Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-31. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

31. oktoobri öösel kell 01.23 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Pille tänaval asuvas kahekordses elumajas põleb teisel korrusel asuv korter. Päästjate saabudes oli üks korterielanikest majast väljunud ning kiirabi toimetas ta haiglasse tervisekontrolli. Enne seda aga teatas ta, et korteris viibib veel üks elanik. Päästjad sisenesid suitsu ning leeke täis korterisse ning leidsid sealt kell 01.43 teise elaniku, kes anti üle kiirabile. Kahjuks tema elustamine tulemusi ei andnud. Tulekahju, mille kolle asus korteri elutoas, lokaliseeriti kella 02.15-ks ning põleng kustutati lõplikult kell 02.18. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. 

28. oktoobril kell 20.04 sõitsid päästjad abiks Põhja-Tallinna linnaosas Suurtüki tänaval toimunud liiklusavariile, kus trammi ja bussi kokkupõrke tagajärjel oli vaja absorbentainega katta maha voolanud kütus. Kaks kannatanut toimetati kiirabi poolt haiglasse.

29. oktoobril kell 08.24 teatati, et Tallinna kesklinnas Lahe tänaval põleb ühekordne puumaja, kus teataja sõnul olid elanikeks elu hammasrataste vahele jäänud inimesed. Päästjad tuvastasid saabudes, et majas põles madrats ja muu prügi ning kustutasid põlengu kella 08.33-ks. Elanikud kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

29. oktoobril kell 19.16 teatati, et Tallinna kesklinnas Reimani tänaval põleb suur prügikonteiner. Päästjate saabudes põles konteiner lahtise leegiga ning see kustutati kella 20.10-ks.

30. oktoobril kell 16.28 helistas häirekeskusesse Nõmme linnaosas Nelgi tänaval asuva eramaja omanik, kes vajas abi katusele murdunud suure puu eemaldamisega. Päästjad eemaldasid puu katuselt kella 17.17-ks.

Harjumaa

28. oktoobril kell 13.36 helistas häirekeskusesse naisterahvas, kes teatas, et tema Keila linnas Kalda tänaval elav eakas ema on kodus kukkunud ning vajab kohe abi. Tütar ütles, et tal on võtmed olemas, kuid kahjuks ei jõua ta piisavalt kiiresti kohale. Seepärast lubas ta kohale saabunud päästjatel ukse ise avada ning sealt leitud kannatanu anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

29. oktoobril kell 16.57 sai häirekeskus teate järelevalveta prügilõkkest Saku vallas Männiku külas. Saku vabatahtlikud päästjad kustutasid valdavalt plastikujäätmetest koosnenud lõkke kella 17.21-ks.

30. oktoobril kell 10.53 paluti päästjaid appi Saku valda Tänassilma külasse, kus tootmisettevõtte territooriumil paiknev lipumast oli murdunud ning rippus parkivate autode kohal. Saku vabatahtlikud päästjad said ühendust ettevõtte esindajaga, kes päästeauto hoovi lasi ning kella 12.13-ks said päästjad sõidukeid ohustava lipuvarda eemaldatud.

30. oktoobril kell 11.11 sai häirekeskus teate maastikupõlengust Viimsi vallas Lubja külas. Päästjad kustutasid põlengu kella 14.24-ks.

30. oktoobril kell 20.51 teatati häirekeskusele, et Loksa linnas Kooli tänaval põleb aiamaja. Päästjate saabudes põles aiamaja lausleekides ning päästemeeskond lokaliseeris tulekahju kella 21.23-ks. Seejärel alustati järelkustutustöödega, mis lõpetati kella 22.31-ks. Kahjuks hävis aiamaja tules täielikult. Inimesed põlengus viga ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. oktoobril kell 23.49 teatati Põltsamaa vallas Lossi tänaval liiklusõnnetuse tagajärjel teele voolanud õlist ja purunenud autodetailidest. Päästjad eemaldasid detailid ja õli teelt.

