Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. september

Põhja päästekeskus


Harjumaa

7. septembril kell 11.08 teatati, et Maardu linnas on kolm tänavat õli täis ning teed väga libedad. Päästjate saabudes oli libedal teel kukkunud mootorrattur, kes kiirabi ei vajanud, küll aga tuli päästjatel kustutada kukkumise tagajärjel põlema süttinud ratas. Seejärel katsid sündmuskohale reageerinud päästemeeskonnad Assakult, Lasnamäelt ja Muugalt ligi ühe kilomeetri pikkusele teelõigule ulatunud õlireostuse saepuruga ning teavitasid juhtunust ka Maardu linnavalitsuse linnavarahalduse esindajat.

7. septembril kell 17.09 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Laagri alevikus põleb ehitusjärgus olev Makita laohoone. Kohale reageerisid päästemeeskonnad Assakult, Keilast, Kesklinnast, Lasnamäelt, Lillekülast, Nõmmelt ja Paldiskist ning vabatahtlikud päästjad Hüürust, Tabasalust ja Murastest. Päästjate saabudes oli must suitsusammas juba kaugele näha ning hoone katusest leegid väljas. Päästjad asusid põlengut kustutama neljas töölõigus ning tulekahju saadi kontrolli alla kella 18.32-ks. Seejärel alustati järelkustutustöödega, mis lõpetati kell 20.21. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. septembril kell 22.11 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Olevi tänavale, kus töötas suitsuandur. Päästjad avasid ukse ning suitsu täis korterist avastati toidukõrbemine. Korteri omanik oli alkoholijoobes. Korter tuulutati, kontrolliti ka teisi tube ning elanikule tehti kodunõustamist. Päästjad on antud korteris pidanud käima ka varem. 

7. septembril kell 17.20 said päästjad Häirekeskuselt Nublu suitsuanduri teate Narva linnas Uusküla tänaval. Päästjate saabudes oli elanik juba trepikojas. Kohapeal selgus, et köögis pliidil oli kõrbema läinud toit. Päästjad tuulutasid tuba. Korteri omanik oli alkoholijoobes.

Lääne-Virumaa

7. septembril kell 11.30 sõitsid päästjad Vinni valda Kaasiksaare külla, kus avarii teinud veoautol lekkis õli ja kütust. Lekkinud vedelik kaeti absorbendiga ja korjati kokku. Sündmusele reageerisid Mustvee päästjad. Sündmusest teatati transpordiametile.

Päästjatel tuli ööpäevas üheksal korral aidata kiirabibrigaade raskete patsientide tõstmisel ja osutada inimestele abi, aga ka aidata arstidel lõigata läbi patsiendi sõrmus

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. septembril kell 9.41 käisid päästjad Tartus Tähe tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud õli absorbentainega.

Kell 21.38 teatati, et Kastre vallas Melliste külas säriseb kortermaja elektrikapp. Elekter lülitati tuleohutuse tagamiseks majast osaliselt välja ning ühistu esindajate ülesandeks jäi rikke kõrvaldamiseks elektrikud kutsuda.

Viljandimaa

7. septembril kell 17.06 teatati, et Mulgi vallas Põlde külas sõitis auto teelt välja ja süttis põlema. Päästjate saabudes oli juht autost väljas, kuid kahjuks tunnistati mees hukkunuks. Päästjad kustutasid avariilise auto põleva mootoriosa. Autos olnud koer anti üle varjupaiga töötajatele.

Võrumaa

8. septembril kella 8.02 ajal põles Võru vallas Pässa külas lausleekides traktor, mille päästjad paarikümne minutiga kustutasid.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmusi ei olnud.