb musta suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühes hoone esimesel korrusel asuvas korteris põles vana mööbel. Põleng kustutati kella 14.09-ks ning selgus, et kõnealuses hoones on ka varasemalt kutsumata külalised vandaalitsemas käinud. Päästeamet tuletab meelde, et kasutuseta jäetud hooned tuleb omanikul kõrvalistele inimestele sulgeda. Vaid nii saab vältida õnnetusi aga ka vandaalitsemist ja süütamisi.

4. septembril kell 20.37 teatati, et Saku vallas Saustinõmme külas on keset teed kuurist lahti pääsenud kodukitsed. Lisaks segaduses loomadele leidsid Saku vabatahtlikud päästjad kuuride kõrvalt ka järelevalveta lõke, mis kustutati kella 21.14-ks. Külaelanike ja omavalitsuse esindajaga suheldes leiti lõpuks üles ka kuuride ja kitsekarja omanik, kellel paluti loomad kinni panna, et nad maanteele joostes hukka ei saaks. Lisaks viidi omanikule läbi tuleohutusalane selgitustöö.

5. septembril kell 06.38 teatati häirekeskusele kulupõlengust Harku vallas Vääna-Jõesuu külas. Kohale saabunud vabatahtlikud päästjad Murastest kustutasid maastikupõlengu kella 07.09-ks.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel kuuel korral kustutamas pealinnas põlenud prügikaste ning kustutasid kaheksal korral ohutusnõuetele mittevastavaid lõkkeid. Viiel korral käidi abiks kiirabibrigaadidel raskes seisus patsientide transportimisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. septembril kell 20.31. said päästjad väljakutse Narva linna Allika tänavale suvilate juurde. Kohapeal põles suvila lahtise leegiga. Põlengule ligipääsemiseks purustasid päästjad tõkkepuu. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud ja läheduses asuvad teised hooned kannatada ei saanud. Põleng lokaliseeriti kell 21.47 ja likvideeriti kell 23.26. Sündmuspaigas tehti järelkustutust ka 5. septembril kell 7.46. 

4. septembril kell 10.03 sõitsid päästjad Kiviõli linna Viru tänavale likvideerima autost lekkinud kütust. Päästjad katsid 5 m2 ala seapuruga ja korjasid reostuse kokku. Kuna sõiduki kütusepaagi kork oli lõhutud, võib kahtlustada lekke põhjusena kütusevargust.

3. septembril kell 20.16 said päästjad väljakutse Narva linna Tallinna maanteele kortermajasse, kus leegiga põles elektrikilp. Kohale kutsuti elektrikud. Põleng likvideeriti kell 20.26. 

3. septembril kell 14.37 sõitsid päästjad Narva linna Rahu tänavale, kus kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli mootorist lekkinud õli ja jahutusvedelik. Päästjad katsid lekkekoha absorbendiga ja puhastasid tee.

Lääne-Virumaa

4. septembril kell 15.46 saadi väljakutse Tapa valda Moe külla. Põles mitmes esinevas kohas puidupraht ja kedagi juures ei olnud. Põleng likvideeriti kell 16.27.

4. septembril kell 12.45 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Äntu külla Sinijärve äärde, kus arvatavasti öösel tehtud ja kustutatud lõke suitses edasi. Turbapinnasesse jõudnud põleng kustutati 8 ämbri veega.

2. septembril kell 19.40 said päästjad väljakutse Tapa linna Pargi tänavale, kus põles liiga suure leegiga lõke. Päästjad likvideerisid põlengu kell 20.09. Elanikule tehti selgitustööd, kuidas oma territooriumil teha lõket ja kui suur see lõke võiks olla.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. septembril teatati Lohusuu alevikus veokiga juhtunud liiklusavariist. Päästjad selgitasid, et avarii juhtus puurkaevude puurimise autoga, mille haakes oli kompressor. Kompressor lükati lekete vältimiseks ratastele, katusel oleva veoki teele tõstmiseks tellis juht puksiir-kraana. Juhi sõnul juhtus õnnetus sõidu ajal purunenud tagarehvi tõttu.

3. septembril kell 12.21 käisid päästjad Jõgeva vallas Kurista külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid ühe kannatanu hüdrauliliste töövahenditega avariilisest autost välja ja kiirabi viis ta täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse. Ühtlasi kõrvaldati süttimisoht ning hiljem eemaldati teelt avariilised sõidukid ja purunenud detailid.

Tartumaa

2. septembril kell 11.27 teatati, et Tartus Tiigi tänaval tuleb kortermaja neljanda korruse aknast suitsu. Päästjad sisenesid jõuga korterisse, kust leidsid suitseva voodimadratsi. Põlev madrats visati aknast välja ja kustutati. Inimesi korteris ei olnud. Juhtunust teavitati ühistu esindajat, kes lubas korteriomanikku teavitada.

Kell 15.28 teatati, et Tartu vallas Raadi alevis Raadiraja tänaval on parklas maas kütusereostus. Päästjad katsid 20 ruutmeetrisel alal oleva reostuse absorbentainega.

3. septembril kell 23.11 teatati, et Tartus Lääne tänaval põleb lahtise leegiga garaažiboks. Päästjad avasid kustutustöödeks garaaži ukse ja katuse. Tulekolletele ligipääsuks avati ka seinakonstruktsioone. Tuleohutuse tagamiseks tui avada ka kõrval asuvate bokside uksed. Mitu boksi said kuuma- ja veekahjustusi. Lausleegis põlenud garaažiboks hävis tules. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada garaažide kõrval asetsenud prahi ja rehvihunniku süttimisest.