Tartumaa

30. oktoobril kell 1.21 teatati Räni alevikus Viljandi mnt juhtunud liiklusõnnetusest, mille tõttu oli teele sattunud õlireostus. Päästjad katsid 25 ruutmeetrisele alale sattunud õli absorbentainega.

Kell 11.17 teatati häirekeskusele, et Elvas Pikal tänaval ronis mingi loom auto mootori vahele. Päästjad õngitsesid mootori ja põhjakatte vahelt välja nugise ja viisid ta metsa.

30. oktoobril kell 18.57 teatati, et Raadi alevis Pärna alleel põleb alajaam. Päästjad kaitsesid elektrikute tulekuni tule eest ümbrust. Elektrikud tagasid elektriohutuse, mille järel päästjad said alajaama kustutada.

Valgamaa

28. oktoobril kell 15.52 käisid päästjad Tõrva vallas Puide külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Kiirabi toimetas haiglasse kolm viga saanud inimest.

29. oktoobril kell 11.12 teatati häirekeskusele, et Valgas Vahtra tänaval kukkus murdunud puu teele. Päästjad eemaldasid puu teelt. Puu oli kukkudes kriimustanud ühte autot.

Kella 16.11 ajal käisid päästjad Valga vallas Õruste külas kustutamas prügilõket, kuhu oli visatud heinarullid, puit, kile ja ruberoidi. Tulekahju kustutati kell 17.50. Prügi süütaja selgitamiseks tulid kohale keskkonnaameti inspektorid.

Viljandimaa

29. oktoobril kell 14.50 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Ärikülas on kährik vanasse kaaneta kaevu kukkunud. Päästjad tõstsid kähriku välja ja loom jooksis metsa. 

30. oktoobril kell 11.25 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Lalsi külas kukkus murdunud puu elektriliinidele. Päästjad ootasid ära elektrikud, kes kinnitasid, et voolu liinides pole. Seejärel said päästjad puu liinidelt eemaldada. Elektrikud jäid kaabli remonditöid tegema.

Võrumaa

29. oktoobril kell 13.24 teatati häirekeskusele, et Võrus Petseri tänaval leiti korteri koristustöödel pooleliitrine pudel elavhõbedaga. Päästjad selgitasid, et pudel on kindlalt suletud ning ümbritsevale ohtu ei kujuta. Elanikule anti juhis elavhõbe Võru jäätmejaama toimetada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. oktoobril kell 19.48 teatati häirekeskusele suitsust ja leegist Jõhvi linnas Pargi tänava kaubanduskeskuse katusel. Keskusest evakueeriti inimesed. Katusel põlenud 2-ruutmeetrisel alal oli põleng elektrikilbi ja ventilatsioonitoru vahel. Põleng kustutati kella 20.35ks. Põlengus keegi kannatada ei saanud. Sündmuskohal oli kohal 5 päästemeeskonda. Põlengu põhjus on selgitamisel.

28. oktoobril kell 15.44 sõitsid päästjad Alutaguse valda Ereda külla, kus maanteel põles veoauto tagumine rehv. Päästjad eemaldasid autol akuklemmid ja kustutasid põlengu, mille põhjuseks võis olla pidurite ülekuumenemine.

28. oktoobril kell 10.47 kutsuti päästjad Lüganuse valda Erra külla Puiestee tänavale, kus lammutustööde käigus leiti 2 tonni tundmatut ainet. Leitut identifitseerida ei suudetud ning omanik korraldas ise utiliseerimise.

Lääne-Virumaa

30. oktoobril kell 18.48 kutsuti päästjad Rakvere linna J.Kunderi tänavale eramajja, kus oli tossama läinud pelletiahi. Põlengut ei avastatud, kuid päästjate hinnangul võis tossamise põhjustada kütteseadme ehitusvead. Päästjad keelasid kütteseadme kasutamise enne kui korstnapühkija on kütteseadme üle vaadanud.

