Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-12. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

9. septembril kell 16.23 teatati häirekeskusele, et Nõmme linnaosas Lubiliiva tänava kandis raudtee lähedal on näha musta suitsu. Päästjad leidsid saabudes järelevalveta lõkke, milles põletati muuhulgas ka rehve ning mis oli süüdanud ka maastiku ca 10 ruutmeetri ulatuses. Lõke kustutati kella 16.55-ks.

10. septembril kell 5.28 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Kalaranna tänaval põleb vana valvuriputka. Päästjad kustutasid tulekahju kell 5.57 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

10. septembril kell 7.29 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval koputab eakas naaber haamriga vastu põrandat ning karjub abi. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse kiirabile, kes abivajajaga edasi tegeles.

10. septembril kell 9.29 saabus häirekeskusele teade Lasnamäe linnaosast Paasiku tänavalt, kus üheksakordse elumaja neljandal korrusel asuvast korterist tuli suitsu ning töötas ka tulekahjualarm. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kodus kedagi ei viibinud, mistõttu tuli uks avada. Korterist leiti põlema süttinud nõudepesumasin, mis kustutati kella 10-ks. Seejärel ruumid tuulutati ning veenduti edasises tuleohutuses. Mõned minutid pärast kella kümmet saabus kohale ka korteriomaniku poeg, kes ütles, et omanik oli viimati kodus eelmisel päeval ning võimalik, et ta jättis nõudepesumasina lahkudes tööle. Esialgsel hinnangul süttis masin elektrilühise tagajärjel. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

10. septembril kell 10.38 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Mustamäe teel asuva viiekordse elumaja ühes korteris särisevad lae all asuvad elektrijuhtmed. Päästjate saabudes olid elanikud elektri välja lülitanud ning tunda oli vaid kärsahaisu. Päästemeeskond tuvastas, et korteri elektrisüsteem oli amortiseerunud ning elanikud kutsusid päästjate palvel kohale elektrikud. Lisaks viisid päästjad elanikele läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö, sest korteris puudus ka suitsuandur ning tagasi ei hoitud ei suitsetamise ega alkoholipruukimisega.

10. septembril kell 17.41 helistasid hädaabinumbrile Lasnamäe linnaosas Koorti tänaval asuvas elumajas lifti kinni jäänud inimesed, kes teatasid, et liftiavarii tehnikud lubasid appi tulla alles tunni pärast, kuid neil ei ole õhku. Kohale saabunud päästjad aitasid inimesed liftist välja kell 17.54

10. septembril kell 18.04 teatati, et Pirita linnaosas Kose põigus põleb mahajäetud maja. Kohale saabunud päästjad leidsid hoonest põleva diivani, mis kustutati ning märkasid seejärel, et suitsu tuleb ka hoone kõrval asuvatest katakombidest. Selgus, et katakombides põles sinna ladustatud prügi, mis oli küll kustunud, kuid kuna päästetööde juhi hinnangul võis sealt rohkelt suitsu imbuda veel mitmeid tunde, anti olukorrast teada kohalikule omavalitsusele. 

11. septembril kell 16.38 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Paasiku tänaval asuva viiekordse elumaja kolmanda korruse rõdult on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse, kust suitsu levis ning tuvastasid, et põles magamistoas asuv voodi. Tulekahju kustutati kella 17.15-ks ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada aknast sisse lendunud suitsukonist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Harjumaa

9. septembril kell 15.38 sõitsid päästjad väljakutsele Lääne-Harju valda Paldiski linna, kus garaažide ja suvilate vahetus läheduses põles ca 20 ruutmeetrit kuiva muru. Päästjad kustutasid põlengu kella 16.12-ks.

10. septembril kell 10.21 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Paldiski linna, kus Rae tänaval elav eakas naisterahvas oli oma toas kukkunud ning teataja sõnul seal juba 2 päeva maas lamanud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

10. septembril kell 18.31 teatati häirekeskusele kulupõlengust Viimsi vallas Äigrumäe külas. Ligikaudu 100-le ruutmeetrile laiunud maastikupõleng kustutati kella 19.55-ks.

