Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. oktoober

Põhja päästekeskus


Harjumaa

13. oktoobril kell 10.23 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Valingu külas põleb elumaja. Päästjate saabudes olid hoone katusest leegid väljas ning kuna eakad elanikud olid naabrite abil majast välja toodud ja kiirabi sekkumist ei vajanud, said päästjad kohe kustutustöödega alustada. Põlengu likvideerimiseks moodustati neli töölõiku ning kustutustööd lõpetati kella 12.56-ks. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

13. oktoobril kell 11.50 sai häirekeskus teate maastikupõlengust Viimsi vallas Lubja külas. Päästjad kustutasid ligikudu 30-le ruutmeetrile levinud turbapinnase põlengu kella 14.22-ks.

13. oktoobril kell 16.53 teatati, et Jõelähtme vallas Kallavere külas põleb elumaja. Päästemeeskondade saabudes oli maja lausleekides. Päästjad üheskoos Rae vabatahtlike päästjatega kustutasid tulekahju kella 17.53-ks ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada välisukse juurde asetatud plastmassämbrist, kuhu olid kogutud kuumad söed. Inimesed põlengus viga ei saanud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. oktoobril kell 10.43 teatati, et Ilmatsalu alevikus Järve teel on elamu suitsu täis ja kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid ruumidest eest elutoas põleva voodi, mis kustutati. Majast aidati välja kaks vanemat inimest, kelle tervist kontrollis kiirabi kohapeal. Üks kannatanutest tuli täiendava abi andmiseks haiglasse toimetada. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 11.22 ajal leiti Elvas Põllu tänava piirkonnas põlev turbapinnas. Põleng oli alguse saanud varem põletatud lõkkest. Päästjad kustutasid kolme ruutmeetrisel alal põleva pinnase ATV paagis oleva 200 liitri veega. Päästjad hoiatavad, et iga lõkkesüütaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks. Lõkkease tuleb piirata ning lõket hoolikalt valvata. Enne lõkke juurest lahkumist tuleb see korralikult kustutada. Turbapinnasele lõkke tegemine on äärmiselt riskantne ja sellest tuleks hoiduda.

Kell 20.06 käisid päästjad Tartus Narva mnt asuva kohviku juures kustutamas süttinud väikest prügikasti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. oktoobril kell 08.24 helistas häirekeskusesse meesterahvas, kes teatas, et tema Narva linnas Energia tänaval elav eakas ema ei ava ust ning ta ei saa ka ise kuidagi siseneda, sest võtmed on seestpoolt risti ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning leidsid eest põrandale kukkunud kannatanu. Abitus seisundis vanadaam anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

13. oktoobril kell 16.59 sõitsid päästjad Rapla valda Purila külla Tamme teele, kus tuba oli suitsu täis ning töötas suitsuandur. Elanik oli juba välja saanud. Kohapeal selgus, et vanainimene oli teinud ahju ja pliidi alla korraga tule, kuid katkise ahju tõttu hakkas suits sisse tulema. Päästjad ventileerisid ruumid ning keelasid kütmise enne, kui korstnapühkija on küttekolded üle vaadanud. Sündmusest teavitati ka valla sotsiaaltöötajat.

Saaremaa

13. oktoobril kell 13.41 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna tehnika tänavale, kus vanainimene oli oma voodis ega saanud enam püsti. Päästjad lõhkusid luku ning avasid ukse, nii et kiirabi pääses kannatanu juurde. Vanainimene toimetati haiglasse. Kohapeal viibinud sotsiaaltöötaja tegeles sündmusega edasi.

Kell 14.31 kutsuti päästjad Kuressaare linna Komandandi tänavale, kus vana inimene oli oma kodus kukkunud ja hüüdis appi. Päästjatel tuli selgi korral lõhkuda lukk, et kiirabi pääseks abivajaja juurde. Päästjad aitasid patsiendi kiirabiautosse, katkise uksega tegeles edasi lähisugulane.

13. oktoobril kell 21.38 sai Häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Vanakubja külas põleb saun. Päästjate kohale saabudes põles puidust saunamaja mõõtmetega 9x3 meetrit ning leek oli katusest ja akendest väljas. Tulekahju kustutati kella 23.11ks. Tules hävis pool saunamaja. Põles peamiselt sauna leiliruumipoolne osa ning paikvaatusel selgus, et kõige intensiivsem põlemine oli toimunud just kerise vahetus läheduses. Selgus, et alles remonditud saunas oli metallkorsten viidud läbi palkseina ning ehitamisel ei olnud järgitud paigaldusnõudeid. Tulekahju käisid kustutamas Kihelkonna, Kuressaare kutselised ning Mustjala vabatahtlikud päästjad. Inimesed õnneks tulekahjus kannatada ei saanud.