Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. september - 3. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

30. septembril kell 19.48 teatati häirekeskusele põlevast puust Mustamäe linnaosas Tammsaare teel. Päästjate kustutasid seest õõnsa paplipuu kella 20.11-ks.

1. oktoobril kell 15.11 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Alvari tänaval põleb lapsevanker. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli suuremat sorti prügihunnikuga, kuhu oli visatud igasugu prahti sh vana lapsevanker. Lõke kustutati kella 15.24-ks.

1. oktoobril kell 17.46 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval põleb mahajäetud hoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et kõrvalhoonetele õnneks ohtu ei olnud ning kustutasid tulekahju kella 18.46-ks. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

30. septembril kell 17.37 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Rae külas põleb kahekordse ridaelamu katus. Päästjate saabudes olid elanikud koos oma lemmikloomadega majast välja saanud ning päästemeeskond alustas kustutustöid neljas töölõigus. Tulekahju lokaliseeriti kella 19.14-ks, misjärel alustati järelkustutustöödega ning katusekonstruktsioonide avamisega võimalike lisatulekollete leidmiseks. Põleng likvideeriti lõplikult kella 20.32-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada katusel teostatud tuletöödest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

1. oktoobril kell 02.11 sai häirekeskuses teate põlevast veokist Rae vallas Lehmja külas Sinikivi teel. Päästjate saabudes põles veoauto kabiiniosa lahtise leegiga. Veokijuht oli enne põlengut õnneks välja saanud ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästjad kustutasid põlengu kella 02.46-ks ning esialgsel hinnangul sai põleng alguse masina tehnilisest rikkest.

1. oktoobril kell 18.34 said päästjad väljakutse Jõelähtme valda Maardu külasse, kus Loo-Loovälja maantee 6. kilomeetril vedeles üle kahe sõidurea ohtralt ehitusprahti, mis ilmselt koormast kukkunud. Päästemeeskond puhastas tee kella 18.54-ks.

2. oktoobril kell 03.39 teatati, et Saue vallas Laitse külas põleb ühekordne suvilahoone. Päästjate saabudes olid elanikud hoonest väljunud ning päästemeeskond kustutas lahtise leegiga põlenud suvila kella 05.20-ks. Kiirabi teostas ühele elanikule kohapeal tervisekontrolli ning hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Hoone hävis tules täielikult ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada küttekoldest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. oktoobril kell 15.45 teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Rääbise külas põlevad hooned. Päästjad leidsid eest leekides lauda, kus koduloomad ja -linnud ning selle läheduses praktiliselt hävinud sauna ja kuuri. Omanik oli lehma laudast välja saanud, kuid mullikas jäi tulle. Laudast õnnestus veel päästa kuked ja kanad. Tuli levis ka elumajale, mis sisuliselt hävis ja muutus põlengus kasutuskõlbmatuks. Majal hävines katus, osa vahelagedest, hoone sai seest ulatuslikke tule- ja veekahjustusi. Tulekahju kustutustööd võtsid ligi kuus tundi ja lõpetati kell 22.08. Elanikud õnneks õnnetuses viga ei saanud, kuid pidid leidma endale ööbimiseks teise ulualuse. Olukorrast teavitati Jõgeva valla sotsiaaltöötajat. Põlengu tekkepõhjus on uurimisel, esialgu kahtlustatakse lauda süttimises hooletut ümberkäimist lahtise tulega. Järgmise päeva ennelõunal ja ka õhtupoolikul käisid päästjad järelkustutustöödel kustutamas tossama hakanud heina.

Tartumaa

30. septembril kell 9.11 teatati Tartu vallas Vedu külas sõiduauto ja metskitsega juhtunud liiklusavariist. Päästjad aitasid hukkunud looma pneumaatiliste tõstepatjade abil auto alt välja saada.

2. oktoobril kell 8.36 teatati, et Tartus Rahu tänaval sai viga korteris kukkunud 54aastane mees ning ei suuda ukseni roomata ega seda avada. Päästjad avasid ukse jõuga, et kiirabitöötajad patsiendi juurde pääseks.

Kella 20.13 ajal põles Tartus Ropka teel alajaam. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala, kes voolu välja võtsid, millega suurem tuleoht kõrvaldati.

Viljandimaa

1. oktoobril kell 1.32 juhtus Viljandi vallas Saarepeedi külas sõiduauto ja põdraga liiklusõnnetus. Teele oli jooksnud kaks põtra, kellest ühest õnnestus juhil mööda põigata, kuid teisele sõitis auto otsa. Põder hukkus kokkupõrkes. Kiirabi andis kahele autos olnud mehele kõige pealt kohapeal esmaabi, kõrval istunud kannatanu viidi täiendavaks raviks haiglasse. Päästjad eemaldasid teelt avariilise auto ja purunenud detailid. Juht tellis auto teisaldamiseks puksiiri.