4. septembril kell 12.38 teatati, et Kambja vallas Soinaste külas on kits maaparanduskaevu rakesse kukkunud. Päästjad tõstsid kitse kaevust välja ja loom jooksis minema. Päästjad kutsuvad tõsiste õnnetuste ärahoidmiseks maaomanikke oma valdustel olevaid kaeve ja auke kindlalt katma ning võimalusel tähistama.

Kell 14.09 teatati häirekeskusele, et Elva vallas Järveküla-Raja lossimiskoha piirkonnas sõitis kajaloodi rikke tõttu madallikule kalapaat. Rõngu vabatahtlike meeskond aitas paadi madalikult lahti ning pukseeris selle koos paadis olnud mehega sadamasse.

Viljandimaa

3. septembril kella 13.46 ajal süttis Karksi-Nuias Uus tänaval elektrisüsteemi rikkest maasturi mootoriosa, mille omanik pulberkustutiga iseseisvalt kustutas.

4. septembril kella 12.55 ajal hõõgus Mustla aleviku turuplatsi müügileti all pappkast, mille päästjad poole ämbri veega kustutasid.

Kella 14.49 ajal avastas Viljandi vallas Saarekülas maaomanik oma metsast pinnasepõlengu. Põlengualal oli märke seal varem laagris olnud inimestest. Tulekahju oli alanud varem tehtud lõkkest, kust tuli oli turbapinnasesse läinud. 20 ruutmeetrisel alal 20-30 sentimeetri sügavuselt põlenud turbapinnas loputati kustutamiseks veega täielikult läbi. Selleks kulus 9 tonni vett. Päästjad kutsuvad üles looduses kasutama ainult tule tegemiseks spetsiaalselt ette valmistatud lõkkekohti. Lõkke tegemisel tuleb ka hoolikalt järgida tuleohutusnõudeid, et tagada ümbruse tuleohutus. Selleks tuleb lõkkekoha ettevalmistamisel esmajärjekorras koht ja selle ümbrus põlevmaterjalist puhastada ning katta kivide või mineraalse pinnasega.

5. septembril kella 5.50 ajal hävis Viljandi vallas Tännassilma külas tulekahjus tünnisaun. Sauna jäänused kustutati kell 6.43. Eelmisel õhtul oli sauna köetud, täpsema põlengu põhjuse selgitab täiendav uurimine.

Võrumaa

4. septembril kella 17.03 ajal süttis Võru vallas Orava külas viljakuivati šahtis vili. Vili laaditi kuivatist välja ning tulekolded kustutati kell 18.57.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

3. septembril kell 15.05 helistati Häirekeskusesse, et Hiiumaa vallas Kõrgessaare alevikus Kõpu teel läks põlema ühekordne puidust maja. Päästjate kohale saabudes põles hoone lahtise leegiga, katus oli peaaegu täielikult põlenud ning esik tules hävinud. Majaelanikud olid hoonest väljas. Päästjad tegid suitsusukeldust ning asusid tulekahju kustutama. Kella 16.34ks oli põleng lokaliseeritud ning tehti järelkustustöid. Tulekahju likvideeriti kella 17.52. Üks elanik viidi haiglasse, kuna oli saanud põletada. Inimestega tegeles edasi sotsiaaltöötaja. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Järvamaa

3. septembril kell 19.36 kutsuti päästjad Paide linna Anna külla, kus põlema oli läinud tünnisaun ning süttimisohus oli ka maja. Päästjate kohale saabudes olid inimesed põlengu ise kontrolli alla saanud ja kümblustünni suuremas osas aiavoolikutega ära kustutanud. Päästjad kontrollisid põlenguala üle. 

Pärnumaa

3. septembril kell 13.18 teatati Häirekeskusele, et Tori vallas Jõesuu külas Keskuse teel tuleb 3. korrusel asuva korteri aknast musta suitsu. Korteriomanikke kodus ei ole, ainult kass istuvat aknal. Kohale sõitnud päästjad tegid suitsusukeldumist ning lokaliseerisid kiiresti tulekahju. Päästjad kontrollisid üle ka kõrvalolevad ruumid ja pööningu. Põleng, mis sai alguse köögist, likvideeriti 14.07ks.Tulekahjus hävis köögisisustus, ülejäänud korter sai tule- ja kuumakahjustusi.

4. septembril kell 13.05 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Reiu külla, kus oli toimunud 2 sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ja puhastasid sõidutee.

Raplamaa

3. septembril kell 8.08 helistati Häirekeskusesse, et Märjamaa vallas Vaimõisa külas tõuseb metsast suitsu. Helistaja oli drooni lennutanud, kui märkas halli suitsu. Kohale sõitnud päästjad avastasid, et põleb umbes 0,3 hektarit pinnast ja sinna maha kukkunud puud. Päästjad asusid tulekahju likvideerima, kutsutustööde käigus saeti maha veel kaks kukkumisohtlikku puud. Põleng likvideeriti kella 11.05ks.Päästjad puhastasid ala mahalangenud puudest ja okstest. Põlengualalt leiti ka grill ning potid-pannid, ilmselt põhjustas tulekahju hooletu grillimine. 

5. septembril kell 7.24 käisid päästjad Kohila vallas Aespa alevikus kustutamas 3x3 meetrist kompostikasti. Majaelanikke kodus ei olnud.