Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

15. septembril kell 11.02 teatati, et Saue vallas Turba alevikus on viiekordses elumajas tunda kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kus töötava pliidi peale paigutatud metallkausis põlesid paberijäänused. Ohtlik olukord likvideeriti ning suitsu täis elamine tuulutati. Elanikku põlengu ajal kodus ei olnud. Lisaks märkasid päästjad, et korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

15. septembril kell 21.05 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on oma Anija vallas Kehra linnas elava ämma ukse taga, kuid ei pääse kahjuks sisse ning ka telefon oli eakal naisel välja lülitatud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning leidsid korterist põrandale kukkunud abivajaja, kes kiirabile üle anti.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. septembril kell 15.27 käisid päästjad Tartu vallas Kärevere külas Tallinn - Tartu mnt 162. km kahe veoki, väikebussi ja kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud kütuse absorbentainega ning pesid teed veega. Teele oli rekka purunenud paagist voolanud ligi 100 liitrit kütust. Tee täiendav puhastamine jäi hooldusettevõtte ülesandeks. Hiljem rekka teisaldamisel lekkis maha veel kütust, mille päästjad veelkord absorbendiga katsid.

Võrumaa

15. septembril kell 12.37 teatati, et Antsla vallas Taberlaane külas süttis rekka mootor ja kabiin. Päästjate saabudes tuli kabiini alt ja haagise vahelt suitsu. Põleng summutati veejoaga. Selgus, et tulekahju põhjuseks oli väljalasketorule kukkunud mootorikate. Veoki teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. septembril kell 6.51 teatati Häirekeskusele appi karjuvast naabrist Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajas. Korterisse pääsemiseks lammutasid päästjad ukse ja vanem naine anti üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

15. septembril kell 23.33 kutsuti päästjad Kehtna valda Kaerepere alevikku, kus alajaama ukse vahelt immitses heledat suitsu. Kohale jõudnud päästjad tegid ukse lahti ning leidsid eest kärssavad juhtmed, kuid otsest põlengut ei olnud. Päästjad ventileerisid ruumid ning andsid sündmuskoha üle saabunud elektrikutele.