Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

11. oktoobril kell 12.08 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Kesk-Sõjamäe tänaval asuva tööstushoone juures põleb saepurukonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.13-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada konteineri tehnilisest rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

11. oktoobril kell 18.55 teatati häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Endla tänaval põleb parklas asuv prügikast. Päästjad kustutasid põlengu ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada hooletust suitsetamisest.

Harjumaa

11. oktoobril kell 16.04 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas Harku vallas Suurupi külas asuvast metsatukast leitud järelevalveta lõkkest. Muraste vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkke kella 16.58-ks.

11. oktoobril kell 16.42 sai häirekeskus teate järelevalveta lõkkest Saku vallas Metsanurme külas. Päästjad kustutasid lõkke kella 17.06-ks.

11. oktoobril kell 17.38 teatati, et Lääne-Harju vallas Kloogaranna külas hõõgub metsaalune pinnas. Lohusalu vabatahtlikud päästjad kustutasid ligi 10-le ruutmeetrile levinud maastikupõlengu kella 18.47-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. oktoobril kell 17.59 käisid päästjad Jõgeva vallas Jõune külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Juht tõsisemalt viga ei saanud.
Kell 19.32 andis vingugaasiandur Põltsamaa vallas Vägari külas märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et vingugaas oli tuppa imbunud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Ruumid tuulutati, tulekahjuohtu ei leitud. Päästjad tuletavad meelde, et nähtamatut ja lõhnatut, kuid ülimürgist vingugaasi aitab õhust tuvastada ainult kütteseadmetega hoonetes kohustuslik vingugaasiandur. Loe rohkem www.vingugaas.ee.

Valgamaa

11. oktoobril kell 15.46 teatati Tõrvas Valga tänaval oma kodus kukkunud 69aastasest mehest, kes ei suuda enam tõusta ega ust avada. Päästjad sisenesid läbi akna ning avasid kiirabitöötajatele ukse.

11. oktoobril kell 19.49 käisid päästjad Valgas Jaama puiesteel kustutamas süttinud väikest prügikasti.

Võrumaa

11. oktoobril kell 23.04 teatati häirekeskusele, et Vastseliina alevikus Rahu tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Naaber leidis suitsulõhna järgi põleva korteri ja ka uks õnnestus jõuga avada, kuid siseneda korterisse ei olnud võimalik, sest ruumid olid paksu suitsu täis. Korterisse sisenenud suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid kohe elutoast meesterahva ja tõid ta välja, kuid kahjuks oli mees hukkunud. Päästetöö juhi hinnangul oli tulekahju mõnda aega kestnud ja õhu puuduse tõttu suures osas sumbunud. Päästjad kustutasid põleva tugitooli, laua ja seina kolme käsikustutiga. Suitsev mööbel visati tuleohutuse tagamiseks aknast välja ja loputati veega üle. Kustutustööd lõpetati kell 00.08. Tulekahjus hävis põlenud elutoa sisustus, kolmetoalise korteri ülejäänud ruumid said suitsukahjustusi. Põlengust märku andnud suitsuandur asus kahjuks kaugemas toas, kuhu häire käivitanud suits liiga hilja jõudis. Tulekahju täpsem tekkepõhjus on selgitamisel, kuid päästjad leidsid märke ohtrast küünalde kasutamisest ning esialgu on alust põlengu põhjust seostada hooletu küünla põletamisega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. oktoobril kell 9.19 said päästjad väljakutse Sillamäe linna V. Tškalovi tänaval asuvasse elumajja, kus ühes korteris töötas suitsuandur ja aknast tuli suitsu. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja leidsid köögist töötava pliidi, millel asuvas potis kõrbes moos. Perenaist kahjuks kodus ei olnud. Päästjad likvideerisid ohu, tuulutasid ruumid ning ootasid ära poest naasnud moosikeetja, kellele viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö. 

11. oktoobril kell 8.08 sõitsid päästjad Narva linna Elektrijaama teele, kus elumajade vahetus läheduses põlesid seapuruhunnikud. Päästjad kustutasid põlengu kella 09.28-ks.

11. oktoobril kell 17.32 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas põleb mahajäetud maja. Kohale saabunud päästjad avastasid tulekahju hoone esimesel korrusel asuvas toas, kus põles diivani peal asuv autorehv. Tulekahju kustutati kella 19.05-ks. Päästeamet tuletab meelde, et kasutuseta hoonete omanikud peavad sulgema kõrvalistele isikutele hoonesse ligipääsud, et vältida õnnetusi ja vandaalitsemist.

Lääne-Virumaa

11. oktoobril kell 11.37 sõitsid päästjad Tapa valda Tõõrakõrve külas asuvasse hooldekodusse, kus töötas suitsuandur. Päästjad tuvastasid, et ühe eaka hoolealuse toas asuva veekeetja lüliti oli kärssama läinud ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 11.56-ks. Seejärel ruumid tuulutati. Ükski inimene õnnetuses viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

11. oktoobril kell 21.07 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Niidikülla, kus inimene oli elektrijuhtmed valesti ühendanud ja tundis nüüd toas kõrbelõhna. Päästjad suitsu ei tuvastanud, küll aga leiti majapidamisest maha põlenud harukarp. Päästjad keelasid elektrisüsteemi kasutamise ja nõustasid inimest.

Pärnumaa

11. oktoobril kell 14.40 sai Häirekeskus teate Häädemeeste vallas Tahkuranna külas reka ja kaubiku vahel toimunud liiklusõnnetuse kohta. Päästjad vabastasid hüdrauliste töövahendite abil sõidukisse kinni jäänud juhi, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Maha voolanud õli kaeti absorbendiga ning maantee puhastati autotükkidest. Info edastati ka Maanteeametile. Politsei reguleeris kohapeal liiklust.

12. oktoobril kell 7.00 sai Häirekeskus teate, et Pärnu linnas Riia maanteel tuleb alajaamast musta suitsu. Päästjad avasid uksed elektrivõrgu töötajatele ning leidsid eest põleva madalpinge ploki, mis kustutati käsikustutiga. Kella 7.22ks olid leegid maha võetud ja põlemine lõppenud. Sündmusega tegelesid edasi elektrifirma töötajad.