10. septembril kell 19.59 sai häirekeskus teate hoonetulekahjust Jõelähtme vallas Ülgase külas, kus põles mahajäetud suvemaja. Tulekahju kustutati kella 20.44-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

10. septembril kell 19.59 teatati, et Keila linnas põleb lahtise leegiga mahajäetud tööstushoone. Kohale saabunud päästjad alustasid kustutustöid neljas töölõigus ning tulekahjule pandi piir kella 22.26-ks. Põleng likvideeriti lõplikult kella 22.33-ks. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja politseijuurdlus. (Pilt lisatud)

10. septembril kell 20.41 teatati sõidukitulekahjust Rae vallas Jüri alevikus. Päästjate saabudes põles parklas asuv sõiduk lahtise leegiga ning päästemeeskond kustutas selle kella 21.14-ks. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja politseijuurdlus.

10. septembril kell 22.19 teatati, et Rae vallas Peetri alevikus põleb pargis asuv istumiseks mõeldud varjualune. Päästjad kustutasid põlengu kella 22.41-ks ning tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja politseijuurdlus.

11. septembril kell 14.37 sõitsid päästjad kustutama kulupõlengut Rae vallas Kurna külas. Ligikaudu 200-le ruutmeetrile laiunud põleng kustutati kella 14.51-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. septembril kell 17.41 teatati, et Põltsamaa vallas Lustivere külas põleb kolmekorruselise kortermaja rõdu. Korteriomanik püüdis algul veega põlengut ise kustutada, kuid see ei õnnestunud. Leegid saadi maha appi kutsutud naabrite pulberkustutiga. Päästjad aitasid elanikust korterist välja ja kustutasid põlengu veejoaga lõplikult. Kuumusest oli purunenud rõdu ukse klaas, kuumakahjustusi sai ka ülemine rõdu. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

10. septembril kella 13.00 ajal süttis Põltsamaa vallas Pikknurme külas elamu vannitoas pesumasin, millest andis märku suitsuanduri häire. Omanik tõmbas masina vooluvõrgust välja ja kustutas põlengu. Tulekahju põhjustas pesumasina elektrisüsteemi rike.

Tartumaa

9. septembril kella 16.50 ajal süttis Elva vallas Tammiste külas hooletust prahipõletamisest 20 ruutmeetrit põhupõldu, mille päästjad kustutasid. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõkke süütaja kohustus on tagada, et tuli ümbrusele ei leviks.

10. septembril kella 18.36 ajal süttis Elvas Vapramäe tänaval hooletust lõkkepõletamisest vana palkehitise esiku katus ja sein. Päästjad kustutasid tulekahju kell 19.19.

12. septembril kell 00.33 teatati, et Kambja vallas Sulu külas põleb alajaama juures elektrikaabel. Päästjate saabumise ajaks oli põleng sumbunud. Päästjad kontrollisid termokaameraga metsaaluse tuleohutust.

10. septembril kell 21.20 teatati korteripõlengust Tartus Tähe tänava kahekorruselises puumajas. Tulekahju avastas suitsuanduri häiret kuulnud naaber, kes läks asja uurima ning märkas, et teise korruse korteri lahtise ukse vahelt tuleb suitsu ning seal põleb diivan. Naine tõi pulberkustuti, kuid selleks ajaks olid leegid juba paisunud ning korterisse polnud võimalik siseneda. Päästjad kustutasid tulekahju kell 21.53, inimesed põlengus viga ei saanud. Põlenud korteri sisustus hävis ja lagi kukkus osaliselt sisse, maja koridor sai kuuma- ja tahmakahjustusi. Politsei hakkas selgitama korterit kasutanud isikuid. Elanike saadud info järgi oli seal varem alkoholi tarvitatud ning tuleohutusest ei hoolitud.

11. septembril kell 9.37 teatati, et Elvas Tähe tänaval on elumajas suits. Päästjad selgitasid, et ventilatsiooni ühendatud küttesüsteem kuumutas ventilatsioonitoru, mille kohal sulasid juhtmed ja kust tuli suitsu ruumidesse. Tuleohtliku küttesüsteemi kasutamine keelati ning elaniku ülesandeks jäi pottsepa kutsumine, kes küttesüsteemi vead selgitaks ning parandaks.

Võrumaa

11. septembril kell 10.10 käisid päästjad Rõuge vallas Parmupalu külas kustutamas süttinud oksahunnikut (5x10 meetrit).

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. septembril kell 8.40 said päästjad ATS süsteemi teate Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Põhja allee tänavale ühiselamusse. Andur oli hakanud tööle suitsu peale, põhjuseks aknalaual põlema läinud paber. Elanikud kustutasid põlengu veega, ruum tuulutati. Päästjad tegid elanikule selgitustööd.

