Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

13. septembril kell 14.03 helistas häirekeskusesse kodanik, kes teatas, et on oma jahiga Paljassaare karil hätta sattunud, sest veesõiduki keresse oli tekkinud auk. Kohale reageerinud Kopli päästekomando meeskond aitas jahi rannaäärsetest kividest lahti ning inimesed viga ei saanud.

13. septembril kell 15.36 helistas hädaabinumbrile mees, kes teatas, et tema Mustamäe linnaosas Mustamäe teel elav eakas isa ei vasta juba mitu päeva telefonile ning kohale minnes selgus, et ka võti on tal seestpoolt risti ees. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

Harjumaa

13. septembril kell 13.16 teatati, et Lääne-Harju vallas Vasalemma alevikus põleb elektriliinide all kulu. Kohale saabunud Kibuna vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu kella 15.04-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

13. septembril kell 18.16 käisid päästjad Põlva vallas Suurmetsa külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset tule- ja lekkeohutust. Külili olev auto lükati ratastele. Liiklusõnnetuse asjaolud selgitas politsei.

Lõuna-Eesti pommigrupp

13. septembril tegid demineerijad kahjutuks Jõgeva maakonnast Jõgeva vallast Visusti külast leitud mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. septembril kell 12.49 teatati töötavast suitsuandurist Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Sõpruse tänava korteris. Päästjate kohale jõudes oli korter suitsu täis ning gaasipliidil oli järelevalveta toidupotid. Korteri omanik oli alkoholijoobe tunnustega. Päästjad tuulutasid korteri.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. septembril kell 21.16 kutsuti päästjad Türi valda Türi-Alliku külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ja aitasid kannatanuid. Teele valgunud reostus kaeti absorbendiga ja lõpuks puhastati sõidutee.

Läänemaa

13. septembril kell 20.25 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Aulepa külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ja puhastasid tee autotükkidest ning lükkasid avariilise sõiduki tee äärde. Kiirabi vaatas kannatanu üle, kes arstiabi õnneks ei vajanud.

Pärnumaa

13. septembril kell 16.59 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes ei pääsenud Pärnus Laial tänaval oma naabri juurde, kes oli korteris kukkunud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid põrandalt abivajaja, kellega tegeles edasi kiirabi. Päästjad aitasid lõpuks patsiendi kiirabiautosse tõsta.

13. septembril kell 17.28 kutsuti päästjad Tori valda Võlli külla, kus põles kõrrepõld. Kohapeal selgus, et inimene põletas keset randaalitud põldu heinahunnikut. Päästjad kustutasid umbes 25-ruutmeetrise põlengu veega ära.

14. septembril kell 00.49 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Majaka külla, kus reka oli põdraga kokku põrganud. Päästjad tähistasid sündmuskoha päästelindiga ning jälgisid, et reka saaks end turvaliselt ringi keerata ja parklasse sõita. Põdraga tegelesid edasi jahimehed.

Saaremaa

13. septembril kell 12.23 kutsuti päästjad Saaremaa valda Nasva alevikku, kus tehti tuulise ilmaga lõket. Kohapeal selgus, et lõkkes põletati kuiva roogu, mis tekitas palju suitsu. Kuna see oli tehtud roostikule väga lähedale ja puudusid ka tulekustutusvahendid, siis kustutasid päästjad lõkke ning tegid inimesele selgitustööd.