Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. oktoobril kell 9.57 teatati, et Lasnamäe linnaosas Võru tänaval ei vasta üksi elav eakas meesterahvas juba nädal aega oma telefonile ega ava ust. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning leidsid eest abitus seisundis põrandal lebava kannatanu, kes anti üle kiirabile.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kokku 7 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele ning elektriliinidele kukkunud puude eemaldamisega. Ühel korral tuli eemaldada ka tormituulte käes lahti rebenenud üheksakordse eluhoone katusepleki tükk.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
17. oktoobril kell 13.45 teatati häirekeskusele, et Tartus Pääsusilma tänaval on tuules murdunud puu teele ja elektriliinile kukkunud. Purunenud oli ka tänavavalgustuse kaabel. Päästjad eemaldasid puu teelt, ladva eemaldamine liinilt jäi kohale saabunud elektrikute hooleks.

Kella 18.53 ajal põles Tartu Kutsehariduskeskuse staadioni juures prügikast, mille päästjad ämbri veega kustutasid.

Võrumaa

17. oktoobril kell 20.44 põles Võrus Luha tänaval ettevõtte territooriumil suur prahihunnik, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

Möödunud ööpäeval said päästjad kaks väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele langenud puude eemaldamisega.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

17.oktoobril kell 12.46 põles Lõpe külas 20 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad kustutasid.

Kella 19.37 ajal põles Aadma külas elektripost. Päästjate saabudes oli põleng sumbunud. Kohale tulid elektrikud, kes jäid ootama tõstukit, et ohuolukorra põhjus selgitada ja kõrvaldada.

Läänemaa

17.oktoobril kell 10.29 teatati, et Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas on 300 meetri ulatuses teel hulk murdunud puid. Päästjad eemaldasid puud teelt ja lõksus olnud inimesed pääsesid liikuma. Kell 11.28 eemaldati kolm murdunud puud teelt Haapsalus Ammuta külas. Kella 18.28 ajal eemaldati mitu murdunud puud teelt Nõmme külas.

Pärnumaa

17. oktoobril kell 11.02 käisid päästjad Lääneranna vallas Massu külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 11.10 teatati, et Tori vallas Sindi linnas Kooli tänaval kukkus oma korteris 77aastane mees ja ei suuda enam püsti saada ega ust avada. Päästjad avasid jõuga ukse ning leidsid hädalise selle tagant. Kannatanu aidati kiirabiautosse.

Raplamaa

17. oktoobril kell 15.24 käisid päästjad Kohila vallas Põikma külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Saaremaa

17. oktoobril kell 12.42 käisid päästjad Kotlandi külas ja kell 14.46 Küdema külas eemaldamas teedelt murdunud puid.