Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

19. septembril kell 09.15 teatati häirekeskusele kahe sõiduauto kokkupõrkest Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks ühe sõiduki akujuhtmed ning teisaldasid avariilised autod teeserva. Kannatanuid ei olnud.

Harjumaa

19. septembril kell 13.13 sai häirekeskus teate sõiduauto ja veoki kokkupõrkest Saue vallas Vanamõisa külas. Päästjad eemaldasid sõiduauto süttimisohu ning aitasid hüdrauliliste tööriistade abil avada autoukse, misjärel sõidukijuht kiirabile üle anti.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. septembril kella 19.52 ajal põles Rõngu alevikus Küla tänaval posti otsas elektrikaabel ja kurepesa. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga, juhtunust teavitati elektrikuid.

Valgamaa

10. septembril kell 18.21 teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval murdus post ja kaabel langes veoautole. Päästjad selgitasid, et tegemist oli sidekaabliga. Kaabel lõigati lahti, post tükeldati ning eemaldati sõidu- ja kõnniteelt. Veoauto olulisi vigastusi ei saanud ning jätkas sõitu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. septembril kell 1.47 said päästjad teate Jõhvi linna Aasa tänavale, kus elamurajoonis põles elumaja. Päästjate saabudes põles 2-korruseline puumaja lahtise leegiga ning tulekahju arenes kiiresti esimeselt korruselt teisele. Põlevast majast tõid päästjad välja ühe inimese, kaks inimest väljusid ise. Põlengult viis kiirabi kaks inimesti haiglasse kontrolli, neist ühel olid joobetunnused. Kõrval olevad majad olid ohus ning politsei evakueeris kõrvalhoonetest ajutiselt inimesed. Põleng lokaliseeriti kell 4.16, järelkustutustööd jätkusid hommikul. Elumaja hävines täielikult. Põlengu kustutamiseks kulus 60 000 liitrit vett ning kustutasid Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe ja Iisaku päästjad.

Lääne-Virumaa

19. septembril kell 15.44 said päästjad Häirekeskusest teate Vinni valda Laekvere külla Kesk tänavale korterist tulevast suitsust. Teataja sõnul oli korteri omanik pannud ahju kütte, kuid ise lahkunud. Korteris olid käinud päästjad eelmisel nädalal kodukülastusel ja paigutanud suitsuanduri, mis oli nüüd alarmeerinud naabreid. Päästjad võtsid ühendust sotsiaaltöötajaga. Suitsu põhjuseks võib pidada valesid kütmisvõtteid, aga ka asjaolu, et küttekolle oli olnud pikalt kütmata ning ajas seetõttu suitsu sisse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. septembril kell 23.00 teatati Häirekeskusele, et Paide linnas Aasa tänaval põleb midagi maja juures. Päästjate kohale saabudes põles välikäimla, mis kustutati veejoaga. Tegemist võis olla süütamisega.

Pärnumaa

19. septembril kell 13.36 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Jannseni kai ääres on puidust purjelaev uppunud ja sellest lekib kütust. Päästjate kohale saabudes olid sadamatöötajad reostuse poomidega juba tõkestanud. Päästjad paigaldasid ka teise rea poome, et takistada reostuse edasist levikut, ning asusid õli imavate patjade ning kangaga laeva ümbert kütust kokku korjama. Esialgsetel andmetel oli alusel umbes 50 liitrit kütust. Sündmuskohal viibisid ka Keskkonnaamet ja veepatrull, kes korjas veest esemeid kokku. Õnnetuses inimesed viga ei saanud. Päästesündmus lõpetati 16.34.