Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-26. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

23. septembril kell 17.27 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval kopsib eakas daam vastu seina ning karjub naabrite abi, kuna olevat kukkunud. Päästjad sisenesid saabudes vanainimese korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis inimese üle kiirabile.

23. septembril kell 19.48 helistas hädaabinumbrile Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel elav inimene, kes teatas, et tema eakas naabrinaine karjub oma korteris ning palub abi, kuna on kukkunud ega saa enam püsti. Kohale saabunud päästjad sisenesid naise korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

24. septembril kell 11.12 said päästjad väljakutse Nõmme linnaosasse Palli tänavale, kus eakas naisterahvas oli oma kodus kukkunud. Päästemeeskond avas saabudes ukse ning eakas kannatanu anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

24. septembril kell 16.45 teatati, et Haabersti linnaosas Kadaka teel on mahajäetud majast näha musta suitsu tõusmas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et hoones põles madrats ning kustutasid selle kella 17-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. 

24. septembril kell 21.10 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Männiku teel asuva kolmekordse elumaja keldris läks midagi põlema. Päästjate saabudes oli hoone peremees suuremad leegid ise kustutada suutnud, kuid päästjad leidsid veel mitu tulekollet ning need kustutati kella 21.31-ks. Selgus, et hoone omanik oli keldris freesimistöid teostanud ning esialgsel hinnangul oli selle tagajärjel süttinud saepuru ja kogu keldrisse ladustatud prügi. Inimesed põlengus viga ei saanud ning selle täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

26. septembril kell 00.54 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval on kuulda plahvatusi ja näha leeke. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et plahvatusi põhjustas tünni tehtud lõke, millesse autoremonditöökoja töötajad oli lisaks prahile ka aerosoolpurke visanud. Lõke kustutati päästjate poolt kella 1.07-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

Harjumaa

23. septembril kell 13.35 helistas häirekeskusesse Lääne-Harju vallas Rummu alevikus elav meesterahvas, kes teatas, et tema eakas naabrinaine on oma kodus hätta sattunud ning kahjuks ei ava ka ust. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning leidsid eest põrandale kukkunud segaduses vanainimese. Kannatanu anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

23. septembril kell 17.46 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Tõdva külas on joobes mees oma maja trepikojas kukkunud ning käsipuu vahele kinni jäänud. Teataja sõnul oli mehe jalg ebaloomulikus asendis. Kohale saabunud päästjad aitasid kannatanu stabiilsesse asendisse ning paigaldasid talle kaelalahase. Seejärel anti abivajaja üle kiirabimeedikutele, kes ta haiglasse toimetasid.

23. septembril kell 20.38 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Veskikülas põlevad heinapallid. Kohale saabunud päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Kibunast kustutasid heinapallid kella 22-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

24. septembril kell 19.59 sai häirekeskus teate järelevalveta lõkkest Raasiku vallas Mallavere külas. Päästjad tuvastasid saabudes, et lõkkes põletati kaableid ning kustutasid selle kella 20.37-ks. Seejärel ilmus välja ka lõkkemeister, kellele selgitati, mida ta valesti oli teinud.

24. septembril kell 23.32 said päästjad väljakutse Anija valda Lehtmetsa külasse, kus põles kahekordne mahajäetud hoone. Päästjate saabudes oli hoone lausleekides ning põleng kustutati kella 00.46-ks. Tulekahjus keegi viga ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

25. septembril kell 16.34 sai häirekeskus teate kulupõlengust Kose vallas Võlle külas. Päästjad kustutasid ligi 50-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 17.13-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada järelevalveta jäänud lõkkest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. septembril kella 8.17 ajal põles Põltsamaa Arisvere külas elumaja korstnalõõrides tahm. Päästjate saabudes ulatusid leegid korstnast välja. Maja ohustav põleng summutati pulberkustutiga. Selgus, et majas ei olnud käinud kutseline korstnapühkija. Majaelanikele selgitati, et vähemalt kord viie aasta jooksul peab eramaja kütteseadmed üle vaatama ja hooldama kutseline korstnapühkija. Päästjatele hakkasid silma katkised küttekolded, mille remondiks elanikke kohustati.

Kell 17.48 teatati, et Põltsamaal Silla tänaval on teel suur kogus klaasikilde. Päästjad pühkisid liiklejaid ohustavad klaasikillud teelt kokku.

Põlvamaa

23. septembril kella 13.11 ajal hävis Räpina vallas Ruusa külas vana mahajäetud saeraam. Päästjad kustutasid ehitise jäänused kell 16.34.

Valgamaa

23. septembril kell 21.45 teatati gaasiballooni lekkest Valgas Kesk tänaval. Päästjad selgitasid, et ballooni vahetamise ajal oli puudu jäänud reduktori ja ballooni vaheline tihend. Omanik leidis tihendi, mille paigaldamisega lekkeoht kõrvaldati.

26. septembril kell 6.24 teatati häirekeskusele, et Valga vallas Väljakülas põleb veoauto, mille koormaks 120 siga. Päästjate saabudes oli osa sigdesta haagisest väljas. Päästjad selgitasid, et põleb haagise rehv, kust suits ja kuumus haagisesse levis. Põlengule pandi piir ligi poole tunniga. Õnnetuses hukkus 17 siga. Kohale telliti sigade omanikettevõtte teine auto, kuhu sead ümber laaditi.

Viljandimaa

23. septembril kella 10.19 ajal põles Mulgi vallas Hirmukülas alajaamas isolaator. Päästjad kontrollisid ümbruse ohutust, rikke kõrvaldamiseks tulid kohale elektrikud.

Võrumaa

23. septembril kell 18.49 teatati, et Rõuge vallas Nursi külas süttis sõiduauto salong. Päästjate saabumise ajaks oli põleng sumbunud, edasise tuleohu vältimiseks ühendati akujuhtmed lahti. Esialgsetel andmetel võis põlengu põhjustada elektrisüsteemi rike.

24. septembril kell 4.42 käisid päästjad Võru - Mõniste - Valga mnt 16. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Õnnetuses sai viga 7 inimest, kellest viit aitasid päästjad kiirabiautosse viia ja haiglasse toimetati. Hiljem vabastasid päästjad tee segamatuks liikluseks.

25. septembril kella 15.10 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Saru külas kustutamas kõrvalhoone läheduses süttinud heinapalli. Elanikud piirasid tuld ämbriga vett loopides. Tõenäoliselt oli pall süttinud varem põletatud lõkkest lennanud sädemest.

Ida päästekeskus

Lisaks välja toodud operatiivsündmustele käisid päästjad möödunud nädalavahetusel 9 korral aitamas kiirabil transportida patsiente.

Ida-Virumaa

25. septembril kell 18.45 sõitsid päästjad Narva linna Kosmonaudi tänavale, kus teataja sõnul tuli kortermaja aknast suitsu ja koridoris oli kõrbemislõhn. Päästjad sisenesid 2. korruse korterisse akna kaudu. Korteris avastati gaasipliidil toidukõrbemine ja omanik magas. Päästjad tuulutasid korteri.

25. septembril kell 8.09 said päästjad teate Narva-Jõesuu linna Auvere külla, kus tootmisterritooriumil suitses hakkepuidu hunnik. Päästekomando saabumisel hakkepuit hõõgus ja lahtist leeki ei olnud. Põlenguala oli 2 ruutmeetrit. Ettevõtte poolt tagati tehnika, et hakkepuitu kaevata. Põleng likvideeriti kell 10.37.

24. septembril kell 21.22 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Endla tänava garaažide juurde, kus põles 3 mahajäetud garaažiboksi, milles olid ka rehvid. Põleng likvideeriti kell 22.26. Põlenud garaažide vastas olevad boksid kannatada ei saanud. Päästjad kontrollisid bokse termokaameraga.

24. septembril kell 20.19 said päästjad väljakutse Jõhvi linna Narva maanteele. Põles plastikust paberi konteiner. Päästjad likvideerisid põlengu kell 20.32.

24. septembril kell 11.36 sõitsid päästjad Kiviõli linna Välja teele, kus tankla vastas võsas põles televiisor. Päästjad likvideerisid põlengu kell 12.

23. septembril kell 23.56 teatati Häirekeskusele tulekahjust Narvas Osja tänaval, kus põles kahekorruseline eramu. Päästjate saabudes põles maja katus lahtise leegiga ja maja elanikud olid hoonest väljunud. Kustutustööd lõpetati kell 3.38. Põlengu tekkepõhjus on välja selgitamisel.

23. septembril kell 20.22 said päästjad Häirekeskusest teate Kohtla-Järve linna Järveküla tee kaubanduskeskusesse, kus laoruumidest avastati kärsahaisu. Põlengut ei tuvastatud ja suitsuandurid ei töötanud. Päästjate arvates tuli hais väljast.

Lääne-Virumaa

25. septembril kell 19.49 said päästjad Häirekeskusest teate liiklusavariist Kadrina valda Hõbeda külla. Päästjate kohale saabudes koerale otsa sõitnud auto suitses. Päästjad eemaldasid süttimisohu ja puhastasid tee. Sündmusel osalesid ka Kadrina vabatahtlikud päästjad.

25. septembril kell 13.49 sõitsid päästjad liiklusõnnetusele Tapa valda Assamalla külla, kus aitasid puhastada avarii järel maantee.

24. septembril kell 10.30 aitasid päästjad Rakvere vallas Tõrma külas välja hauda kukkunud koera.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

25. septembril kell 19.35 kutsuti päästad Hiiumaa valda Tubala külla Kärdla-Käina teele, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning puhastasid maantee autotükkidest.

Järvamaa

23. septembril kell 10.16 kutsuti päästjad Türi valda Türi-Alliku külla Rakvere teele, kus aias tehti lõket. Päästjad kustutasid okstest ja euroalustest tehtud lõkke. Tule juures oli küll maaomanik veevoolikuga, kuid päästjad pidasid umbes 3-meetrist lõket ohtlikuks, sest see oli tehtud puude alla. Lõkketegijat nõustati.

25. septembril kell 17.41 sõitsid päästjad Järva valda Kurisoo külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad teisaldasid avariilise sõiduki teelt ning puhastasid maantee.

Läänemaa

24. septembril kell 17.17 teatati Häirekeskusele, et vanainimene on oma korteris kukkunud ja helistaja ei pääse Haapsalu linnas Metsa tänaval hädasolija juurde sisse. Päästjad sisenesid kolmanda korruse korterisse rõdu kaudu ning avasid kiirabile ukse, kes tegeles kannatanuga edasi. Kukkunud vanainimene pandi täislahasesse ja transporditi päästjate abiga kiirabiautosse.

Kell 19.04 helistati Häirekeskusesse, et Vormi vallas Suuremõisa külas läks põlema puidust saun. Päästjate kohale saabudes põles sauna pööning, mida inimene oli püüdnud ise kustutada. Päästjad teostasid järelkustutust. Päästesündmus lõpetati kell 19.56.

25. septembril kell 12.44 helistas Häirekeskusesse vanaproua, kelle kodus Haapsalu linnas Koidu tänaval karjus vinguandur. Kohapeal selgus, et elanik oli sulgenud liiga vara pliidi siibri, mistõttu hakkas vingugaasiandur häiret andma. Päästjad tuvastasid samuti mürgise gaasi olemasolu ruumides. Päästjad tuulutasid toad, tegid inimesele selgitustööd, kuidas ohutult küttesüsteeme kasutada, ning selgitasid ka vingugaasianduri tööpõhimõtteid. Ühtlasi tehti ka kodukülastus.

Pärnumaa

23. septembril kell 11.17 sõitsid päästjad Pärnu linna Paikuse alevisse Kooli teele, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad reguleerisid liiklust kuni politsei saabumiseni, likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid sõidutee.

Kell 15.10 teatati Häirekeskusele, et Häädemeeste vallas Reiu külas tuleb elumajast suitsu. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et pliidi kütmisel oli olnud inimesed siibrit avanud, mistõttu pressiski suits tuppa. Päästjad ventileerisid ruumid ning tegid elanikele selgitustööd.

24. septembril kell 15.25 kutsuti päästjad Lääneranna valda Lihula linna Alaküla teele, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad aitasid kannatanuid, reguleerisid liiklust, korjasid kokku teele valgunud vedelikud ning koristasid sündmuskoha.

Kell 16.22 sõitsid päästjad Saarde valda Marana külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid sõidukilt akujuhtmed, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning lükkasid avariilise auto tee äärde, vabastades sõidutee liiklusele.

25. septembril kell 10. 15 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Kihlepa külas oli veis kukkunud loomade joogivee kaevu. Päästjate saabudes oli loom umbes 2,5 meetri sügavuse kaevus kinni, kuid uppumisohtu ei olnud. Päästjad kaevasid kaevu lahti, sidusid nööri ümber lehma sarvede ning tõmbasid umbes 500-kilose looma kaevust välja. Loom oli elus ja terve.

Saaremaa

23. septembril kell 22.56 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Lootsi tänavale, kus maja teise korruse korteris oli hakanud tööle vinguandur. Päästjad tuvastasid kohapeal, et hoone teine korrus oli vingu täis, sest esimese korruse korteris oli ahi liiga vara kinni pandud. Päästjad ventileerisid ruumid. Selgus, et esimese korruse korteris puudus vinguandur.

25.septembril kell 16.47 sõitsid päästjad Saaremaa valda Aste alevikku Sarapiku tänavale, kus puitmaja seina vastas põles prügikast. Päästjate kohale saabudes olid inimesed puidust prügikasti juba ise kustutanud. Päästjad kastsid selle veega korralikult üle, kontrollisid hoone termokaameraga üle ning loputasid põlengukoha.