Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

20. septembril kell 17.11 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosas asuva kiriku juurde, kus põletati vanu rehve. Keskkonda saastav lõke kustutati kella 17.34-ks. 

20. septembril kell 17.53 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Lasnamäe linnaosas Mustakivi teel. Omaniku sõnul süttis auto keset sõitu ning esialgu püüdis ta seda ise kustutada. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga ning see kustutati kella 18.16-ks. Kahjuks hävis sõiduk tules täielikult.

21. septembril kell 07.12 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval asuva tootmishoone katusest on leek väljas. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et süttinud oli hoone lae all asuv elektrijuhtmestik. Põleng kustutati kella 07.48-ks ning inimesed selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

20. septembril kell 22.52 helistas häirekeskusesse Saue vallas Ääsmäe külas elav inimene, kes teatas, et tema naabrite korteris ajab ahi suitsu sisse ning töötab ka andur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et korteris köeti lagunenud ning hooldamata ahju. Päästjad tuulutasid ruumid ning keelasid elanikel küttekolde edasise kasutamise. Lisaks paluti neil esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. septembril kell 10.45 said päästjad kutse Alutaguse valda Vasavere külla appi otsima kadunud vanemat meesterahvast. Politsei kaasas otsingute korraldamiseks Päästeameti tehnikat, sh drooni ja olmekonteineri. Kadunud mees leiti kell 18.58 ja anti üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. septembril kell 11.36 käisid päästjad Tartus Turu tänaval kaubiku ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus puhastasid teelt avarii jäänused ja vabastasid liikluse.

Võrumaa

20. septembril kell 18.06 teatati, et Võrus Jüri tänaval on eramajas gaasi lõhn. Päästjad selgitasid, et lekkis balloon, millel reduktoril puudus ballooni ja vooliku vaheline tihend. Ruumid tuulutati, seadme kasutamine keelati, rikke kõrvaldamise korraldamine jäi perenaise poja hooleks.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

20. septembril kell 17.20 helistas Häirekeskusesse inimene, kes teatas, et ta kodus Hiiumaa vallas Värssu külas oli tulekahju, mille ta pulberkustutiga kustutas. Helistaja tundis aga maja teisel korrusel vingulõhna ning palus päästjaid tulla kontrollime, et mõni säde pole läinud palkide vahele. Kohapeal selgus, et inimene oli elektripliidi praeahjus süüa teinud, kui ta ühel hetkel avastas, et süttinud oli pliit ja pliiditagune sein, kus rippus sibulavõrk. Päästjad kontrollisid ruumid üle ning ei tuvastanud vingugaasi. Hoones oli nii töökorras suitsu- kui ka vinguandur. Pilt lisatud.

Pärnumaa

20. septembril kell 20.42 kutsuti päästjad Pärnu linna Mai tänavale, kus vanainimene oli oma korteris pikali maas ja teataja ei pääsenud teda abistama. Päästjad kasutasid ukse avamiseks lammutusriistu ning pääsesid nii korterisse. Kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

Raplamaa

21. septembril kell 4.54 sai Häirekeskus teate, et Rapla vallas Juuru alevikus Tallinna maanteel põleb elumaja lausleegiga. Päästjate kohale saabudes põles kahekordne puumaja ning leek oli katusest väljas. Päästjad asusid põlengut kustutama, samal ajal kaitstes kõrvalhoonet. Kella 6.40ks oli põleng lokaliseeritud ning päästjad tegid järelkustutustöid, mille käigus leiti teiselt korruselt hukkunu. Praegu jätkuvad kustutustööd ning kohal on Rapla, Märjamaa, Kohila kutselised päästjad ning Kehtna vabatahtlikud, lisaks Alansi, Kehtna ja Kuimetsa paakautod, tulekahju käis kustutamas ka Kose meeskond.

Saaremaa

20. septembril kell 8.38 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Rootsi tänavale, kus vanainimene hüüdis oma korteris appi, naabrid aga korterisse ei pääsenud, sest uks oli lukus. Kuressaare päästjad avasid ukse ning kiirabi pääses hädasolija juurde, kes toimetati haiglasse.