Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

3. oktoobril kell 17.03 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Paagi tänaval põleb suur prügikonteiner. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 17-18-ks.

3. oktoobril kell 20.40 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval kopsib eakas elanik vastu oma naabrite seina. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid eest põrandale kukkunud vanainimese, kes kiirabile üle anti. 

Harjumaa

3. oktoobril kell 18.03 sõitsid Aegviidu vabatahtlikud päästjad Aegviidu alevisse Saare külasse, kus suur puu oli tugeva tuule tõttu teele kukkunud ning mõlemad sõidusuunad sulgenud. Päästjad eemaldasid puu teelt kella 18.33-ks.

3. oktoobril kell 20.50 said päästjad väljakutse Rae valda Peetri alevikku, kus tugevale tuulele oli alla vandunud suur kasepuu, mis pooleldi elumaja katusele toetus. Päästjad eemaldasid puu katuselt kella 21.06-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

Eile käisid päästjad Jõgevamaal kuuel ja täna hommikul ühel korral eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

Põlvamaa

Eile käisid päästjad Põlvamaal kaheksal ja täna hommikul kahel korral eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

Tartumaa

Eile käisid päästjad Tartumaal kuuel korral eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

3. oktoobril kell 9.18 teatati, et Nõo vallas Aiamaa külas on elumajas suits ja köögikapi alt näha leeke. Elanikud said ruumidest ise välja. Päästjad selgitasid, et põles valamualune kapp, kus elektriboiler. Põleng kustutati enne selle suuremat levikut. Kõik maja ruumid said suitsu- ja tahmakahjustusi. Tõenäoliselt oli põlengu põhjus seotud elektriboileri rikkega.

4. oktoobril kella 8.03 ajal käisid päästjad Tartus Välja tänaval eemaldamas sidekaablile kukkunud puuoksa.

Valgamaa

Eile käisid päästjad Valgamaal seitsmel ja täna hommikul ühel korral eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

3. oktoobril kell 14.16 teatati, et Valgas Sepa tänaval ei ole eakat naabrit mitu päeva nähtud, ust ta ei ava ja tema telefon ei vasta. Päästjad sisenesid rõdu kaudu ja aitasid abitus olukorras patsiendist mehe kiirabiautosse.

Viljandimaa

Eile käisid päästjad Viljandimaal viiel korral eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid ja oksi.

Võrumaa

Eile käisid päästjad Võrumaal 16 ja täna hommikul ühel korral eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

Ida päästekeskus

Ida päästekeskuse päästjad käisid ajavahemikus kell 12.30 kuni 7-ni hommikul likvideerimas 13-l korral teedele ja elektriliinidele langenud puid. Kahel korral sõitsid sõiduautod teele langenud puule otsa, kuid lahkusid kohalt omal jõul. Enim puid oli langenud teedele Alutaguse vallas.

Ida-Virumaa

3. oktoobril kell 13.31 said päästjad teate töötavast ATSist Sillamäe linnas V. Tškalovi tänava kontoriruumides. Kohapeal selgus, et andur rakendus ruumis, kus oli mikrolaineahjus soendatud toit kõrbema läinud. Päästjad tuulutasid ruumi. 

3. oktoobril kell 11.25 sõitsid päästjad Sillamäe linna Kesk tänavale. Naaber teatas, et naaberkorteris töötab suitsuandur ja on kärsahaisu. Päästjad leidsid korterist gaasipliidilt plastmassist elektrilise veekeetja, mille põlemisest tekkis palju suitsu ning tööle hakkas suitsuandur. Põleng kustus ise, kui gaasikraan suleti. Päästjad tuulutasid korteri ja võtsid ühendust isiku hooldajaga.

Lääne-Virumaa

3. oktoobril kell 20.45 kutsuti päästjad Kadrina valda Mõndavere külla metsa seenele läinud vanemast naist otsima. Teatajad otsisid ka oma jõududega. Päästjad kasutasid otsinguks termokaameraga drooni. Tugeva tuule tõttu olid drooniga otsingud raskendatud. Otsingud katkestati kell 00.40 ja jätkati täna varahommikul. Otsingutele kaasati helikopter.


Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad neljal korral teele kukkunud puid eemaldamas, sealhulgas kahel korra Järvamaal, üks puu takistas liiklust Pärnumaal ja üks Raplamaal.

Rohkem suuremaid sündmusi ei olnud.