Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

6. septembril kell 15.51 helistas häirekeskusesse murelik teismeline tütarlaps, kes teatas, et loopis Tallinna kesklinnas Valli tänaval oma koolikotti, mis õnnetul kombel viie meetri kõrgusele puu otsa kinni jäi. Kohale sõitnud päästjad tõid koti alla ning andsid tüdrukule tagasi.

7. septembril kell 00.30 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Keskuse tänaval asuva viiekordse elumaja teise korruse rõdult tuleb suitsu ning trepikoda on vinguhaisu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et rõdul põleb kilekott, mis on saepuru täis ning kustutasid selle kella 00.45-ks. Selgus, et korteri peremees oli põrandat remontinud ning selle käigus tekkinud saepuru kilekotiga rõdule asetanud. Seejärel läks peremees magama ning esialgsel hinnangul võis saepuru süttida sinna sattunud kustutamata suitsukonist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

6. septembril kell 17.31 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Anija vallas Vikipalu külas. Ligikaudu 35-le ruutmeetrile laiunud põleng kustutati kella 18.23-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada hooletust suitsetamisest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. septembril kell 6.56 sõitsid päästjad Narva linna Kerese tänavale, kus abi vajas vanem naisterahvast, kes oli voodist maha kukkunud ja ei saanud enam püsti. Päästjad sisenesid korterisse redelit kasutades akna kaudu. Naisterahvas anti üle kiirabile.

6. septembril kell 21.48 said päästjad Häirekeskusest teate põlengust Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas Tuule tänaval. Põles mahajäetud kortermajas kahes erinevas trepikojas kahes korteris kokku 4 ruumi. Kustutamiseks kasutati 10 tonni vett. Põleng likvideeriti kell 23.14. 

6. septembril kell 21.37 sõitsid päästjad Narva linna Sepa tänavale toimunud plahvatusele, mille põhjustas biokamina gaas. Tule aitasid kustutada naabrid, suuremat põlengu ei olnud. Noor naisterahvas sai tõsised põletushaavad, teises ruumis viibinud laps on terve ja teise vanema hoole all. Kannatanu viidi haiglasse ning ta on üliraskes seisundis. Korteris puudus suitsuandur. 

6. septembril kell 17.52 said päästjad väljakutse Narva linna Puškini tänava ühiselamusse, kus häireteate andis ATS-süsteem. Selgus, et 3. korruse toas elektriradiaatori peale pandud käterätik oli läinud tossama, otsest põlengut ei olnud, kuid päästjate hinnangul ei jäänud sellest palju puudu. Elanik hoidis suurema õnnetuse ise ära. Suitsu oli näha ja kärsahaisu oli tunda ka ühiselamu koridoris. Ruumid tuulutati. (Lisatud fotod)

6. septembril kell 17.38 sõitsid päästjad Jõhvi linna Puru tee tänavale, kus korteri omanikul ei õnnestunud avada katki läinud lukuga korteri ust. Elaniku teatel oli tal jäänud pliidile toit keema. Teatajal õnnestus siiski uks avada. Päästjad kontrollisid ruumi üle, ohtu ei olnud.

6. septembril kell 20.16 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Outokumpu tänavale korteri põlengule. Päästjate kohale jõudes oli kortermajas ühe ruumi aken purunenud, näha oli suitsu ja kerget leeki. Korteris inimesi ei viibinud, küll aga tuli päästjatel evakueerida suitsust inimene kasutades päästekapuutsi. Päästjad kontrollisid teisi kortereid ja tuulutasid trepikoda. Põhjusel, et põlenud korteri esikus purunes veetoru, sai veekahjustusi ka alumine korter. Põlengus keegi kannatada ei saanud. Päästjate hinnangul võis saada põleng alguse seina jäetud laadijast. Põleng likvideeriti kell 20.26.

6. septembril kell 9.59 said päästjad teate Alutaguse vallas Sõrumäe külas maanteel veoauto põlema läinud rehvist. Päästjate kohalejõudmise ajaks põles täislastis hakkepuiduhaagise tagumine osa ja rehvid. Kohapeal reguleeris liiklust politsei. Kustutustööd lõpetati kell 11.02. Hakkepuit põlema ei läinud.

Lääne-Virumaa

6. septembril kell 22.24 sõitsid päästjad Haljala valda Karula külla, kus põles suure leegiga suur prügist ja tünnidest koosnev hunnik. Põletaja hinnangul oli lõke kontrolli all. Põleng kustutati, sest see oli majadele liiga lähedal. Kustutustöödel osalesid Võsu vabatahtlikud päästjad.

6. septembril kell 11.02 said päästjad väljakutse Rakvere linna J. Kunderi tänavale. Põles 2-korruselise maja korstna alumisse ossa kogunenud tahm. Põleng likvideeriti kell 11.30. Kohapeal selgus, et maja omanik ei olnud ammu korstnat puhastanud. Kohale kutsuti korstnapühkija, kes puhastas korstna, kontrollis kolde ja korstna korrasolekut. Omanikule tehti kodunõustamist.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. septembril kell 13.40 teatati, et Põltsamaa linnas Ringtee tänaval kuuldakse naabrite juures suitsuanduri häiret. Päästjad sisenesid korterisse, mille köögis kõrbes toit. Päästjad tagasid tuleohutuse ja tuulutasid ruumid. Elanikke korterist ei leitud. Päästjad hoiatavad, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta. Süttiv toit süütab ümbruse ja sellest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.

Põlvamaa

6. septembril kell 15.20 põles Räpina vallas Leevi külas aiamaja korstna ümbrus ja sein. Päästjad avasid seina ja kustutasid põlengu paarikümne minutiga. Päästetöö juhi hinnangul oli korsten paigaldatud tuleohutusnõudeid eirates ning tulekahju süttis sellest. Päästjad juhivad tähelepanu, et kütteseadme ehitamisel tuleb hoolikalt järgida ehituslikke tuleohutusnõudeid. Selle tagamiseks on kõige parem usaldada tööde tegemine väljaõppinud kutselise pottsepa hooleks.

Kell 19.43 teatati, et Räpina vallas Väike-Veerksu külas sõitis traktor elektriposti vastu, mis kukkus traktori katusele. Juht viga ei saanud, päästjad tagasid esialgse ohutuse. Olukorra lahendamiseks tulid kohale elektrikud.

Tartumaa

6. septembril kell 11.46 teatati, et ühendust ei saada Kallaste linnas Oja tänaval elava 84-aastase naisega. Naabrid kuulsid läbi ukse ainult ebamäärast heli. Päästjad sisenesid uksest jõuga ja leidsid abitu liikumatu naise esiku põrandalt. Päästjad aitasid patsiendi kiirabiautosse viia. Juhtunust teavitati naise tütart, kelle ülesandeks jäi tagada katkise uksega korteri edasine valve.

Viljandimaa

6. septembril kell 16.59 käisid päästjad Viljandi vallas Välgita külas kustutamas metsa all järelevalveta põlevat lõket.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. septembril kell 22.35 teatati Häirekeskusele, et Paide linnas Mündi tänaval põleb puidutöökoda ja töötab signalisatsioon. Päästjate kohale saabudes olid ruumid suitsu täis ning nurgas põles põrandal ühel ruutmeetril paber. Päästjad kustutasid põlengu ning tuulutasid ruumid. Päästesündmus lõpetati 22.51.