12. septembril kell 3.49 sõitsid päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Ehitajate teele. Kohapeal selgus, et vanema naise korteris oli seina pealt maha kukkunud 100-liitrine boiler. Päästjad ühendasid lahti boileri elektrikaabli ja veetorud ning tõstsid boileri õue veest tühjenema.

11. septembril kell 20.40 said päästjad teate Jõhvi linna Kalmistu tänavale, kust tuli musta suitsu. Selgus, et omanik põletas lõkkes rehve. Päästjad vormistasid väärteomenetluse otsuse.

11. septembril kell 17.04 sõitsid päästjad Sillamäe linna Viru puiestee tänavale, kus korter oli suitsu täis. Korteris oli jäetud pliidile toit ning korteris viibis joobes elanik. Päästjate saabudes teataja juba tuulutas tuba. Päästjate saabudes jõudis koju ka teine korteri elanik.

10. septembril kell 22.57 said päästjad teate põlengust Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas Tuule tänaval. Põles majajäetud maja. Tegemist võib olla süütamisega, kuna majas puudub elekter ja terve maja on seest prügi täis. Põleng likvideeriti kell 23.50.

10. septembril kell 17.30 said päästjad Häirekeskusest teate Kiviõli linna Elektriku tänavale busside seisuplatsile. Põles buss lahtise leegiga. Platsi peal oli kokku 11 bussi. Päästjad kustutasid bussi mõlemalt poolt ja takistasid tule levikut. Põlengu tagajärjel said kahjustada ka läheduses olnud bussid. Põleng lokaliseeriti kell 17.45 ja likvideeriti lõplikult kell 18.22. Põlengu põhjustas süütamine. 

10. septembril kell 14.45 sõitsid päästjad kustutama Kiviõli linnas Võidu tänaval põlevat plastmassist paberkonteinerit. Konteiner oli juba sulanud. Päästjad kustutasid põlengu.

10. septembril kell 00.30 kustutasid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve tänaval võsas prügihunniku.

9. septembril kell 23.06 sõitsid päästjad Narva linna Kalda tänavale, kus vastu betoonseina oli sõitnud auto, mis oli suitsu täis. Päästjad eemaldasid autolt akuklemmid.

9. septembril kell 20.35 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Kalevi tänavale, kus andis häiret ühiselamu ATS süsteem. Kohapeal selgus, et elanikud tegid toitu, mille peale andur tööle hakkas. Tuleohtu ei olnud.

9. septembril kell 16.41 said päästjad teate Narva linna Tallinna maantee tänavale. Teataja sõnul oli tal jäänud pliidile keekann keema, läks ise koridori, aga uks enda järel läks lukku. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid ukse. Tuleohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

9. septembril kell 18.30 sõitsid päästjad Tapa valda Tapa rongijaama, kus lapsed olid süüdanud pabereid ja loopinud neid mälestusmärgina seisvasse vana veduri kabiini läbi katkise akna. Otseselt põlengut ei olnud, päästjad likvideerisid ohu. Lapsed jooksid minema.

11. septembril kell 12.24 said päästjad teate põlengust Haljala vallas Võsu alevikku Kalda tänavale. Põles 6 m2 suurune oksahunnik. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.08ks.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

9. septembril kell 14.18 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Tareste külla, kus sõiduauto oli sõitnud vastu puud. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning kontrollisid sõiduki termokaameraga üle. Kannatanud viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

Järvamaa

10. septembril kell 17.16 kutsuti päästjad Türi valda Retla külla, kus põles umbes kaks ruutmeetrit maapinda. Päästjad kustutasid põlengu ning kontrollisid ala üle, et süttimisohtu ei oleks.

Läänemaa

9. septembril kell 19.08 helistati Häirekeskusesse, et Lääne-Nigula vallas Sutlepa külas tehakse suurt lõket. Kohapeal selgus, et inimesed põletasid umbes 3-meetrise diameetriga lõkkes katusepappi ja muud ehitusprügi. Kuna ohutusnõudedki olid täitmata, kustutasid päästjad lõkke ära, milleks kulus umbes 400 liitrit vett. Päästjad tegid inimestele selgitustööd.

10. septembril kell 00.40 teatati Häirekeskusele kulupõlengust Vormsi vallas Hullo külas. Päästjate kohale saabudes oli teataja põlengu suutnud ise juba kustutada. Päästjad kastsid põlenguala veega üle ning lahkusid sündmuskohalt.

