Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-10. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

7. oktoobril kell 14.11 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes teatas, et on oma Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval elava eaka hoolealuse ukse taga, kuid kuna vanadaam ust ei avanud, võis karta, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

8. oktoobril kell 02.32 helistas hädaabinumbrile Põhja-Tallinna linnaosas Alasi tänaval elav keskealine meesterahvas ning teatas, et kukkus ratastooliga pikali ja ei saa enam püsti. Kuna kannatanu ei suutnud ka ust avada, sisenesid kohale saabunud päästjad korterisse akna kaudu ning andsid mehe üle kiirabile. Agressiivsusele kaldunud abivajaja aga kiirabi sekkumist siiski ei soovinud, vaid vajas abi voodile tõstmiseks, mida päästjad ka tegid.

8. oktoobril kell 11.51 teatati, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel on eakas vanadaam vanni kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad aitasid kiirabitöötajatel vanainimese vannist kiirabiautosse toimetada.

9. oktoobril kell 09.23 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Majaka tänaval asuvas kolmekordses elumajas on ühes korteris gaasipliidiga midagi lahti. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et pliidi süüde oli läinud lühisesse ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 09.36-ks. Elanikul paluti kohale kutsuda avariitehnikud.

9. oktoobril kell 20.25 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Vilde teel elav inimene, kes teatas, et tema korteris on juba hommikust saati tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et korteri gaasivooliku tihend oli vigane ning sealt tõepoolest lekkis gaasi. Päästjad sulgesid gaasikraani ning tuulutasid ruumid. Elanikul paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

Harjumaa

8. oktoobril kell 16.39 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Kuusalu vallas Koitjärve külas on kolmeliikmeline seltskond metsa eksinud ega oska sealt enam auto juurde teed leida. ATV-ga kohale saabunud Aegviidu vabatahtlikud päästjad leidsid inimesed metsast üles kella 17.52 paiku ning toimetasid nad auto juurde. Kiirabi sekkumist nad õnneks ei vajanud.

9. oktoobril kell 09.30 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Ihasalu külas põleb maastik. Neeme vabatahtlikud päästjad kustutasid ca 20-le ruutmeetrile laiunud maastikupõlengu kella 10.57-ks.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel veel 6 väljakutset, mis olid seotud raskekaaluliste ja raskes seisundis patsientide transportimisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. oktoobril kell 18.00 kärssas Põltsamaa vallas Lustivere külas korteris seinapistik. Päästjad lõikasid lühisesse läinud kohas juhtmed läbi ning tuleoht taandus. Korteriomaniku ülesandeks jäi rikke kõrvaldamiseks elektriku kutsumine.

8. oktoobril kell 23.09 teatati, et Põltsamaal Nurme tänaval põleb kahekorruseline puidust kortermaja. Päästjate saabudes oli teise korruse aknast näha leeke. Päästjad tõid korteritest välja kaks inimest, kellest ühe kiirabi haiglasse toimetas. Haiglasse viidud noorem mees leiti põleva korteri ukse lähedalt ja naisterahvas kõrval korterist, kuhu tuli ka juba levis. Päästjad avasid tulekahju kustutamiseks lagesid ja vaheseinu. Kustutustööd lõpetati kell 00.58. Korteri sisu, kust tulekahju alguse sai, hävis põlengus täielikult. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Hommikul käisid päästjad järelkustutustöödel, mille käigus avati seina- ja põrandakonstruktsioone.

9. oktoobril kella 17.56 ajal ohustas Põltsamaa vallas Nõmavere külas liiga vara suletud siibri tõttu tuppa imbunud vingugaas 76-aastase mehe elu. Õnneks imbus koos vingugaasiga tuppa ka suitsu ja ohtlikust olukorrast andis märku suitsuandur. Kohustuslik vingugaasiandur ruumidest kahjuks puudus. Päästjad leidsid eest oksendava peremehe, kes kohe ruumidest välja talutati ja kiirabi hoole alla anti. Seejärel tuulutasid päästjad ruumid. 

Põlvamaa

8. oktoobril kell 12.21 käisid päästjad Räpina - Rasina mnt 15. km eemaldamas teelt murdunud kase- ja pajupuud.

Tartumaa

8. oktoobril kell 15.54 teatati, et Elvas Mahlamäe tänaval on tänavavalgustuse kaablile kukkunud puu kaabli madalale surunud ja takistab liiklust. Päästjad eemaldasid puu liinilt. Elektrikud kinnitasid, et voolu kaablis pole, mille järel päästjad pootshaagi abil kaabli eest ära võtsid.

9. oktoobril kell 17.25 teatati, et Tabivere alevikus Tuuliku tänaval tuleb kortermaja trepikojas asuvast elektrikilbist suitsu. Päästjate saabudes oli põleng sumbunud. Vool lülitati tuleohutuse tagamiseks peakilbist välja, ühistu ülesandeks jäi rikke selgitamiseks ja parandamiseks kutsuda elektrik.

