Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

22. septembril kell 11.11 helistas hädaabinumbrile mees, kes teatas, et pole oma Mustamäe linnaosas Vilde teel üksi elava eaka emaga kontakti saanud ning ka koputustele ema ei vasta. Kohale saabunud päästjad sisenesid vanadaami elamisse akna kaudu ning tuvastasid, et ta oli toas kukkunud ning ei saanud enam püsti. Päästjad andsid abivajaja üle kiirabimeedikutele, kes ta haiglasse toimetasid ning selgitasid pojale, et ema ei saa sellises seisus enam üksi elades hakkama.

22. septembril kell 16.59 teatati, et Haabersti linnaosas Päevalille tänaval asuva kortermaja trepikoda on suitsu täis ning töötab ka alarm. Teataja sõnul tuli suitsu korterist, kus elab vanem inimene. Päästjad tuvastasid saabudes, et eakas korterielanik oli toidu pliidile valmima pannud ning ise teise tuppa arvuti taha läinud, mistõttu ta toidu sootuks unustas. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid ruumid. Elanikule, kes õnneks viga ei saanud, viidi läbi tuleohutusalane selgitustöö.

22. septembril kell 19.38 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Köleri tänaval elav inimene, kes teatas, et tema eakas naaber kopsib vastu seina ning palub abi. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning leidsid eest põrandale kukkunud eaka naisterahva, kes kiirabile üle anti.

Harjumaa

22. septembril kell 12.01 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes ütles, et ei saa oma Kose vallas Paunkülas elava eaka hoolealuse korterisse, kuid aknast on näha, et inimene on toas pikali maas ega saa püsti. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid vanainimene üle kiirabitöötajatele, kes ta haiglasse toimetasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. septembril kell 22.42 sõitsid päästjad Narva linna Aasa tänavale. Teataja sõnul tuli naabermaja juurest palju suitsu. Päästjad kustutasid kohapeal järelevalveta lõkke, ohtu ei olnud.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

22. septembril kell 13.22 teatati, et Võhma rahvamaja juures hakkas suitsema sõiduauto. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli omanik algjärgus põlengu käsikustutiga ise kustutanud.

Võrumaa

22. septembril kell 16.04 käisid päästjad Võru vallas Linnamäe külas kustutamas lõket, kus põletati kaableid. Jäätmete põletamisest teavitati keskkonnaametit.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

22. septembril kell 12.44 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Aulepa külla, kus koolibussil olid pidurid põlema läinud. Päästjate kohale saabudes oli bussijuht põlengu juba ise tulekustutiga kustutanud. Päästjad kontrollisid pidurid termokaameraga üle ning jahutasid neid, lisaks aitasid nad liiklust reguleerida. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Pärnumaa

22. septembril kell 9.58 teatati Häirekeskusele, et Põhju-Pärnumaa vallas Roodi külas on toimunud liiklusõnnetus. Kohale sõitnud päästjad aitasid liiklust reguleerida, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee.

Kell 9.04 kutsuti päästjad Pärnu linna Lavassaare alevisse Pärna tänavale, kus suitses alajaam. Kohale sõitnud päästjad visuaalselt põlengut ei tuvastanud. Selgus, et alajaama elektrikilbiruumis oli toimunud põleng, kuid päästjate saabumise ajaks oli see juba kustunud. Sündmusega tegelesid edasi elektrikud.

Kell 16.32 teatati Häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Suurejõe külas Mustaru teel põleb sõiduauto, kus inimesi sees ei ole. Vändra päästjad kustutasid tulekahju kella 17.09ks. Tulekahju võis alguse saada elektrilühisest auto elektrisüsteemis.

Kell 18.34 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Metsavere külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autol akuklemmid, et vältida süttimisohtu.