29. oktoobril kell 03.01 sõitsid päästjad Haljala valda Vihula külla, kus lahtise leegiga põles abihoone. Põleng likvideeriti kell 04.52. 60-ruutmeetrine hoone hävines täielikult. Päästjatel õnnestus hoonest päästa kuuest kanast 4, maha põles hoones olnud rollerauto. Põlengus inimesed kannatada ei saanud. Põlengu põhjus on selgitamisel. (Lisatud fotod)

28. oktoobril kell 20.33 said päästjad teate Rakvere linna Kevade tänava eramusse, kus oli lõhkenud küttesüsteem. Põlengut ei olnud ja keegi kannatada ei saanud. Õnnetusjuhtumi põhjustas ühe kraani avamata jätmise tagajärjel katlas tekkinud ülerõhk. Torud ja katel jäid terveks, süsteem jahutati ja omanikel soovitati kutsuda küttesüsteemi ülevaatamiseks kohale spetsialist.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud ööpäeval 11 korral kiirabibrigaadidel abiks raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

28. oktoobril kell 13.01 teatati Häirekeskusele suitsevast sõiduautost Paide linnas Tallinna maanteel. Päästjate saabudes kapoti alt suitsu enam ei tulnud, küll aga oli tunda kärsahaisu. Päästjad eemaldasid akujuhtme ning lasid mootoril maha jahtuda. Sündmus lõpetati kell 13.22.

29. oktoobril kell 17.09 teatati Häirekeskusele vingu täis korterist ja trepikojast Paide linnas Mündi tänaval. Päästjad leidsid eest vanainimese, kes küttis oma korteris ahju. Suits ja ving sattus tuppa, kuna küttekehas olid praod. Päästjad õhutasid toad ja nõustasid vanainimest. Hoones olid nii suits- kui ka vinguandur, mis andsid õigel ajal häiret.

29. oktoobril kell 22.17 sõitsid päästjad Järva valda Mägede külla kukkumisohtlikku puud eemaldamas. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra.

Läänemaa

28. oktoobril kell 17.52 käisid päästjad Haapsalu linnas Raudtee tänaval kustutamas plastikust paberkonteinerit, milleks kulus 300 liitrit vett. Konteiner hävis tules täielikult.

30. oktoobril kell 9.15 kutsuti päästjad Haapsalu linna Kaluri tänavale, kus harakas oli puulatva kinni jäänud ning varesed nokkisid ja kiusavad teda seal. Päästjad vabastasid linnu oksa küljes, kasutades päästeritva, ning eemaldasid linnu tiiva küljest tamiili, misjärel pääses lind vabadusse.

30. oktoobril kell 18.46 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Laikülla, kus oli toimunud kahe sõiduauto vahel avarii. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, sündmusega tegeles edasi politsei.

Pärnumaa

29. oktoobril kell 16.44 käisid päästjad Lääneranna vallas Nätsi külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Kell 16.47 sõitsid päästjad Lääneranna valda Lihula linna Tööstuse tänavale, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ja hüüdis appi. Helistaja ei pääsenud aga korterisse. Päästjad avasid ukse ning kannatanu anti kiirabile üle.

Kell 20.34 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Pallika külla, kus sõiduauto oli teelt välja sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil akujuhtmed, et vältida süttimisohtu. Sündmusega tegeles edasi politsei.

30. oktoobril kell 19.43 käisid päästjad Häädemeeste vallas Reiu külas Veski teel, kus oli toimunud kahe sõidukiga avarii. Päästjad aitasid liiklust reguleerida ning likvideerisid sõidukitel süttimisohu, avariilised masinad tõmmati teeperve. Lõpuks puhastasid päästjad sõidutee autotükkidest ning vabastasid selle liiklusele

Raplamaa

28. oktoobril kell 15.27 sõitsid päästjad Rapla valda Helda külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõiduautodel süttimisohu ning puhastasid tee autotükkidest.

Kell 15.45 käisid päästjad Märjamaa alevis Märjamaa-Koluvere teel, kus ringristmikul oli palgikoorem ümber läinud. Päästjad aitasid liiklust reguleerida ning puhastasid tee kooreprahist. Palgid tõstis rekajuht ise koormasse tagasi.