Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

12. oktoobril kell 18.08 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Kakumäe teel asuva kaupluse ette on kukkunud suur puu. Päästjad eemaldasid puu kaupluse sissekäigu eest kella 18.27-ks.

12. oktoobril kell 18.27 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare teel põleb kasutuseta kivimaja. Päästjad tuvastasid saabudes, et majas põles prügi ning kustutasid põlengu kella 18.49-ks.

Harjumaa

12. oktoobril kell 09.47 teatati häirekeskusele põlevast veokist Rae vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 26. kilomeetril. Päästjate saabudes põles veoki kabiin lahtise leegiga ning see kustutati kella 11.09-ks. Veokijuht tulekahjus kannatada ei saanud ning õnneks jäi tulest puutumata ka paberirullidest koosnev last. Kabiin aga hävis tules täielikult ning esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada tehnilisest rikkest.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval 5 väljakutset, mis olid seotud raskekaaluliste ja raskes seisundis patsientide transportimisega kiirabiautosse.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. oktoobril kell 21.01 teatati, et Põltsamaal Lossi tänaval põleb saunahoone. Päästjate saabudes ulatusid leegid saunast, millega oli kokku ehitatud kõrvahoone, välja. Päästjad kaitsesid elumaja, mille aken oli kuumusest juba purunenud ja katus deformeerunud. Päästjad piirasid tule leviku kell 21.18, tulekahju kustutati lõplikult kell 22.54. Hoone saunaosa hävis täielikult, kõrvalhoone-aiamaja ruumid said kuuma-, tahma-, ja veekahjustusi. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis põlen alguse saada tuleohutusnõudeid eiravalt paigaldatud suitsutorust, mis oli kinnitatud otse puidust laetala külge.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. oktoobril kell 15.07 helistas häirekeskusesse Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas elav inimene, kes teatas, et tal mingi andur kodus piiksub aga põlengut pole. Olukorda kontrollima saadetud päästjad tuvastasid, et tööle oli rakendunud vingugaasiandur ning selle põhjuseks oli esialgsel hinnangul hooldamata küttekolle. Päästjad tuulutasid ruumid ning keelasid elanikul ahju kasutamise seniks, kuni korstnapühkija on küttesüsteemi üle kontrollinud.

12. oktoobril kell 16.33 teatati, et Narva linnas Kerese tänaval põleb kolmekordne mahajäetud maja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et hoone teisel korrusel põles praht ning puidust uks. Päästemeeskond likvideeris tulekahju kella 17.20-ks.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

12. oktoobril kell 17.46 kutsuti päästjad Hiiumaa valda Kõrgessaare alevikku, kus tuba oli suitsu täis, sest pliit oli hakanud sisse ajama. Päästjad tuvastasid, et tulekahju ei ole, kuid küttekolle ajas suitsu sisse ja küttekeha oli väga halvas seisus. Selgus, et korstnapühkija polnud juba 6 aastat käinud lõõre puhastamas ja omanik polnud samuti vajalikke töid teostanud. Päästjad keelasid pliidi kütmise enne, kui korstnapühkija küttekolded üle vaatab. Päästjad tegid ka kodunõustamist ning paigaldasid magamistuppa suitsuanduri.

Järvamaa

12. oktoobril kell 15.17 sai Häirekeskus teate, et Järva vallas Imavere külas põleb sõiduauto lausleegiga. Sündmuskohale jõudnud päästjad tuvastasid, et põles puksiirauto, mille peal oli sõiduauto. Autojuht proovis ka ise põlengut tulekustutiga kustutada, kuid ebaõnnestunult. Päästjad likvideerisid põlengu kella 15.38ks. Puksiirauto kabiiniosa hävis tules täielikult. Puksiirauto peal olev sõiduki esiosa sai tules tugevalt kahjustada. Päästjad aitasid sõiduauto tõmmata lähedal olevasse parklasse ning puhastasid sõidutee. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud. Sündmusele reageerisid Imavere vabatahtlikud ja Põltsamaa kutselised päästjad, kes reguleerisid kohapeal ka liiklust. Autojuhi hinnangul sai tulekahju alguse puksiirauto kapoti alt. 

Pärnumaa

12. oktoobril kell 15.24 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Mädara külla, kus oli toimunud ATVga liiklusõnnetus. Päästjad aitasid kannatanu kiirabisse tõsta. Politsei tegeles sündmusega edasi.

12. oktoobril kell 21.08 kutsuti päästjad Pärnu linna Audru alevikku Metsa tänavale, kus helistaja naabrimehe juures karjus suitsuandur, kuid keegi ust ei avanud. Päästjad said korterisse sisse ja tuvastasid, et pliidi vale kütmise tagajärjel imbus korterisse ving, mis käivitas vinguanduri. Korterielaniku tervisega oli kõik korras. Ruumid tuulutati ja inimest nõustati.

Saaremaa

12. oktoobril kell 18.04 käisid päästjad Saaremaa vallas Kihelkonna alevikus Kooli tänaval järelevalveta lõket kustutamas. Päästjad kustutasid suure lehehunniku veejoaga.