Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-17. oktoober

Põhja päästekeskus


Möödunud ööpäeval said päästjad põhja regioonis 33 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele ja elektriliinidele kukkunud puudega (23 korda Harjumaal ning 10 korda pealinnas).

Tallinn

14. oktoobril kell 16.49 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Õismäe teel on eakas ja üksi elav naisterahvas oma korteris kukkunud ning ei saa naabrile ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

14. oktoobril kell 17.53 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Kärberi tänaval asuva üheksakordse elumaja esimesel korrusel asuvalt rõdult on näha leeke. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et rõdul põles sinna ladustatud vana mööbel ning kustutasid põlengu kella 18.11-ks. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada hooletust suitsetamisest.

14. oktoobril kell 22.53 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Sõle tänaval asuvas kiirtoitlustusrestoranis oli süttinud fritüür. Päästjad kustutasid põlengu kella 23.04-ks ning fritüüri edasine kasutamine keelati.

15. oktoobril kell 5.43 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Kreutzwaldi tänaval asuvas viiekordses elumajas põleb ühes korteris gaasipliit. Päästjad kustutasid tulekahju kella 6.23-ks ning selles said kannatada pliit, osa köögimööblist ning köögisein. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektrilühisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

16. oktoobril kell 8.03 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Ahtri tänaval asuvas toitlustusasutuses on tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et hoones lekkis gaasiballoon ning sulgesid selle. Seejärel ruumid tuulutati. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa

16. oktoobril kell 21.14 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Pärnamäe külas põleb mahajäetud hoone. Päästjad kustutasid tulekahju kella 22.15-ks ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. oktoobril kell 11.27 teatati, et Põltsamaa vallas Rõstla külas ronis rebane sõiduauto mootori vahele ja ei tule enam välja. Päästjad võtsid auto juhipoolse ratta alt ning said loomapüüdmise silmuse abil looma mootori vahelt välja.

15. oktoobril kell 5.58 põles Jõgeva vallas Reastvere külas sõiduauto Jaguar esiosa. Juht summutas leeke pulberkustutiga, päästjad kustutasid põlengu lõplikult. Juht kutsus puksiiri ja teavitas juhtunust kindlustust.

17. oktoobril kella 6.13 ajal süttisid Mustvee vallas Võtikvere külas platsil 400 ruutmeetrisel alal põhupallid. Tulekahju kustutati kell 9.13. Päästjatel olid kustutustöödel abiks ettevõtte kopa ja sahaga traktorid.

Tartumaa

15. oktoobril kella 12.28 ajal hävis Tartu vallas Lombi külas tulekahjus lammutusjärgus hoone (7x10 m). Päästjad kustutasid hoone jäänused kell 14.38. Esialgsetel andmetel süttis põleng hoone lähedale tehtud lõkkest.

Kella 15.43 ajal süttis Tartu vallas Sinikülas suvilana kasutusel oleva maja kütteseadme korstna ümbruses vahelagi. Päästjad avasid kustutustöödeks konstruktsioone ja kustutasid põlengu 18.04. Selgus, et hommikul oli suvekoduks mõeldud majas kaminat köetud ja põleng oli alguse saanud kamina kohal asuva korstna juurest. Inimesi põlengu ajal hoones ei olnud, kogu maja sai kuuma ja suitsukahjustusi.

16. oktoobril kell 18.07 kärssas Tartus Turu tänaval asuvas tanklas välitolmuimeja. Vool lülitati pealülitist välja ja põleng sumbus.

Kella 19.33 ajal andis vingugaasiandur Peipsiääre vallas Kodavere külas elumajas märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et eluohtlik vingugaas oli tuppa imbunud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Ruumid tuulutati ja oht taandus.

Viljandimaa

15. oktoobril kell 13.17 käisid päästjad Võhmas Lille tänaval kustutamas prügilõket, kus põlesid riided ja vaibad. Inimesi lõkke lähedusest ei leitud. Päästjad hoiatavad, et jäätmete lõkkes põletamine on keskkonda saastav, seadusega keelatud ning karistatav tegevus.

Võrumaa

14. oktoobril kella 14.08 ajal põles Võrus Kooli tänaval jalgpalliplatsi ääres asuva tribüüni alune, mille päästjad kustutasid. Olukorrast teavitati staadioni omanikku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. oktoobril kell 15.05 sai häirekeskus teate prügipõlengust Narva linnas Puuvilla tänaval. Päästjad kustutasid põlengu, mis ohustas lähedal parkinud sõidukeid kella 15.13-ks ning õnneks ükski auto selles kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

15. oktoobril kell 6.59 teatati, et Narva linnas Elektrijaama teel asuva tootmisettevõtte territooriumil põlevad saepuruhunnikud. Päästjad kustutasid põlengu kella 8ks.

15. oktoobril kell 23.07 teatati häirekeskusele, et Toila vallas Paate külas põleb elumaja. Päästjate saabudes olid eluhoone katusest leegid väljas ning kui oli selge, et elanikke majas ei viibinud, sai alustada kustutustöödega. Päästemeeskonnad töötasid kolmes töölõigus ning tulekahju kustutati lõplikult kella 1.22-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

17. oktoobril kell 5.05 said päästjad väljakutse Narva linna, kus Elektrijaama teel asuva tootmisettevõtte territooriumil olid taaskord süttinud saepuruhunnikud. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 7.16-ks.

