Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

6. oktoobril kell 12.57 sai häirekeskus teate Kristiine linnaosast Kuldnoka tänavalt, kus viiekordse elumaja kolmandal korrusel asuva korteri aknast tuli suitsu. Teataja sõnul elas korteris eakas meesterahvas, kes tema koputustele ei vastanud. Õnneks vastas elanik päästjate koputusele, kes kella 13.11 paiku korterisse pääsesid ning seal toidukõrbemise tuvastasid. Päästemeeskond eemaldas ohtliku olukorra kaagis ning tuulutas ruumid. Veidi tõrges korterielanik anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

6. oktoobril kell 15.24 teatati häirekeskusele lahtise leegiga põlevast prügikonteinerist Lasnamäe linnaosas Katleri tänaval. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.31-ks.

6. oktoobril kell 15.36 kutsuti päästjad Kristiine linnaosasse Västriku tänavale, kus bussipeatuses asuvasse kivist prügikasti oli kukkunud siil. Päästjad tuvastasid saabudes, et siil oli veel elus ning võtsid ta komandosse kaasa. Seejärel tulid loomale järgi loomapäästjad, kes temaga edasi toimetasid.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku 7 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele ning elektriliinidele kukkunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. oktoobril kell 22.57 teatati, et Mustvee linnas Aia tänaval hakkas eramajas elektripliidi plaadi vahelt suitsu tulema. Päästjad selgitasid, et kärssama olid hakanud elektripliidi juhtmed. Tuleohtlik pliit toodi hoonest välja.

Põlvamaa

6. oktoobril kella 18.49 ajal plahvatas Põlva vallas Kauksi külas korteris ruumidesse kogunenud gaas. Kergemalt sai viga köögis toitu valmistanud 84aastane mees, kellele kiirabi andis esmaabi kohapeal. Selgus, et gaasi oli ruumi lekkinud vannitoas asuva gaasiballooni katkise vooliku vahelt. Gaas keerati kinni ja edasine plahvatusoht taandus. Päästjad selgitasid, et tuleohtu hoonele samuti ei ole. Plahvatuse lööklaine purustas köögiakna ja ukse ning nihutas vaheseina.

7. oktoobril kella 9.12 ajal põles Räpina vallas Linte külas Tammistu teel asuva kortermaja korteri koridoris praht. Suitsusukeldusvarustuses päästjad sisenesid kustutustöödeks korterisse, kust leiti hukkunud kass. Inimesed viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

6. oktoobril kell 18.16 käisid päästjad Elva vallas Rannakülas eemaldamas teelt viit liiklust takistavat murdunud puud. Täna hommikul kell 7.21 eemaldati murdunud ja koolibussi liikluse sulgenud puu teelt Ervu külas.

Valgamaa

Eile eemaldasid päästjad Otepää vallas Ilmajärve ja Prange külas teedelt murdunud puid.

Viljandimaa

Eile kell 16.01 käisid päästjad Viljandi vallas Vilimeeste külas ja täna hommikul kell 7.22 Luiga külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Võrumaa

Eile kell 15.26 käisid päästjad Võru vallas Vana-Vastseliina külas, kell 18.51 Rõuge vallas Kahru külas ja kell 20.55 Rebäse külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavaid puid.

Ida päästekeskus

Ida päästekeskuse päästjad käisid likvideerimas 6-l korral teedele langenud puid. Enim puid oli langenud teedele Haljala vallas.

Ida-Virumaa

6. oktoobril kell 20.57 sõitsid päästjad Kohtla-Järve Järve linnaossa Järveküla teele. Korteris töötas vinguandur ning päästjad avastasid vannitoas gaasilekke. Gaasikatel suleti ning ruumid tuulutati. Korteriomanikel keelati katla kasutamine ning paluti kutsuda gaasiteenistus. Päästjad kontrollisid ka naaberkorterit, kus kõik oli korras.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

6. oktoobril kell 13.56 käisid päästjad Hiiumaa vallas Moka külas Karu teel teele kukkunud suurt puud eemaldamas.

Järvamaa

6. oktoobril kell 12.36 käisid päästjad Järva vallas Kurisoo külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Läänemaa

6. oktoobril kell 9.30 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Vaisi külas järelkustutamas 29. septembril põlenud kuivatit, mis oli süttinud uuesti tugeva tuule tõttu. Päästjad kustutasid põlengu, loputades tatrahunniku 10 tonni veega üle. Sündmus lõpetati kell 11.00.

Kell 14.06 sõitsid päästjad Haapsalu linna Mägara külla, kus koostöös kohalikega eemaldati teelt suur puu, mis oli sulgenud mõlemad sõidusuunad. Tee puhastati kella 14.23ks.

Pärnumaa

6. oktoobril kell 11.09 andis helistaja teada, et tema naaber on Häädemeeste vallas Rannametsa külas oma kodus pikali maas ning vajab abi. Päästjad sisenesid majja ukse kaudu ning aitasid abivajaja kiirabiautosse.

Kell 14.43 sõitsid päästjad Pärnu linna Tõstamaa alevikku Kalli-Tõstamaa-Värati teele sõiduteele kukkunud puud eemaldama.

Kell 17.54 käisid päästjad Saarde vallas Kilingi-Nõmme linnas Õhtu alajaama juures liinide peale kukkunud puud eemaldamas.

Kell 19.14 käisid päästjad Pärnu linnas paremkalda kallasrajal sinna kukkunud puud eemaldamas.

Raplamaa

6. oktoobril kell 14.41sõitsid päästjad Märjamaa valda Vana-Vigala külla, kus teele oli kukkunud puu. Päästjad likvideerisid takistuse ja vabastasid tee liiklusele.

Kell 14.58 sõitsid päästjad Rapla valda Vahakõnnu külla teele kukkunud puud eemaldama.

Kell 18.22 käisid päästjad Rapla vallas Märjamaa vallas Konuvere külas teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad reguleerisid liiklust, likvideerisid takistuse ning puhastasid tee.

Saaremaa

6. oktoobril kell 14.49 teatati Häirekeskusele, et Saaremaa vallas Reina külas on kõrgepingeliin vajunud ohtlikult madalale, sest puu oli kukkunud liinide peale. Kohale kutsuti ka politsei, kes reguleeris liiklust, sest veoautod ei mahtunud liinide alt läbi. Päästjad piirasid ohuala ning ootasid ära elektrikud. Lõpuks võeti ohtlik puu tee äärest maha ning puhastati sõidutee.

Kell 19.04 sõitsid päästjad Saaremaa valda Tehumardi külla, kus puu oli teele kukkunud. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Kell 21.15 kutsuti päästjad Saaremaa valda Lümanda külla, kus helistaja tundis oma kodus kärsahaisu. Päästjad tuvastasid, et külmkapi rikke tõttu oli see kärssama hakanud. Päästjad tuulutasid toad ning nõustasid inimest.