Pärnumaa

9. septembril kell 11.47 sõitsid päästjad Lääneranna valda Alakülla, kus oli toimunud liiklusõnnetus mootorratta ja sõiduauto vahel. Päästjad reguleerisid liiklust, puhastasid tee õlireostusest ning vabastasid tee avariilistest sõidukitest. Üks kannatanu viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

9. septembril kell 16.25 kutsuti päästjad Lääneranna valda Piha külla, kus oli süttinud kulu. Tõstamaa päästjate kohale saabudes põles umbes 2500 ruutmeetrit kuiva heina, mille päästjad veejoaga kustutasid. Põleng tekkis aia keevitamisest, kui lenduvad sädemed süütasid kulu.

9. septembril kell sõitsid päästjad Lääneranna valda Lihula linna Metsa tänavale, kus põles suur, umbes 4-meetrise läbimõõduga lõke. Kuna inimestel puudusid tule juures esmased kustutusvahendid ja lõke asus metsatukale väga lähedal, kustutasid päästjad lõkke ära.

10. septembril kell 15.16 kutsuti päästjad Pärnusse Ehitajate teele Neste parkla juurde, kus oli toimunud kahe sõidukiga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning puhastasid maantee õnnetuse tagajärjel teele sattunud prahist.

10 septembril kell 15.37 teatati kulupõlengust Häädemeeste vallas Penu külas. Päästjate kohale saabudes põles umbes 200 ruutmeetrit tee äärt, mis kustutati kululuudadega. Tõenäoliselt sai põleng alguse autoaknast välja visatud suitsukonist.

10. septembril kell 16.35 kutsuti päästjad Pärnusse Riia maanteele, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ning lükkasid avariilise sõiduki tee äärde ning katsid maanteele valgunud reostuse absorbendiga.

11. septembril helistati Häirekeskusesse, et Tori vallas Sindi linnas Kanarbiku tänaval põletatakse tünnis midagi, mis tekitab tugevat tossu ja haisu. Päästjate kohale saabudes põletas inimene lõkkes oksi, kuid sinna oli sattunud ka plastmasstükke. Päästjad palusid lõkke kustutada ning nõustasid inimest tuleohutuse alal.

Raplamaa

10. septembril kell 1.47 helistati Häirekeskusele Rapla linnast Mahlamäe tänavalt, et 5-kordse maja trepikojas on tunda suitsuhaisu. Päästjad leidsid tulekolde maja taga õuest, kus trepi põrandal oleva resti all tossasid sinna visatud suitsukonid. Päästjad kustutasid tulekolde.

10. septembril kell 19.57 kutsuti päästjad Märjamaa alevisse Pärnu maanteele, kus helistaja ei pääsenud majja oma ema juurde, kes lamas köögis maas. Helistaja sõnul oli uks lukus ja võti sees pool ees. Päästjad avasid ukse ning kiirabi pääses abivajaja juurde, kes tõsteti kiirabiautosse.

11. septembril kell 00.38 teatati Häirekeskusele, et Kohil vallas Salutaguse külas põleb auto, mida inimesed püüavad ise kustutitega kustutada. Päästjate kohale saabudes põles veoauto kabiin lahtise leegiga. Põleng kustutati kella 00.55ks ning selleks kulus umbes 500 liitrit vett.

Saaremaa

9. septembril kell 15.55 kutsuti päästjad Muhu valda Paenase külla, kus prahi põletamisel oli tuli kontrolli alt väljunud. Päästjate saabudes põles u 50-ruutmeetrit pinnast, mille Muhu vabatahtlikud ja Orissaare kutselised päästjad kiiresti kustutasid. Tulekahju sai alguse lõkkest, kus põletati lehti ja prahti, ning mille tuul laiali puhus, kui inimene läks õunu korjama.

11. septembril kell 5.23 helistati Häirekeskusesse, et Saaremaa vallas Leisi alevikus Orissaare maanteel põleb grillinurk, mille lähedal on gaasiballoon. Kohale sõitnud päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 5.36ks ning asusid seejärel tulepesi otsima. Tulekahju kustutati lõplikult kella 5.53ks. Põles varjualune mõõtmetega 3x5 meetrit. Tulekahju käisid kustutamas Leisi ja Orissaare päästjad.