Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. oktoober - 1. november

Põhja päästekeskus


Harjumaa

31. oktoobril kell 12.17 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Kurna külas on maanteel juhtunud õnnetus, kus traktori küljes olnud taimekaitsevahendi lahusega täidetud paak on ümber läinud. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli ainega, mis inimestele ohtu ei kujuta. Traktoriomanik organiseeris mahuti, millesse päästjad aine kella 13.30-ks ümber pumpasid ning seejärel tõmbas päästemeeskond tünnhaagise ratastele. Päästesündmus lõpetati kella 14.49-ks, misjärel politsei avas päästesündmuse ajaks suletud liikluse mõlemas sõidusuunas. Juhtunust teavitati ka keskkonnaametit, kes jälgib olukorda nimetatud piirkonnas ning võtab vajadusel analüüse.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

31. oktoobril kell 19.05 teatati, et Otepää vallas Keeni külas on elumaja katlaruumis suits. Päästjate saabudes selgus, et tegemist oli olnud veeauruga, mille tekitas purunenud soojaveetoru. Probleem oli likvideeritud.

1. novembril kell 7.47 teatati, et Otepääl Pühajärve teel on metskits aiaga hoovis lõksus. Päästjad avasid väravad ja loom liikus loodusesse.

1. novembril kell 8.43 teatati, et Õru alevikus tuleb kolmekordse kortermaja keldris olevast katlaruumist musta suitsu. Pääste suitsusukeldujad sisenesid ruumidesse, kus põles puuriit. Ruumid tuulutati tuulegeneraatoriga ja tulekolded kustutati. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel. 

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida päästekeskuse piirkonnas päästjate olulist sekkumist vajavaid päästesündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. oktoobril kell 11.42 sai Häirekeskus teate, et Paide linnas Pärnu tänaval põleb laohoone. Päästjad tuvastasid kohapeal, et lahtist leeki näha ei ole. Selgus, et põleng oli alguse saanud soojapuhurist. Päästjad ventileerisid ruumid ning lugesid inimestele sõnad peale. Päästesündmus lõpetati kell 12.37.

Kell 12.33 kutsuti päästjad Paide linna Aiavilja tänavale, kus vanainimene oli korteris pikali maas ega saanud oma jõududega püsti, helistaja ei pääsenud teda aga abistama. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse, misjärel kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

Pärnumaa

31. oktoobril kell 18.27 kutsuti päästjad Pärnu linna Liiva külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõiduautol süttimisohu ning puhastasid tee.