Lääne-Virumaa

Möödunud ööpäeval said päästjad Lääne-Virumaal 4 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

16. oktoobri hilisõhtul käisid päästjad Hiiumaal neljal ja 17. oktoobri öösel ühel ja hommikul veel ühel väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

Järvamaa

14. oktoobril kell 15.28 käisid päästjad Paides Võõbu külas Tallinn - Tartu mnt 65. km sõiduauto ja maasturiga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja aitasid hukkunud sõiduautojuhi autost välja lõigata. Maasturis olnud kaks inimest tõsisemalt viga ei saanud. Hiljem puhastati tee õlist ja muudest avariijäänustest.

Läänemaa

15. oktoobril kella 20.04 ajal käisid päästjad Haapsalus Lihula tn kustutamas suurt platsikust prügikonteinerit.

16. oktoobril kella 11.26 ajal teatas hädaline Lääne-Nigula vallas Paslepa külas, et kukkus umbes kolme meetri kõrguselt katuselt alla ja ei suuda enam liigutada. Päästjad katsid 47aastase mehe tekiga ning andsid kannatanule kiirabi tulekuni esmaabi.

16. oktoobri hilisõhtul käisid päästjad Läänemaal 10 väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid. 17. oktoobri öösel ja hommikul käisid päästjad Haapsalus ja Lääne-Nigula vallas 17 korral eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

16. oktoobril kell 22.41 teatati, et Haapsalus Lihula mnt lendavad tuules plekitükid. Päästjad selgitasid, et ühel kortermajal oli tuul ära rebinud ühe viilupoole plekkkatuse. Katusetükkidest olid kahjustada saanud mõned autod. Päästjad korjasid suuremad tükid puude otsast ja autode pealt kokku. Õnneks inimesed viga ei saanud.

Kell 22.44 teatati, et Haapsalus Jaama tänaval on kolmandik eramaja katusest tormituules lahti tulnud ja teele lennanud. Päästjad eemaldasid teelt ja katuselt lahtised plekid. Olukorra lõplik lahendamine jäi majaomaniku ülesandeks.

16. oktoobril kell 22.54 teatati, et Haapsalus Väitse külas kukkus puu elektriliinidele ja ohustab liiklust. Elektrikud kõrvaldasid elektriohu, päästjad vabastasid tee.

Kell 23.17 teatati, et Haapsalus Lõokese tänaval kukkus murdunud puu majale. Päästjad selgitasid, et inimestele ohtu pole, puu kõrvaldamine jäi majaomaniku ülesandeks.

Kella 23.30 ajal kukkus murdunud puu Lääne-Nigula vallas Spithami külas osaliselt sõiduautole. Päästjad eemaldasid puu autolt, sõiduk tõsisemalt viga ei saanud.

17. oktoobril kell 8.36 teatati, et Haapsalus Niine tänaval ohustab kortermaja lahtine katusepaneel möödujaid ja laenutuse tõstukiga selle eemaldamine ei õnnestu, sest see on liiga lühike. Päästjad piirasid ohuala lindiga ja said oma tõstukiga paneeli kätte.

Pärnumaa

16. oktoobril kell 15.47 teatati, et Pärnus J. V. Jannseni tänaval kukkus oma korteris 81aastane naine ja ei saa enam püsti. Päästjad sisenesid akna kaudu ja avasid ukse kiirabitöötajatele, kes patsiendiga edasi tegelesid.

Kella 17.55 ajal põles Lääneranna vallas Vatla külas korteris põrand. Päästjad võtsid tulekoldele ligipääsuks osa põrandast lahti, kustutustööd lõpetati kell 18.32. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju hooletu suitsetamine.

Eile õhtul kell 20.26 käisid päästjad Häädemeeste vallas Metsakülas ja varahommikul kell 5.12 Lääneranna vallas Nurmsi külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Raplamaa

14. oktoobril kella 13.10 ajal käisid päästjad Kohila vallas Vilivere külas kustutamas 35 ruutmeetrisel alal 20 sentimeetri sügavuselt põlevat turbapinnast. Ilmselt oli põleng pinnases vindunud juba päevi.

15. oktoobril kella 20.20 ajal käisid päästjad Märjamaa vallas Nõmmeotsa külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja vabastasid tee segamatuks liikluseks.

17. oktoobri öösel ja hommikul käisid päästjad 10 väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

Saaremaa

14. oktoobril kell 10.39 käisid päästjad Orissaare alevikus Kuivastu mnt sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Juht tõsisemalt viga ei saanud.

16. oktoobril kell 22.03 käisid päästjad Karujärve külas ja 17. oktoobril kell 2.43 Pihtla külas, kell 4.49 Varpe külas ning kell 8.09 Haeska külas eemaldamas teedelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

17. oktoobril kella 10.08 ajal põles Muhu vallas Viira külas elumaja välisukse kõrval sein. Päästjad avasid kustutustöödeks kaks ruumeetrit seina. Päästetöö juhi kogutud andmetel oli toas kõigepealt süttinud pliidi ees pappkast, mis toodi välja. Kustutamata jäänud pappkast oli omakorda süüdanud seina, mida päästjad kustutama kutsuti.