Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

29. septembril kell 12.42 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Mustamäe teele, kus eakas ülekaaluline mees oli liftiukse vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid mehe püsti ning toimetasid ta koju.

29. septembril kell 16.41 teatati, et Lasnamäe linnaosas Pallasti tänaval põlevad lahtise leegiga kaks prügikonteinerit. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.02-ks.

30. septembril kell 6.41 sõitsid päästjad Haabersti linnaosasse Õismäe teele, kus üheksakordse elumaja teisel korrusel asuva korteri aknast oli näha suitsu ning töötas ka suitsuandur. Päästemeeskond tuvastas, et korteris leidis aset toidukõrbemine. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid ruumid. Elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Harjumaa

29. septembril kell 16.03 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Säina tänaval põleb kahekordne eramaja. Päästjate saabudes olid elanikud hoonest väljunud ning kiirabi sekkumist nad ei vajanud. Päästemeeskond kustutas tulekahju kella 17.13-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada tuletöödest lendunud sädemetest, mis seinakonstruktsioonid süütasid. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. septembril kell 12.30 teatati tulekahjuhäirest Tartus Vasara tänava kortermajas. Päästjad selgitasid, et suitsuanduri häire oli käivitanud toidukõrbemine, millest korteris olnud vanemal naisel polnud aimugi. Samuti polnud ta kuulnud anduri häiret. Tuleoht kõrvaldati ja ruumid tuulutati, päästjad seadsid ka anduri uuesti töökorda. 

Kella 12.35 ajal lekkis Tartus Põik tänaval ehitustõstuki hüdrosüsteemi vooliku purunemisel teele õli. Päästjad katsid viieruutmeetrisel alal oleva reostuse absorbentainega. Olukorra lõplik lahendamine jäi rendifirma ülesandeks.

29. septembril kella 23.23 ajal põles Tartus Anne tänaval kortermaja korteri topeltuste vaheline ala, nii et leegid ulatusid uste vahelt välja. Päästjad tõid läbi suitsu täis ruumide välja korteris olnud mehe ja naise, kellele kiirabi andis koha peal esmaabi ning täiendavaks turgutamiseks haiglasse viis. Põleng kustutati ning suuremad kahjud õnnestus ära hoida. Põlengu asjaolusid uurib politsei.

Viljandimaa

29. septembril kell 15.23 teatati, et Viljandi vallas Kärstna külas vajus kaubaveok teelt vastu puud, mis murdus, vajus sõiduki katusele ning autoga veidi maad kaasa lohises. Päästjad fikseerisid puu ja eemaldasid juurdepääsuks osa alumisi oksi. Kohale kutsutud puksiiri abil tõmmati veok puu alt välja. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

29. septembril tegid demineerijad kahjutuks Viljandi maakonnas Viljandi vallas Kannukülas kaevetöödel leitud kuus käsigranaati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. septembril kell 16.22 said päästjad teate Narva linna Võidu prospektile, kus eakas naine oli kodus mitmeid tundi tagasi kukkunud ja ei suutnud püsti tõusta. Päästjad sisenesid korterisse läbi akna ja naine anti üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

29. septembril kell 8.16 sai Häirekeskus teate Märjamaa vallas Orgita külas toimunud liiklusõnnetuse kohta. Päästjad vabastasid kannatanu, kasutades hüdraulisi töövahendeid, ning panid talle kaelalahase. Mõlemad liiklusõnnetuses osalenud sõidukid stabiliseeriti ning neilt eemaldati süttimisoht. Päästjad reguleerisid kohapeal liiklust ning lükkasid avariilised sõidukid tee äärde. Teehooldusbrigaad puhastas tee ääre autotükkidest ja muust sodist.

Saaremaa

29. septembril kell 16.21 sõitsid päästjad Saaremaa valda Jõempa külla, kus kakk oli lennanud maja korstnasse ega saanud sealt enam välja. Päästjad võtsid linnu tahmaluugi kaudu välja ning lasid loodusesse tagasi.