Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

10. oktoobril kell 15.52 sõitsid päästjad Nõmme linnaosasse Rulli tänavale, kus tuli kustutada põlema süttinud prügikonteiner. Konteiner kustutati kella 16.00-ks.

10. oktoobril kell 19.33 helistas häirekeskusesse meesterahvas, kes teatas, et tema Mustamäe linnaosas Tammsaare teel elav eakas ema on kodus kukkunud ega suuda ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid vanainimese üle kiirabile.

11. oktoobril kell 08.47 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Endla tänaval asuvas majutusasutuses on ühes toas käivitunud suitsuandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et toas oli teostatud putukatõrjet, millest tekkinud aur anduri käivitas. Tulekahjuohtu ei avastatud. Kaks inimest, kes auru sisse olid hinganud, anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. oktoobril kell 12.47 põles Elvas Konguta teel kuur (3x3 m). Päästjad kustutasid leekides kuuri kell 14.03. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

10. oktoobril kell 10.47 eemaldasid päästjad Rõuge vallas Piipsemäe külas teelt liiklust ohustava murdunud puu.
Kell 16. 18 teatati, et Võru vallas Navi külas on koer kukkunud kahe meetri sügavusse auku. Päästjad aitasid koera august välja ja loom jooksis minema. Koera omanikku välja ei ilmunud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. oktoobril kell 18.40 teatati päästjatele turbapõlengust Toila vallas Konju külas. 100 ruutmeetrine põleng kustutati kella 22.25ks.


Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

10. oktoobril kell 20.18 sõitsid päästjad Haapsalu linna Niine tänavale, kus maja otsas põles prügikonteiner. Haapsalu päästjate kohale saabudes põles 400-liitrine plastmassist paberikonteiner. Põleng kutsutati kiirelt, konteiner hävis tules täielikult.

Pärnumaa

10. oktoobril kell 9.51 kutsuti päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus helistaja ei pääsenud oma eaka sugulase juurde sisse. Päästjad avasid ukse ning leidsid korterist inimese, kes oli pikali maas ega saanud oma jõududega enam püsti. Kiirabi tegeles kannatanuga edasi. Päästjad avastasid köögist pliidilt ka kõrbeva toidu, mis kiirelt likvideeriti.

Kell 14.47 teatati põlevast kasekännust Lääneranna vallas Vatla külas. Lihula päästjate kohale saabudes tossas suure kännu alune, mis metsaveo traktoriga lahti tõmmati, et pääseks tulekoldele ligi. Koos Kõmsi vabatahtlike ja ATVga likvideeriti põleng kella 16.23ks.

Kell 20.56 kutsuti päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus vanainimene oli tualettruumi kinni jäänud ja helistaja ei pääsenud tema juurde sisse. Päästjad sisenesid korterisse lammutusriistade abil, muukisid lahti ka tualettruumi ukse, nii et kiirabi pääses lõpuks abivajajani.