Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-19. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

16. septembril kell 19.57 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Vilde teel elavat eakat naisterahvast nähti paar päeva tagasi töölt koju tulemas, ent nüüd ei ole ta juba mitu päeva telefonile vastanud. Kuna naabritel proua korterivõtit ei olnud, sisenesid kohale saabunud päästjad vanainimese elamisse akna kaudu ning leidsid eest põrandale kukkunud abivajaja. Vanadaam anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

16. septembril kell 22.17 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Reimani tänaval asuvasse majutusasutusse, kus ühes toas oli ümber läinud küünal, mis süütas kardinad. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lahtist põlemist enam näha ei olnud ning tuulutasid ruumid kella 22.41-ks. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

16. septembril kell 22.21 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Kesk-Ameerika tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri korterist on tunda suitsuhaisu ja aknast näha ka leeke. Kohale kiirustanud päästjad avasid ukse ning tuvastasid põlengu elutoa kamina ees. Põleng liikus kiiresti edasi mööda seina ning sellele pandi piir kella 23.10-ks. Eakas korterielanik toimetati kiirabi poolt haiglasse. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada kaminast välja kukkunud söest, mis süütas küttekolde ette ladustatud ajalehed. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. 

17. septembril kell 05.18 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Toompuiesteel põleb garaaziboks. Päästjate saabudes põles garaaziboks lahtise leegiga ning see kustutati kella 06.20-ks. Garaazis hoiti velotaksosid, mis hävisid tules täielikult. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. 

17. septembril kell 11.51 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval põleb sõiduauto. Päästjate saabudes olid auto tagaistmel süttinud rätikud omaniku poolt välja visatud, kuid põlengu tagajärjel oli sõiduki sisemus kaetud õlitaolise vedelikuga. Päästjad eemaldasid edasise ohutuse huvides auto aku ning omanikul, kes õnneks viga ei saanud, paluti sõidukit enne kasutamist hoolikalt tuulutada. Autoomanik selgitas päästjatele, et oli rätikud eelmisel õhtul keemilisest puhastusest toonud ning need autosse pannud. Miks rätikud süttisid, et ole teada.

18. septembril kell 14.11 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Vesivärava tänaval põleb elektrikapp. Kohale saabunud päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud elektrikilbi kella 14.57-ks, misjärel elektriavarii tehnikud sündmusega edasi tegelesid.

18. septembril kell 17.24 teatati, et Haabersti linnaosas Kadaka teel on mahajäetud hoonest näha suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et hoones põles sinna ladustatud prügi ning kustutasid põlengu kella 17.50-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

16. septembril kell 21.03 teatati häirekeskusele järelevalveta ohtlikust lõkkest Harku vallas Liikva külas. Kohale saabunud päästjad leidsid eest lõkke, milles põletati vana mööblit ning kustutasid selle kella 21.26-ks.

18. septembril kell 07.03 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Paldiski linna, kus põles mahajäetud kuur. Päästjad kustutasid tulekahju kella 07.47-ks ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. septembril kell 23.25 käisid päästjad Põltsamaa valle Tõrenurme külas auto ja lehmaga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse, lükkasid avariilise auto tee äärde ja puhastasid tee. Kohale tuli hukkunud lehma omanikfirma esindaja, kes kutsus looma ära viimiseks kohale jahimehed.

Põlvamaa

18. septembril kella 12.26 ajal lekkis Põlvas Lina tänaval prügiauto hüdraulika vooliku purunemisel teele ligi 100 liitrit õli. Päästjad katsid 75 ruutmeetrisele alale voolanud õli absorbentaine ja saepuruga.

Tartumaa

17. septembril 16.13 andis vingugaasianduri häire Tartus Veski tänava korteris märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et ruumides on ohtlikult kõrge vingugaasi kontsentratsioon (160 ppm-i). Gaas oli ruumidesse lekkinud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Kiirabi kontrollis ja turgutas ligi kolm tundi ohtlikus keskkonnas olnud eaka mehe tervist. Päästjad tuleohtu ei leidnud, ruumid tuulutati. 

Viljandimaa

17. septembril kell 14.48 põles Viljandis Hariduse tänaval konteiner ehitusprahiga. Päästjad summutasid põlengu veega. Ettevõtte abil valati konteineri sisu platsile, et leida ja kustutada viimased prügisse jäänud tulekolded.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. septembril kell 14.29 said päästjad teate Narva-Jõesuu linna, kus sõitval furgoonautol põles numbrimärgi valgustus. Juht peatas ise auto ja kustutas põlengu. Päästjad lõikasid valgustuse juhtme läbi ja isoleerisid selle. Uue numbrivalgustuse oli paigaldanud auto omanik ise.

