Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. oktoober

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. oktoobril kell 22.04 sõitsid päästjad Mustamäe linnaossa E.Vilde tee kortermajja, kus lifti oli kinni jäänud naine ja liftiabi ei vastanud. Päästjad aitasid naise välja ja ootasid ära liftitehniku.

27. oktoobril kell 20.40 said päästjad kutse prügikastipõlengule Lasnamäe linnaossa Pallasti tänava kortermaja juurde. Päästjad kustutasid kella 20.57ks kolme plastmassist prügikonteineri põlengu, kõrvaolevatele objektidele ohtu ei olnud.

27. oktoobril kell 20.03 kutsuti päästjad Lasnamäe linnaossa K. Kärberi tänavale kortermajja, kus trepikojas levis suits. Korteris kõrbes toit, mis kustutati enne päästjate saabumist. Korter tuulutati ja päästjad tegid selgitustööd, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. 

27. oktoobril kell 15.10 teatati häirekeskusele lõkkest Haabersti linnaosas Astangu tänaval mahajäetud majas. Põles praht ja autorehv, mille päästjad kustutasid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. oktoobril kell 11.25 teatati, et Tartus Turu tänaval asuvas parklas sai vastu äärekivi sõitnud auto viga ja teele voolas õli. Päästjad katsid õlireostuse kolme koti absorbentainega.

Kella 19.21 ajal põles Tõrvandis Karikakra tänaval elumaja puhastamata korstnalõõrides tahm. Päästjad summutasid leegid pulberkustutiga ning õnneks tuli korstnast välja ei levinud. Majaomanikule selgitati, et korstent tuleb põlengute vältimiseks regulaarselt puhastada. Minimaalselt tuleb seda teha kord aastas. 

Valgamaa

27. oktoobril kell 20.40 käisid päästjad Valgas Petseri tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega. Kiirabi toimetas haiglasse kolm kannatanut, esialgsetel andmetele kellelgi eluohtlikke vigastusi ei olnud.

Viljandimaa

27. oktoobril kell 11.23 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Metskülas eemaldamas teelt kahte murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. oktoobril kell 20.36 teatati häirekeskusele lõkkest Sillamäe linnas J.Gagarini tänaval haljasalal. Päästjad kustutasid järelevalveta lõkke.

27. oktoobril kell 13.21 sõitsid päästjad Toila valda Konju külla, kus põles suur lõke. Järelevalve all tehtav lõke oli siiski hoonetele liiga lähedal ja päästjad palusid omanikul lõke kustutada.

Lääne-Virumaa

27. oktoobril kell 21.51 kutsuti päästjad Kadrina valda Kadrina alevikku Viitna teele, kus kuiva kulu sees põles järelevalveta suur lõke. Lõkkes põletati ehitusprahti ja mööblit. Päästjad kustutasid lõkke.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

27. oktoobril kell 14.14 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Aulepa külla, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad kõrvaldasid autodel süttimisohu ning puhastasid tee autotükkidest ja muust sodist.

Kell 15.14 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Linnamäe külla, kus põder oli sõiduautole külje pealt sisse jooksnud. Päästjad koristasid teelt suuremad plasttükid. Kiirabi vaatas kannatanud üle.

Kell 20.04 sai Häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Panga külas põleb puidutööstuse katlamaja, mille kõrval on suur tootmishoone. Päästjate kohale saabudes põles katlamaja lausleegiga, mida asuti kohe kustutama. Kella 20.45ks oli tuli lokaliseeritud. Päästjad otsisid veel tulekoldeid ning avasid hoone konstruktsioone, milleks kasutati hoone omanikult saadud traktorit. Tules hävis 80-ruutmeetrisest hoonest umbes 80 protsenti. Päästjatel õnnestus kiire suitsusukeldumisega tule levikule kiirelt piir panna ja ära hoida selle levimine saepuru punkrile, tornile ning puidutootmishoonetele, mis asusid 2 meetri kaugusel katlamajast. Põleng kustutati kella 22.40ks. Esialgsetele andmetel võis tulekahju alguse saada tehnilisest rikkest. Sündmusele reageerisid Haapsalu, Lihula, Ridala ja Risti päästjad.

Pärnumaa

27. oktoobril kell 16.57 sai Häirekeksus teate, et Tori vallas Sauga alevikus on toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja turvasid auto pukseerimist.

Kell 22.00 sai Häirekeskus teate, et Põhja-Pärnumaal Libatse külas Valgu teel töötab tootmishoones suitsuandur. Pärnu- Jaagupi päästjad tuvastasid, et põleb tootmishoone kõrval asuv suitsuruum, milles asus elektrikilp. Päästjad lülitasid vooli välja, misjärel asuti hoonet kustutama. Kella 22.35ks oli tulekahju lokaliseeritud. Päästjad kontrollisid veel ruumid üle ning jahutasid konstruktsioone. Kella 23.13ks oli tulekahju likvideeritud. Vana katlaruum, mida kasutatu suitsuruumina, kus tuld olid võtnud kaks diivanit ja laud, sai tugevaid tule- ja suitsukahjustusi. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest.

Raplamaa

27. oktoobril kell 15.06 kutsuti päästjad Kehtna alevikku Staadioni tänavale, kus koridoris töötas suitsuandur ja ühes korteris oli tuba suitsu täis. Päästjad tuvastasid, et korteris oli süttinud pliidi peale kukkunud käterätik. Päästjad tuulutasid toad ning nõustasid erivajadusega korterielanikku ja palusid tal pliidi kohal enam pesu mitte kuivatada.