Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

14. septembril kell 19.52 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Koorti tänaval põleb sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga ning tulekahju kustutati kella 20.10-ks. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse tehnilisest rikkest. Inimesed kannatada ei saanud.

Harjumaa

14. septembril kell 10.01 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Kemba ristteel on veok kraavi sõitnud ning põlema süttinud. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella 16-ks ning kiirabi toimetas veokijuhi haiglasse.

14. septembril kell 15.49 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Saku vallas Männiku külas. Päästjad kustutasid ligi 30-le ruutmeetrile levinud pinnasepõlengu kella 16.56-ks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. septembril kell 10.58 teatati, et Tartus Emajõe tänaval on kortermaas kuulda häiresignaali. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli liiga vara suletud ahjusiibri tõttu käivitunud vingugaasianduri häire. Siiber avati ja ruumid tuulutati. Elanikele selgitati, et liiga vara suletud siibri tõttu tuppa imbuv vingugaas on äärmiselt mürgine ja eluohtlik. Õnneks oli elanikel ruumidesse paigaldatud tahkekütte seadmetega hoones kohustuslik vingugaasiandur, mis ohust õigeaegselt märku andis. Vingugaas on lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine gaas, mida on võimaliktuvastada üksnes vingugaasianduri abil.

15. septembril kell 7.54 teatati, et Puhja alevikus on kortermaja trepikojas gaasilõhn. Päästjad leidsid korteri, mille köögis lekkisid gaasipliidi taga voolikute ühendused. Balloon keerati ohutuse tagamiseks kinni ning enne voolikute parandamist keelati selle kasutamine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. septembril kell 14.26 sõitsid päästjad Jõhvi linna Koidu tänavale. Korteriühistu esimehe sõnul oli maja juures tunda gaasilõhna. Päästjad avastasid trepikoja kõrval õues toru ühenduskoha juures õrna gaasilõhna. Korteriühistu esimees kutsub kohale gaasiteenistuse.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus


Läänemaa

15. septembril kell 8.01 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Rõuma külas teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ja vabastasid tee liiklusele.

Pärnumaa

14. septembril kell 10.56 sõitsid päästjad kontrollima eelmisel hommikul põlenud vana mahajäetud lauta. Kohapealt leiti viis tulepesa, mille kustutamiseks kulus 3000 liitrit vett. Põles saepuru ja hein ning suitsesid mõned prussid. Päästesündmus lõpetati kell 11.21.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval neljal korral kiirabibrigaadidel abiks raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel.