Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. september

Põhja päästekeskus


Harjumaa

26. septembril kell 17.29 sai häirekeskus teate kulupõlengust Kiili vallas Paekna külas. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkkest alguse saanud põlengu kella 18.21-ks.

27. septembril kell 6.05 teatati, et Kose vallas Triigi külas põleb sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga ning see kustutati kella 6.52-ks. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. septembril kell 12.47 teatati, et Tartus Sadamateatri juures on inimene jões uppumisohus. Päästjad selgitasid, et joobetunnustega mees oli umbes pooleteise meetri kõrguselt betoonkailt mudasele jõepõhjale kukkunud. Madala veetaseme tõttu seal vett polnud ja uppumisoht meest ei ähvardanud. Päästjad aitasid kannatanu redeli abil tagasi kindlale maale ning andsid tervise kontrolliks ja esmaabi andmiseks üle kiirabile.

Lõuna-Eesti pommigrupp

26. septembril tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Võru maakonnast Võru vallast Tallikeste külast leitud tankitõrjegranaadi.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

27. septembril kell 1.18 sõitsid päästjad Kadrina valda Läsna külla, kus sõiduauto oli kokku põrganud põdraga. Sõidukis olnud reisijad said kergemaid vigastusi. Päästjad eemaldasid sõiduteelt hukkunud looma ja avariilise sõiduki ning puhastasid tee autoosadest.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad viiel korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel. Neist neljal korral Pärnumaal ja ühel korral Järvamaal.

Pärnumaa

26. septembril kell 14.35 teatati Häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis Uuel tänaval põleb õhutõmbekapp ja korter on suitsu täis. Päästjad kustutasid põlengu köögis, kontrollisid üle pööningu ning tuulutasid toad. Selgus, et korterielanik oli pliidil süüa teinud, kuid oma toidu järelevalveta jätnud. Toit oli põlema süttinud, mis omakorda süütas pliidi kohal oleva kubu. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad tegid inimesele selgitustööd.

Raplamaa

26. septembril kell 8.05 helistati Häirekeskusesse, et Kehtna vallas Ingliste külas põleb ühekordse majal korsten. Päästjad tuvastasid kohapeal, et tegemist oli korstnapõlenguga, nii et neil jäi üle ruumid vaid üle kontrollida ja tuulutada. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Hoones oli suitsuandur.

Kell 14.09 sõitsid päästjad Kohila valda Kohila alevisse Õhtu tänavale, kus lõke oli jäetud järelevalveta. Päästjad leidsid kohapealt väikese lõkke, kus suitsesid veel mõned tukid, inimesed olid aga juba tuppa läinud. Päästjad kustutasid tuleaseme selle juures olnud ämbri ja veega. Elanikke instrueeriti ohutu tuletegemise reeglitest.