Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

28. septembril kell 23.57 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas asuva kaubanduskeskuse taga lõõmab lõke, mis hoone seinale ohtlikult lähedal asub. Kohale saabunud päästjad tuvastasid kaupluse tagant joobes isiku, kes seal telkis ning külma trotsimiseks ka lõkke oli süüdanud. Päästjad kustutasid lõkke ära ning õnneks ei olnud see hoonele kahju tekitanud. Joobes telkijaga tegeles edasi politsei.

29. septembril kell 1.21 teatati, et Tallinna kesklinnas Kreutzwaldi tänaval asuvas hotellis on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad evakueerisid esmalt inimesed ning leidsid kella 01.39 ajal tulekolde hoone viiendalt korruselt. Tegemist oli lillepotiga, milles põles turvas. Põleng kustutati ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada lillepotti poetatud kustutamata suitsukonist.

Harjumaa

28. septembril kell 14.29 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Peetri alevikus põleb kulu. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligi kümnele ruutmeetrile levinud maastikupõlengu kella 14.54-ks.

28. septembril kell 14.55 helistas hädaabinumbrile Saku alevikus elav inimene, kes teatas, et tema naaber põletab jõe ääres märgasid puulehti ning terve ümbruskond on paksu suitsu täis. Kohale saabunud päästjad selgitasid lõkketegijale, et märgasid puulehti põletada ei tohi ning palusid tal lõkke kustutada. Seda kuulekas kodanik ka tegi.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. septembril kell 1.38 andis vingugaasianduri häire Tartus Kastani tänaval asuvas kortermajas märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et vingugaas oli tuppa imbunud liiga vara suletud siibri tõttu. Ruumid tuulutati ning aknad soovitati elanikul veel mõneks ajaks lahti jätta. Korteriomanikule anti veel juhis mitte sulgeda siibrit enne kui söed on korralikult ära põlenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. septembril kell 11.18 sõitsid päästjad Narva linna Soldino teele, kus põles lahtise leegiga 1-korruseline puitmaja (4x6 m). Kustutustööd lõpetati kell 13.58, maja hävines täielikult. Kiirabi toimetas põletushaavu saanud majaomaniku Narva haiglasse. Tulekahju arvatav tekkepõhjus on järelevalveta jäetud küttekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

29. septembril kell 5.05 teatati Häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Vaisi külas põleb laut. Päästjate kohale saabudes põles teisaldatav viljakuivati, millest oli 15 tonni tatart, ja väike osa laudast. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 6.14.ks ning jätkasid järelkustutustöödega. Tulekahju likvideeriti kella 7.23-ks.Tulekahjus hävis kuivati ja osa selle kõrval olevast küünist. Kustutustöödega tegelesid Haapsalu, Risti ja Nõva kutselised ning Nõva vabatahtlikud päästjad.

Järvamaa

28. septembril kell 12.25 teatati Häirekeskusele, et Järva vallas Imavere külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel oli toimunud kolme veoauto vahel liiklusõnnetus, kus üks sõiduk süttis põlema. Päästjad kustutasid veoauto ja sellel koormaks olnud lauakoorma ning korjasid sündmuskohal kokku lekkiva kütuse, mis pumbati ümber Viljandist saabunud naftareostustõrje haagise abil. Päästjad koristasid ka teele valgunud kütusereostuse. Päästesündmus lõpetati ja tee avati liiklusele kell 22.24. Õnnetuses hukkus veoautojuht.

Pärnumaa

28. septembril kell 11.08 helistati Häirekeskusesse, et Häädemeeste vallas Kabli külas oli bussil karter katki läinud, mistõttu jooksis bussist välja umbes 20 liitrit õli. Päästjad katsid maanteel oleva õliriba absorbendiga, mida kulus kolm kotti. Reostusest teavitati ka kohalikku omavalitsust, kes lubas tee täielikult puhastada.

Kell 12.06 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes ei pääsenud Saarde vallas Tihemetsa alevikus Elamukvartali teel oma lähedase juurde korterisse. Päästjad avasid ukse ning leidsid voodist korteriomaniku, kes aidati kiirabiautosse.

Kell 16.16 sai Häirekeskus teate, et Pärnu linnas Lavassaare alevis põleb metsaservas kulu. Kohale jõudnud päästjad asusid UTV abil umbes 10-ruutmeetrist põlengut veega kustutama. Tulekahju lokaliseeriti kella 16.47ks ja siis asuti tulepesi otsima. Päästesündmus lõpetati kella 17.26ks. Tulekahju võis alguse saada lõkkest.

Kell 18.43 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Lepakülla, kus veoauto oli sõitnud kraavi. Päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning peatasid õlilekke. Teele valgunud reostus kaeti absorbendiga. Sõiduki teisaldamisega tegeles edasi veoautofirma.

Raplamaa

28. septembril kell 14.37 kutsuti päästjad Kehtna valda Kõrbja külla, kus lõkkest oli kulu põlema läinud. Lõkketegija püüdis küll põlengut kustutada, kuid tulutult. Lokuta vabatahtlike kohale jõudes põles umbes 150 ruutmeetrit maapinda, mida asuti veega kustutama. Tule välispiiri kustutati kululuudadega. Kella 15.27ks oli tulekahju likvideeritud ja selleks kulus 1800 liitrit vett. Päästjad tegid inimestele selgitustööd. Tulekahju tekkepõhjus oli tuleohutusnõuete rikkumine lõkke tegemisel.

Kell 20.16 sõitsid päästjad Rapla valda Vahakõnnu külla, kus kokku olid põrganud traktor ja sõiduauto. Päästjad abistasid kannatanut ja puhastasid tee autotükkidest.

Saaremaa

28. septembril kell 14.37 helistati Häirekeskusesse, et Saaremaa vallas Sauvere külas põleb kuivati. Päästjate kohale saabudes lasid töölised kuivatist vilja välja, lahtist leeki näha ei olnud. Selgus, et tulekolle oli kuivati šahti sees, kuhu pääses ligi kahe luugi eemaldamisega. Kella 15.17ks oli põleng kustutatud, päästesündmus lõpetati kell 15.49. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjuseks võis olla värske vili, mis ei vajunud kuivatis enam alla ja süttis.