Valgamaa

7. oktoobril kell 13.06 käisid päästjad Valgas Piiririba lõigu tänaval eemaldamas teelt suurt murdunud kasepuud.
8. oktoobril kell 20.03 teatati, et Valgas Pikk tänaval on hätta jäänud mäger. Päästjad aitasid kõrvalhoone seina vahele kinni jäänud looma välja, püüdsid ta puuri ja viisid loodusesse.

Võrumaa

7. oktoobril kell 12.28 lekkis Võrus Räpina mnt tanklas katkisest paagist teele kütus. Päästjad katsid reostuse absorbentainega ning aitasid auto lähedal asuvasse remondipaika lükata.

Kell 14.23 teatati, et Võru vallas juba külas tulid karjääris pinnase koorimise käigus välja kapslid. Päästjad määrasid ohuala ning piirasid selle lindiga. Väikestes kapslites ja ampullides oleva aine selgeks tegemiseks kutsuti kohale keemiaspetsialistid. Selgus, et ampullides on kloroform ja kloramiin-B, mis keskkonnale otsest ohtu ei kujutanud. Juhtumi lahendamine anti üle keskkonnaameti esindajatele.

9. oktoobril kella 13.24 ajal lekkis Kose alevikus Vahtra tänaval korteris gaasiballooni vaheline ühendus. Lekke tingis hooletult paigaldatud tihend. Päästjad aitasid uue tihendi paigaldada, mille järel lekkeoht taandus.
Kõrvalhoone põlengus sai viga peremees, kes püüdis asju päästa.

Kella 14.12 ajal põles Rõuge vallas Vana-Roosa külas kõrvalhoone, milles kütusemahutid. Päästjate saabudes olid leegid hoone keskosast väljas ning põles üks plastikust mahuti. Viga oli saanud hoonest asju välja toonud peremees, kelle kiirabi haiglasse viis. Tulekahju kustutati kell 15.34. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Päästjad hoiatavad, et intensiivse levikuga tulekahjul ei tasu asjade päästmisega oma elu ohtu seada, targem on kannatust varuda ja päästjad ära oodata. Ükski varaline väärtus ei korva kaotatud tervist või elu.

Kell 17.52 käisid päästjad Võrus Rimi supermarketi juures kustutamas metallist prügikasti. Enne päästjaid summutasid elanikud leeke ämbritega vett loopides.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. oktoobril kell 21.44 käisid päästjad kustutamas põllul järelevalveta põlevat lõket Alutaguse vallas Alliku külas. Päästjad selgitasid välja lõkkepõletajad ja tegid selgitustööd.

9. oktoobril kell 17.51 teatati Häirekeskusele süütamisest Jõhvi linnas Rakvere tänava restorani ees. Põleng kustutati kell 18.00. Kahjustada said restorani uks ja terrass. Sündmuskohal viis menetlust läbi politsei.

9. oktoobril kell 5.05 said päästjad teate kortermaja ees põlevast tekist Sillamäe linnas Ranna tänaval. Tekiomaniku sõnul oli ta suitsetanud ja magama jäänud ning tekk läks põlema. Magava mehe äratas suitsuandur ning mees viskas põleva teki korteri aknast välja. Põlengus keegi kannatada ei saanud. Päästjad kustutasid õues hõõguva teki ja palusid korter tuulutada. Omanikule viidi läbi kodunõustamine.

8. oktoobril kell 9.26 sõitsid päästjad Lüganuse valda Varja külla, kus kiletatud servadega veevõtutiiki oli sattunud rebane, kes ei saanud sealt enam välja. Päästjad hakkasid tiigile oksi langetama, et loom saaks väljuda, kuid tegevuse käigus saadeti loomale appi kummiülikonnas päästja. Rebane toodi välja ja, talle tehti südamemassaaži, kuid loom ei jäänud ellu. Päästjate hinnangul on rajatud veevõtuoht ohtlik ka ümbruskonna elanikele, sh lastele, sest tiigist puudub igasugune võimalus välja saada. 

7. oktoobril kell 22.47 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Aia tänava parki, kus noortekamp oli põlema pannud suure lõkke. Päästjate saabudes oli lõke järelevalveta, lõke kustutati.

7. oktoobril kell 17.49 said päästjad Häirekeskusest teate valgest suitsust Toila vallas Kohta-Nõmme alevikus Kaevurite puiestee 3-korruselises kortermajas. Päästjad selgitasid välja, et maja keldriruumis suitseb pelleti katel, tulekahju ei olnud. Katlaruum tuulutati, katel lasti maha jahtuda ning ühistu esimehel keelati katelt kasutada enne selle tehnilist ülevaatamist.

7. oktoobril kell 12.13 teatati päästjatele kiigu vahele kinni jäänud poisist Narva linnas Tallinna maantee majade juures. Päästjad vabastasid poisi ja andisid üle kiirabile. Linnavalitsust ja korteriühistut teavitati läbi lõigatud kiigu trossidest.