Lõuna-Eesti pommigrupp

2. oktoobril tehti kahjutuks Tartu maakonnas Tartu vallas Maramaa külast leitud käsigranaat PG 40.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. oktoobril kell 1.57 sõitsid päästjad Narva linna Linda tänava tootmishoonesse, kus oli põlema süttinud filtriruum. Teataja oli tööpingi toite välja lülitanud ja tehase töötajad evakueeriti. Päästjate saabudes oli tootmishoone suitsu täis, põleng toimus ühes tootmisplokis. Filtripõleng likvideeriti kell 3.06. Päästjad keelasid laseragregaadi kasutamise kuni selle parandamiseni. Põlengu põhjus on väljaselgitamisel.

2. oktoobril kell 21.10 said päästjad Häirekeskusest teate gaasilõhnast Sillamäe linnas Veski tänava korteris. Teatajad sulgesid korteris gaasi ja tuulutasid tuba. Päästjad avastasid gaasilekke kortermaja trepikojas. Kraan suleti ja kohale kutsuti gaasiavariiteenistus.

1. oktoobril kell 15.54 said päästjad teate põlengust Toila vallas Kohtla-Nõmme alevikus. Päästjate saabudes olid elanikud suvilast väljunud ning suurema põlengu ise kustutanud. Päästjad tegid järelkustutust ning kontrollisid maja üle. Põlengu võis põhjustada vana elektrijuhtmestik. Majas puudusid suitsu- ja vingugaasi andurid. Tulekahjus hävinesid osaliselt koridori seinad, ülejäänud maja jäi terveks. 

30. septembril kell 19.36 sõitsid päästjad Kohtla-Järve Oru linnaosa staadioni juurde, kus põles 10 ruutmeetri ulatuses kuhjatud prügi. Põleng likvideeriti kell 20.09. Kohapeal olnud laste sõnul oli väidetavalt süütajaks alaealine poiss. 

Lääne-Virumaa

1. oktoobril kell 12.53 said päästjad teate kaevu kukkunu inimesest Vinni vallas Koeravere külas. Jahiseltsi korraldatud jahil kukkus ajajana noor naisterahvas 10 meetri sügavusse tähistamata kaevu. Päästja laskus kaevu, andis kannatanule esmaabi ja valmistas kannatanu ette maa peale tõstmiseks. Naine anti üle kiirabile ja viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Päästjatele tegi olukorra keeruliseks ja äärmiselt ohtlikus maapinna varingu oht kaevu. Ohtlik kaev piirati lindiga ning teavitati kohalikku omavalitsust ja politseid, et lasta omanikul kaev sulgeda. 

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel kaheksal korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

2. oktoobril kell 14.04 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Sakla külla, kus vanainimene ei saanud oma voodist enam püsti. Päästjad sisenesid majja akna kaudu ja avasid kiirabile ukse.

Järvamaa

30 . septembril kell 13.22 sai Häirekeskus teate, et Järva vallas Hermani külas põleb puidust taluhoone, kus helistaja sõnul inimesi sees ei ole. Päästjate kohale saabudes põles maja lausleegiga ja katus oli juba ära põlenud ning osa vahelaest sisse kukkunud. Päästjad asusid põlengut kustutama. Kohale kutsuti ka elektrikud, kuna majja minev peakaabel oli läbi põlenud ning rippus vastu maad. Põlema oli süttinud ka maja ees olev elektripost, mis raskendas alguses kustutustööde läbiviimist. Tulekahju likvideeriti kella 17.38ks. Päästetöödega tegelesid Koeru, Paide, Põltsamaa kutselised ja Imavere vabatahtlikud päästjad. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

2. oktoobril kell 5.54 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes ei pääsenud Järva vallas Metstaguse külas oma naabri juurde, kes oli oma kodus kukkunud. Helistajal oli küll tagavaravõti, kuid naabril oli võti risti ukse ees. Päästjad avasid ukse ning kiirabi pääses abivajaja juurde.

Pärnumaa

30. septembril kell 19.29 sõitsid päästjad Pärnu linna Seliste külla, kus lõke oli süüdanud kõrval oleva küüni seina. Päästjate kohale saabudes põles lammutatava kuuri sein. Põleng kustutati kella 20.48ks.Tulekahju põhjustas saunakorstnast lennanud säde, mis kukkus prügihunnikusse ja süütas selle.

1. oktoobril kell 11.45 teatati Häirekeskusele Põhja-Pärnumaal Vändra alevis Pärnu-Rakvere-Sõmeru teel toimunud liiklusõnnetusest. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee autotükkidest.

Raplamaa

2. oktoobril kell 18.38 teatati Häirekeskusele lõkkest Kehtna vallas Kehtna alevikus Põllu tänaval. Päästjad kustutasid järelevalveta jäetud lõkke, mille suits häiris naabreid. Päästjad leidsid kustutatud lõkkeasemest ka mööbli jääke, mis tekitasid kirbet lõhna.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel kaheksal korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.