Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. oktoobril kell 15.37 helistas häirekeskusesse naisterahvas, kes teatas, et on oma Kristiine linnaosas Energia tänaval elava eaka ema ukse taga, kes ei ava ust ning kuulda on vaid oigeid. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid põrandale kukkunud kannatanu üle kiirabile.

Harjumaa

19. oktoobril kell 14.56 teatati häirekeskusele eluhoone tulekahjust Saku vallas Kasemetsa külas. Päästjad reageerisid tulekahjule suurte jõududega ning esimese meeskonna saabudes oli kahekordse elumaja teine korrus lausleekides. Päästjad alustasid kustutustöid kokku viies töölõigus ning tulekahju lokaliseeriti kella 17.10-ks. Seejärel alustati järelkustutustöödega, mis lõpetati kella 18.37-ks. Elanikke põlengu ajal kodus ei olnud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. oktoobril kell 19.14 teatas naisterahvas, et jäi Tartus Kummeli tänaval oma korteri lukustunud rõduukse tõttu rõdule lõksu ja ei saa enam sisse. Tuppa jäi üksi pooleteiseaastane laps. Päästjad ronisid redeli abil rõdule ja avasid lukustunud rõduukse sõrgkangiga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. oktoobril kell 11.51 paluti päästjaid appi Kiviõli linna Vabaduse puiestee maja juurde. Auto mootoris oli kassipoeg, keda ei saadud kätte. Kohapeal selgus, et mootoris on kinni kaks kassipoega. Kasside päästmiseks tuli päästjatel eemaldada auto õhufiltri kaas. Üks kassipoegadest tuli ise välja ning päästjad püüdsid ta kinni. Kassipojad jäeti naabrite hoolde.

19. oktoobril kell 9.29 teatati päästjatele aknast tulevast suitsust Narva linnas Spordi tänava kortermajas. Päästjad tuvastasid korteris paberi põlemise lõhna, põlengut ei olnud. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne-Virumaa

19. oktoobril kell 10.13 aitasid päästjad Rakvere vallas Karitsa külas liiklusõnnetuse tagajärjel välja tuua autosse kinni jäänud naise. Naine anti üle kiirabile ja kohapeal eemaldati avariilise auto süttimisoht.


Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.