Lääne-Virumaa

8. oktoobril kell 18.23 said päästjad teate Vinni valda Aasukalda külla, kus põles suur lõke. Järelevalvega lõkkes põletati ehitusprahti ja mööblit. Päästjad kustutasid lõkke, sest lõkke ümber oli kõrge ja kuiv rohi ning põletajatel puudusid tulekustutusvahendid.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel kuuel korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Demineerijatel oli eelmise nädala jooksul kokku viis väljakutset, millest üks oli pommikahtlus. Kokku tehti kahjutuks kokku üle 500 ühiku erinevat lahingumoona ning üle 4000 padruni.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. oktoobril kell 18.44 sai Häirekeskus teate, et Paide linnas Mustla külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 64. kilomeetril oli toimunud liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Päästjad likvideerisid kohapeal õlireostuse.

Läänemaa

8. oktoobril kell 18.25 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Koluvere külas teele kukkunud puud eemaldamas.

9. oktoobril kell 17.57 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Kirimäe külla, kus kombain hakkas tossama. Päästjad kustutasid tulekahju, milleks kulus 600 liitrit vett. Ilmselt oli kombaini trumlisse kogunenud niisked kanepivarred, mis hõõrdumise tagajärjel süttisid. Tubli omanik oli enne päästjate saabumist sõitnud kombainiga tee äärde, eemaldanud masinalt heedri ning avanud luugid, et päästjatel oleks kergem tulekoldele ligi pääseda. Päästjad kustutasid põlengu kella 18.35ks.

Pärnumaa

7. oktoobril kell 12.47 sai Häirekeskus teate, et puurimistööde käigus sai Pärnu linnas Papsaare külas Kahva teel vigastada gaasitrass, mis paikneb sõidutee ääres asfaldi all. Sündmusest teavitati kohe ka gaasiettevõtet. Päästjad määrasid ohualaks 50 meetrit. Tänav suleti liiklusele ning lähedal olevatel inimestel, kes olid tänaval, paluti liikuda ohtusse kaugusesse, lasteaias evakueeriti inimesed hoone teisel küljel asuvatesse ruumidesse, mis asusid ohutus kauguses. Kella 13.12ks olid inimesed evakueeritud, samal ajal sulgeti esimene trassikraan, teine kraan leiti ja sulgeti kella 13.17ks. Kella 13.27ks oli kogu gaasitrass suletud ning inimestele ja ümbruskonnale enam ohtu ei olnud. Päästesündmus lõpetati kell 13.33. Sündmusele reageerisid Pärnu ja Pärnu- Jaagupi meeskonnad.

Raplamaa

7. oktoobril kell 20.53 sai Häirekeskus teate, et Rapla vallas Uuskülas põleb puidust elumaja teine korrus ja inimene võib olla hoones. Päästjate kohale saabudes põles maja lausleegis. Kohe asuti hoonet kustutama ning valmistuti juba ka hilisemaks suitsusukeldumiseks. Vahepealse luure käigus selgus, et allatuult asuv hoone on samuti tuld võtmas, kuid uue tööliiniga saadi põlenguoht maha. Kella 21.43ks oli tule levik peatatud ning tegeleti järelkustutustöödega. Otsingute käigus leidsid päästjad hoonest hukkunud meesterahva. Päästesündmus lõpetati kell 1.22. Tules hävis puitvooderdusega palkmaja mõõtmetega 9x12 meetrit, püsti jäid vaid seinad. Põlengut käisid kustutamas Kohila, Märjamaa, Rapla kutselised ja Kehtna vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjus ja täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. oktoobril kell 22.30 kutsuti päästjad Rapla valda Ülejõe külla, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi. Päästjad eemaldasid autol akuklemmid.

9. oktoobril kell 20.29 teatati põlevast lõkkest Kehtna vallas Kaerepere alevikus. Päästjad leidsid eest põleva lehehunniku, mille juures inimesi polnud. Päästjad kustutasid lõkke 100 liitri veega.

Saaremaa

7. oktoobril kell 19.29 sai Häirekeskus teate põlevast ekskavaatorist Saaremaa vallas Pihtla külas. Päästjate kohale saabudes oli masin praktiliselt maha põlenud, nii et neil ei jäänud muud üle, kui kustutada hõõguvad riismed ja vrakk maha jahutada. Põlengu põhjus on teadmata. 

8. oktoobril kell 7.33 teatati töötavast suitsuandurist Kuressaare linnas Aia tänaval kortermaja teisel korrusel, helistajale keegi ukse peale ei tule. Kohale sõitnud päästjad leidsid suitsu täis eluruumidest inimese, kes kiirelt välja toodi ja kelle kiirabi kohapeal üle vaatas. Õnneks kannatanu haiglaravi ei vajanud. Päästjad tuvastasid, et tegemist oli toidukõrbemisega. Selgus, et elanik oli koju tulnud, pannud hommikusöögi sooja ja ise magama jäänud. Päästjad ventileerisid ruumid ning sündmus lõpetati kell 7.53.