Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

4. oktoobril kell 21.22 teatati häirekeskusele, et Pirita linnaosas on mahajäetud kolmekordsest kivihoonest näha suitsu tõusmas. Kohale saabunud päästjad leidsid eest hoone teisel korrusel põleva euroaluse ning kustutasid selle kella 21.33-ks. Päästeamet tuletab meelde, et kasutuseta hoonete omanikud peavad sulgema kõrvalistele isikutele hoonesse ligipääsud, et vältida õnnetusi ja vandaalitsemist!

4. oktoobril kell 23.45 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Kärberi tänaval asuvas spordisaalis on tunda kärsahaisu. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et suitsu ja kärsahaisu immitses spordisaali valgustussüsteemist ning ühendasid selle elektrivõrgust lahti. Edasist ohtu ei tuvastatud ning inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

4. oktoobril kell 11.41 sõitsid Lohusalu vabatahtlikud päästjad kustutama maastikupõlengut Lääne-Harju vallas Kloogaranna külas. Ligikaudu 20 ruutmeetrit pinnast kustutati kella 12.49-ks.

4. oktoobril kell 17.12 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Jüri alevikus põleb mahajäetud kivihoone. Päästjad kustutasid tulekahju kella 18.51-ks ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

4. oktoobril kell 20.50 helistati häirekeskusesse teatega, et Rae vallas Järveküla-Jüri maanteel põleb sõiduauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud sõiduki kella 21.17-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

5. oktoobril kell 05.58 sõitsid Hüüru vabatahtlikud päästjad kustutama Saue vallas Püha-Alliku maantee 2. kilomeetril teeservas põlenud ehitusjäätmetest koosnenud prahilõket. Päästjad kustutasid põlengu kella 06.32-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. oktoobril kell 22.41 teatas Mustvees Tartu tn elav 88aastane naine, et kukkus kodus ja ei suuda ukseni liikuda. Päästjad sisenesid läbi akna ning avasid kiirabitöötajatele ukse. Ruumide õhus tuvastati ülemäära suur vingugaasi sisaldus, millest tingitud mürgistusohu kõrvaldamiseks tuulutati ruumid. Päästjad juhivad tähelepanu, et kütteseadmetega hoonetes on vingugaasiandur seadusega kohustuslik. Vingugaas on nähtamatu ja lõhnatu, kuid sissehingamisel ülimürgine ning sellest tingitud ohtu elule või tervisele saab õhust tuvastada ainult vingugaasianduri abil.

Võrumaa

4. oktoobril kell 13.24 käisid Misso vabatahtlikud väljakutsel Parmu külas, kus teelt kõrvaldati erinevates kohtades kokku 11 murdunud puud.

Kell 16.08 teatati elektrikaablile kukkunud puust Rõuge vallas Külma külas. Päästjatel õnnestus mootorsae abil puu kaablilt eemaldada.

Kella 23.06 ajal põles Võru vallas Madala külas lahtise leegiga garaaž (6x12m). Päästjad kaitsesid kõigepealt tule eest lähedal asuvat elumaja ning teisi hooneid, kuhu õnnestus tule levik ära hoida. Garaaž kustutati kolme veejoaga, kustutusvett said päästjad tiigist. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 23.57 ajal süttisid Võrus Kalmuse tänaval eramaja garaažis töölaual erinevad esemed, mille hulgas laetavate lampide akud, patareid, paberid, töövahendid jm. Majaomanik suutis põlengu enne päästjaid iseseisvalt kustutada, tema tervist kontrollis kiirabi. Põlengu täpse tekkepõhjuse selgitavad päästeameti ohutusjärelevalve inspektorid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

4. oktoobril tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Viljandi maakonna Viljandi valla Mustivere küla vanavara kogumispunktist leitud mürsu. Demineerijad rõhutavad, et lõhkekehade, seal hulgas vana lahingumoona või sellele sarnanevate esemete leidmisel, ei tohi neid mingil juhul liigutada ega kuhugi viia. Esemete ohtlikkuse hindamiseks ja vajadusel kahjutuks tegemiseks tuleb häirekeskuse hädaabinumbri 112 kaudu kohale kutsuda demineerijad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. oktoobril kell 10.14 sõitsid päästjad Narva linna Kangelaste prospektile abi osutama. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja leidsid eest vanainimese, kes ei saanud iseseisvalt üles tõusta. Päästjad avasid seestpoolt ukse ja andsid naise üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

5. oktoobril kell 5.22 teatati Häirekeskusele lahtise leegiga põlevast elumajast Kadrina vallas Viitna külas. Esialgsetel andmetel võis majas olla ka inimene. Päästjate saabudes kell 5.41 oli hoone lausleekides ja peaaegu täielikult hävinenud. Koheselt alustati kustutustöödega. Hoone välisukse juurest leiti kell 5.49 hukkunud naisterahvas. Kustutustöödel osalesid päästemeeskonnad Rakvere, Kunda ja Tapa komandodest ning Kadrina ja Võsu vabatahtlikud päästjad. Tulekahju lokaliseeriti kell 6.09 ning kustutustööd lõpetati kell 7.44. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. oktoobril kell 12.26 teatati Häirekeskusele, et Pärnu linnas Tallinna maanteel on kolmekordse maja esimese korruse rõdul näha leeki. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest põleva rõdu, kus süttinud oli puitmaterjal. Päästjad kustutasid umbes kaheruutmeetrise põlengu ning ventileerisid korteri. Kella 12.42ks oli tulekahju likvideeritud. Päästjad kontrollisid üle ja ventileerisid ka teised korterid. Tules hävis esimese korruse rõdu, teine ja kolmas korrus kahjustada ei saanud. Tulekahju võis alguse saada hooletust suitsetamisest.

Kell 12.56 sõitsid päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus helistaja ei pääsenud oma sugulase juurde sisse. Korterisse pääsemiseks pidid päästjad lõhkuma akna. Eluruumidesse sisenenud päästja leidis koridori põrandalt kannatanu, kelle kiirabi haiglasse toimetas.

Raplamaa

4. oktoobril kell 9.20 sõitsid päästjad Märjamaa alevisse Nõmme tänavale, kus vanainimene oli oma kodus kukkunud ega saanud püsti. Päästjad pääsesid akna kaudu kannatanu juurde ning avasid ukse, et kohale jõudnud meedikud saaksid abivajaja üle vaadata.

Kell 16. 20 kutsuti päästjad Kohila valda Prillimäe alevikku Sõpruse tänavale, kus helistaja nägi oma aknast, et naabermajas esimesel korrusel asuva korteri põrandal põleb midagi. Teataja sõbranna käis ka ukse taga, kuid keegi ust ei avanud. Päästjad pääsesid korterisse ning leidsid eest põleva laua, mis kustutati. Suitsu täis korterist toodi välja agressiivne ja ilmselgete joobetunnustega korterielanik, kellega tegeles edasi politsei. Kiirabi selle sündmuse puhul ei vajatud. Tulekahju võis alguse saada hooletust suitsetamisest. Korteris puudus suitsuandur.