17. septembril kell 20.18 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Puru teele, kust teatati praksuvast elektrikilbist. Päästjate saabudes tuli ühe korteri elektrikilbist sädemeid. Kilp lülitati välja ja korteriühistu esinaine kutsus kohale elektrikud. Päästjad kontrollisid korterit, elanikuga oli kõik korras ja korteris põlengut ei avastatud.

17. septembril kell 19.50 sõitsid päästjad Narva linna Kangelaste prospektile 5-korruselisse kortermajja. Päästjate kohale saabudes põles pliidil pappkarp. Põlengu võisid põhjustada kogemata kassid, kes olid pliidi sisse lülitanud. 

17. septembril kell 14.51 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Mustanina külla, kus metsa ääres põles turbapinnas. Põleng asus raskesti ligipääsetavas kohas ning päästjad jõudsid kohale maastikusõidukiga ATV. Sillamäe ja Jõhvi päästjad kustutasid põlengu kella 18.55-ks.

17. septembril kell 3.46 said päästjad Häirekeskusest teate Narva linna Võidu prospektile. 5-korruselise kortermaja ühes trepikojas põlesid kastis ajalehed. Päästjad kustutasid põlengu, tekkepõhjus on teadmata. 

Lääne-Virumaa

18. septembril kell 8.22 said päästjad Häirekeskusest teate põlengust Väike-Maarja vallas Rakke alevikus F.R.Faehlmanni teel. Põlengu avastas ärganud laps, kes äratas ema ja teised pereliikmed. Põlevad asjad visati elanike poolt aknast välja ning põlev laud viidi õue trepikoja kaudu. Päästjate saabudes põlengut toas enam ei toimunud. Korteris oli kolm alaealist last, kes viga ei saanud, emal oli käe peal põletushaav ja kiirabi andis esmaabi. Päästjate hinnangul sai põleng eeldatavasti alguse laua peal olevatest seadmetest. Päästjate poolt kontrolliti korter, ventileeriti ning perekonda nõustati ohutult elektriseadmeid kasutama.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. septembril kell 2.59 helistati Häirekeskusesse, et Järva vallas Raka külas põleb kõrvalhoone ning oht on elumajale. Päästjate kohale saabudes põles hoone lahtise leegiga. Põleng lokaliseeriti kella 7.27 ning seejärel tegeleti järelkustutustöödega. Põleng likvideeriti kella 10.04ks. Tulekahjus hävis kõrvahoone katus ja esimene korrus sai suuri veekahjustusi. Kustutustöödega tegelesid Aravete, Tapa ja Väike-Maarja kutselised ning Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad.

Kell 12.38 helistati Häirekeskusesse, et öösel põlenud kõrvalhoone suitseb jälle. Päästjad leidsid mitu tulekollet, mis kustutati tonni veega. Päästesündmus lõpetati kell 13.55

Pärnumaa

16. septembril kell 16.24 kutsuti päästjad Pärnu linna Papsaare külla, kus oli kahe sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ja puhastasid tee autotükkidest.

17. septembril kell 2.55 sõitsid päästjad Pärnusse Kuke bussipeatuse juurde, kus auto oli sõitnud vastu puud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning puhastasid sõidutee prügist.

17. septembril kell 9.42 käisid päästjad Jõõpre külas Looga teel suurt teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

17. septembril kell 13.40 kutsuti päästjad Pärnusse Munga tänavale, kus Nublu vinguandur oli ühes korteris häiret hakanud andma, kuid Nublu ekipaaž ei pääsenud korterisse ning kliendiga ei saadud samuti ühendust. Kohale sõitnud päästjad pääsesid korterisse rõdu kaudu ning tuvastasid, et korter oli vingu täis, elanikke korteris ei olnud. Päästjad tuulutasid ja kontrollisid toad üle. Sündmusega tegeles edasi patrullekipaaž.

Raplamaa

17. septembril l kell 6.32 käisid päästjad Kohila alevikus Vabaduse tänaval, kus sõiduauto oli sõitnud vastu posti. Päästjad katsid teele valgunud õlilaigu absorbendiga.

17. septembril kell 15.30 sõitsid päästjad Märjamaa valda Haimre külla, kus tee ääres seisev veoauto oli põlema süttinud. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et põleb raskeveoki treileri rehv, mis kustutati käsikustutitega. Pilt lisatud.

Saaremaa

17. septembril kell 22.01 kutsuti päästjad Kuressaare linna Vahe tänavale, kus majas oli tööle hakanud vinguandur. Päästjad tuvastasid, et pliidi alla olid jäänud söed, mis tekitasid vingu, sest siiber oli liiga vara kinni pandud. Päästjad tuulutasid ja kontrollisid ruumid üle ning tegid inimesele selgitustööd.

18. septembril kell 6.52 sõitsid päästjad Saaremaa valda Sagariste külla, kus auto oli kraavi sõitnud. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning lükkasid auto ratastele. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel kaheksal korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.