Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

21. septembril kell 11.34 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse Taludevahe tänavale, kus kahekordse paarismaja teise korruse akna alt immitses suitsu. Päästjad teostasid saabudes termokaameraga kontrolli ning tuvastasid kõrgenenud temperatuuri moodulkorstna juures. Tulekoldeni jõudmiseks tuli päästemeeskonnal avada ca ühe ruutmeetri ulatuses katusekonstruktsioone ning lahtine põleng korstna ümbruses lokaliseeriti kella 12.05-ks. Seejärel asuti teostama järelkustutustöid, mille tulemusena veenduti kella 12.43 ajal, et edasine oht tulelevikule puudub. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai põleng alguse kaminast, mida polnud nõuetekohaselt hooldatud, kuid ei välistatud ka korstna paigaldusviga. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa

21. septembril kell 18.05 kutsuti päästjad Peetri alevikku Krati teel asuvasse spordikeskusesse, kus teismeline poiss oli rambil kukkunud ja viga saanud. Päästjad aitasid lapse rambilt kiirabimeedikuteni toimetada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. septembril kell 21.26 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Piiri tänavale. Põles järelevalveta lõke, mille päästjad kustutasid.

21. septembril kell 17.02 teatati päästjatele töötavast gaasiandurist Kohtla-Järve linnas Järve linnaosa Olevi tänava kortermajas. Päästjad sulgesid gaasi, tuulutasid korteri ja omanikul keelati gaasiseadmeid kasutada. Majas kontrolliti ka teisi kortereid. Sündmusest teavitati korteriühistu esimeest ja kohale kutsuti tehnikud.

21. septembril kell 14.09 said päästjad teate suitsust Jõhvi linnas Narva maantee kortermajas.
Päästjate kohale saabudes oli korteri elanik korterist väljunud. Suitsusukeldujad leidsid tulekolde köögis külmiku juurest, kustutasid tulekolde tulekustutiga ja tõid toast välja omaniku kassi. Korteri elanik anti üle kiirabile kontrolli. Kohal oli korteriühistu esimees, kes tegeles korteri valvega. Korteris töötas suitsuandur. Tulekahju likvideeriti kell 14.43. Päästeameti peainspektori sõnul põhjustas põlengu pikendusjuhtme lühis. 

21. septembril kell 12.01 sõitsid päästjad Jõhvi linna Sompa tänavale. Teataja sõnul oli üks pistik toas kuum ja ajas suitsu. Päästjad lülitasid voolu välja ja omanik kutsus kohale elektrikud. Tuleohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

21. septembril kell 15.52 teatati, et Kambja alevikus Kesk tänaval põleb vana koolimajahoone ülemine korrus. Päästjad leidsid põleva ruumi, kuhu oli tõenäoliselt varem tehtud lõke. Tulekahju kustutati kell 16.55. Juhtunust teavitati vallavalitsust, kelle ülesandeks jäi organiseerida lahtiste uste ja akende sulgemine, et takistada kõrvaliste inimeste hoonesse pääsemine.

Kell 23.42 teatati, et Tartus Aida tänaval on naabri korteris kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad said korteriomanikuga kontakti ja selgus, et häire põhjustas toidu kõrbemine. Maganud mehele loeti sõnad peale, et toidu valmistamise ajal ei tohi puhkama heita. Pliidile unustatud ja süttivast toidust võib põlema minna ümbrus ning areneda raskete tagajärgedega tulekahju.

Valgamaa

21. septembril kell 17.52 teatati, et kaks noormeest, kes olid Pedeli jõe settetiigi mudas rattasõitu proovinud, olid mudasse kinni jäänud. Päästjate saabumise ajaks oli üks poistest välja rabelenud, teine oli vööst saadik mudas. Alguses poisile appi läinud politseinik ja päästja hakkasid ise sisse vajuma ning päästja vajas kõvemale pinnale saamiseks kolleegide abi. Poisi jalad kaevati osaliselt välja, mille järel ta vabadusse pääses. Päästjad pesid poisid päästeauto paagist võetud ja soojendatud veega puhtaks ja toimetasid nad koos ratastega koju. Päästjad hoiatavad, et mudasse vajumine võib halvemal juhul lõppeda uppumise või külmumisega.

Võrumaa

21. septembril kella 9.24 ajal süttis Antslas Tsooru külas garaaži seinast läbi viidud bullerjan-ahju suitsutoru ümbruses sein. Päästjad avasid seina hoone seest ja väljast ning kustutasid tulekahju. Päästetöö juhi hinnangul oli suitsutoru ümbruses isolatsioonivill lagunenud ja selles võisid olla süüdi närilised. Suitsutoru tuleohutusnõuetele vastav paigaldus ja ümbrusest isoleerimine jäi omaniku ülesandeks. Päästeameti ohutusjärelevalve inspektorid juhivad tähelepanu, et suitsutoru paigaldamisel tuleb ohutuskuja moodustamisel ja isolatsioonimaterjali valimisel ning paigaldamisel lähtuda konkreetse suitsutoru kasutusjuhendist. Tahkeküttseadmete puhul ei tohi ühekordse seinaga suitsutoru mitte mingitel tingimustel viia läbi ehitise konstruktsioonide. See tähendab, et Tsooru külas põlenud garaažis kasutatud suitsutoru ei vastanud tuleohutusnõuetele ning seda ei oleks võinud sinna paigaldada.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

21. septembril kell 16.43 teatati reostusest Pärnu linnas Jannseni kai ääres, kus mõned päevad tagasi oli uppunud purjelaev, mida nüüd kraanadega veest välja tõsteti. Selgus, et kraanad olid tõstnud reostuse laialivalgumise takistamiseks paigaldatud poomid katki. Päästjad panid uue poomi ning tõstetööd võisid jätkuda. Sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit.

Kell 18.56 teatati Häirekeskusele, et Pärnu linnas Suur-Sepa tänava ühes korteris karjub andur ja keegi koputamise peale ust avama ei tule. Kuna kohale sõitnud päästjad tundsid koridoris suitsulõhna, avasid nad ukse lammutusriistadega ning pääsesid korterisse. Selgus, et elanik oli kaminal liiga vara siibri kinni pannud ja seetõttu imbus suits korterisse, mis käivitaski vinguanduri. Päästjad ventileerisid ruumid ning kontrollisid lõpuks üle.

Kell 20.44 kutsuti päästjad Pärnu linna Raba tänavale, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Raplamaa

21. septembril kell 19.48 käisid päästjad Märjamaa vallas Nurtu-Nõlva külas, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse transportida, tõstsid avariilisest sõidukist asjad välja ning tegid ettevalmistused auto teisaldamiseks.