Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. oktoobril kell 19.41 teatati töötavast suitsuandurist Põhja-Tallinna linnaosas Õle tänava kortermajas. Elanikud ei viibinud korteris. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning tuvastasid, et suits oli sattunud korterisse ülemise korteri kütmise tagajärjel.

26. oktoobril kell 15.35 kutsuti päästjad Pirita linnaossa Pirita sadamasse, kus jahi väljatõstmisel avastati vees bensiinileke. Pinnapealne reostus likvideeriti jahtklubi vedelal kujul absorbendiga.

26. oktoobril kell 11.52 teatati häirekeskusele suitust Kristiine linnaosas Kotka tänaval. Kohapeal selgus, et ühes korteris ajas kamin suitsu sisse. Ruumid tuulutati. Hoones oli varem päästeamet keelanud kütteseadmeid kasutada ja sellekohane paber on väljaprindituna hoone trepikojas. Juhtunust teavitati päästeameti piirkonna inspektorit.

Harjumaa

26. oktoobril kell 21.28 sõitsid päästjad Maardu linna Tähtpea tee maja juurde, kus põles sõiduauto. Põlengu tekkepõhjuseks võib olla omavalmistatud auto eelsoojendussüsteem ja ka ise tehtud elektritööd.

26. oktoobril kell 11.09 teatati töötavast suitsuandurist Viimsi vallas Haabneeme külas Tammepõllu tänava kortermajas. Korteris elanikke hetkel ei olnud. Päästjad sisenesid korterisse, põlengut ei tuvastanud. Suitsuandur oli tööle hakanud teadmata põhjusel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. oktoobril kell 17.28 teatati, et Elvas Puiestee tänaval põleb kuuriga kokku ehitatud kõrvalhoone. Päästjate saabudes ulatusid leegid hoonest välja ning ohus olid lähedal asuvad elumajad, mida tule eest kaitsma hakati. Kustutustööde algjärgus plahvatas kõrvalhoones gaasiballoon, õnneks keegi viga ei saanud. Kui leegid maha saadi, kontrollisid pääste suitsusukeldujad hoone üle, inimesi rusudest ei leitud. Tulekahju kustutati lõplikult kell 18.50. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

26. oktoobril kell 23.33 teatati häirekeskusele tulekahjust Viljandi vallas Paistu külas asuvas sotsiaalkorteritega majas. Põlengust andis märku ka hoonesse paigaldatud tulekahjusignalisatsioonisüsteem. Suitsusukeldumise varustuses päästjad sisenesid suitsu täis teise korruse korteri tuppa, kus põles voodimadrats ja leidsid põrandalt teadvuseta 18aastase mehe. Kannatanu toodi välja ja anti üle kiirabitöötajatele. Põleng kustutati käsikustutiga ning voodi viidi tuleohutuse tagamiseks õue. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. oktoobril kell 18.44 vajati päästjaid Narva linnas Võidu tänava kortermajas, kus korterisse olid jäänud kolm alaealist last ja ust ei olnud võimalik avada. Päästjad sisenesid korterisse 5. korruse akna kaudu. Lastega oli kõik korras.

26. oktoobril kell 17.41 teatati häirekeskusele põlengust Narva-Jõesuu linnas Viivikonna külas. Päästjad kustutasid kahe garaažiboksi põlengu ning kontrollimiseks avasid kahe kõrvalboksi uksed. Põleng likvideeriti kell 19.22. Garaažibokside omanikke ei olnud võimalik välja selgitada.

26. oktoobril kell 16.37 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linna Soldino külla, kus kortermaja eest põletati prahti, sealhulgas rehve. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid selgitustööd.

Lääne-Virumaa

26. oktoobril kell 21.12 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Väike-Maarja alevikku Tamsalu maantee kortermajja, kus oli kukkunud eakas naine, kes ei saanud enam iseseisvalt püsti ja karjus appi. Päästjad avasid korteriukse ja andis köögis põrandal lamanud naise kiirabile üle.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

26. oktoobril kell 12.12 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Palivere alevikku liivakarjääri likvideerima reostust. Päästjad paigaldasid 3-meetrise absorbeeriva poomi, mis imas veepinnal oleva reostuse enda sisse. Kohal käis ka keskkonnakaitseinspektor, kes vaatas olukorra üle. Kella 13.02ks oli reostus likvideeritud.

Raplamaa

26. oktoobril kell 17.05 käisid päästjad Kohila alevikus Kelgumäe tänaval kustutamas prügikasti.