Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

27. septembril kell 17.36 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Lasnamäe linnaosas Hooldekodu teel elav eakas naaber on oma toas kukkunud ning vajab arstiabi. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas. 

27. septembril kell 21.20 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Vilde teel põleb mopeed. Päästjate saabudes põles mopeed lahtise leegiga ning see kustutati kella 21.31-ks. Kahjuks ei jäänud mopeedist midagi alles ning põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Harjumaa

27. septembril kell 16.16 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 21. kilomeetril põleb veoauto. Päästjate saabudes põles veok, mille lastiks piimatooted, lahtise leegiga ning päästetööde ajaks suleti liiklus ühes sõidusuunas. Tulekahju lokaliseeriti kella 16.36-ks ning kustutati lõplikult kella 18 ajal. Põlenud veoki äraveoga tegeles edasi sõiduki omanik, kes kella 17.41 ajal sündmuskohale saabus. Veokijuht õnnetuses viga ei saanud, kuna sõidu ajal pauku kuuldes ning märgates, et üks tagumine rehv põleb, ühendas ta kiiresti sadulveoki lahti ja sõitis eemale.

27. septembril kell 18.11 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Alliku külas on algkooliealine laps rattaga kukkunud ning jalg kodarate vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid lapse jala kodarate vahelt, misjärel kiirabimeedikud ta üle vaatasid. Õnneks laps haiglaravi ei vajanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. septembril kella 16.45 ajal andis suitsuanduri häire Kastre vallas Ignase külas asuvas kortermajas märku tulekahjuohust. Suitsulõhna tundnud tublid naabrid lülitasid ohu kahandamiseks elektri välja. Päästjad sisenesid kangi abil korterisse, kust leiti pliidil kõrbenud toit. Ruumidest toodi välja toidu valmistamise ajal magama jäänud mees, kelle tervist kontrollis kiirabi.

Kell 19.54 käisid päästjad Tartus Muuseumi tee piirkonnas kustutamas tühermaal põlevat järelevalveta prahilõket.

Valgamaa

27. septembril kell 16.17 kutsusid Valgas Oru tänava piirkonnas prügilõkke avastanud keskkonnaameti inspektorid kohale päästjad, et lõke kustutada. Lõkke juurest, kus põles külmkapp ja muud jäätmed, leiti kaks lätlast, kes jäätmete põletamist eitasid. Inspektorid fikseerisid kahtlusaluste isikuandmed.

Võrumaa

27. septembril kell 11.29 sai häirekeskus teate Setomaa vallas Kolodavitsa külas väikebussi ja reisirongiga juhtunud liiklusavarii kohta. Päästjad aitasid avariilisest piirivalve kiirreageerijate väikebussist välja kaks tõsisemalt viga saanud meest, kelle kiirabi Tartusse kliinikumi toimetas. Kolmandale bussis olnud mehele anti esmaabi koha peal. Rongis oli peale juhi kaks reisijat ja nemad viga ei saanud. Bussi rööbastelt teisaldamiseks kutsuti kohale treiler ning rööbaste vabastamise järel pääses väheseid kahjustusi saanud rong liikvele.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. septembril kell 22.27 said päästjad teate Narva linna Sõnajala tänavale suvilapiirkonda, kus põles lahtise leegiga hoone. Päästjatel õnnestus põlengu juurest ära tõmmata sõiduauto, mis sai siiski tuleleekidest kahjustusi. Päästjatel tuli kustutada alal kaks hoonet, millest üks oli ratastel maja ja teine suuruses 11x4 m. Põleng likvideeriti kell 00.53 ja kustutamiseks kasutati 25 000 l vett, lisavett saadi kohapeal hüdrandist. Põlengus keegi kannatada ei saanud. Põlengut kustutas 3 päästemeeskonda. Tekkepõhjus on väljaselgitamisel.

27. septembril kell 19.26 teatati Häirekeskusele tulekahjust Alutaguse vallas Tudulinna külas. Asula lähedal põles lahtise leegiga ettevõtte laohoone (26 x 12 m), kus hoiti puitmaterjali, sõidukite rehve ja ehitus- ning remondivahendeid. Põlengu avastaja püüdis põlengut kustutada auto tulekustutiga. Hoones puudus elekter. Hoone territoorium oli piiratud aiaga ning ligipääsuks eemaldasid päästjad värava kõrvalt traataia. Põlengus keegi kannatada ei saanud. Hoone hävis tules täielikult. Põlengut kustutas 5 päästemeeskonda, osales 2 vabatahtlike päästjate meeskonda. Lisakustutusvett saadi lähedal asuvast jõest. Kustutustööd lõpetati kell 21.54. Põlengu tekkepõhjus on väljaselgitamisel.

27. septembril kell 12.05 sõitsid päästjad Narva linna Kreenholmi tänava ühiselamusse, kus kraanikausis põles mobiiltelefon. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid ruumi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

27. septembril kell 15.49 teatati Häirekeskusele, et Paide linnas Mustla külas põleb tee ääres kulu. Päästjad kustutasid umbes 50-ruutmeetrise põlengu esmaste kustutusvahenditega.

Pärnumaa

27. septembril kell 12.30 sai Häirekeskus teate, et inimene oli Pärnus muuli peal kukkunud ning vigastanud jalga. Kohale jõudnud Pärnu päästjad lahastasid jala, tõstsid patsiendi paati ning transportisid kannatanu veeskamiskohas ootava kiirabiautoni.

Kell 18.32 kutsuti päästjad Pärnu linna Tammsaare puisteele, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ja helistaja ei pääsenud hättasattunut abistama. Päästjad avasid ukse lammutusriistadega ja kiirabi tegeles kannatanuga edasi.