Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. november

Põhja päästekeskus


Harjumaa

1. novembril kell 11.09 helistas häirekeskusesse Viimsi vallas Haabneeme alevikus elav inimene, kes teatas, et tema maja trepikojas on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et elektrikapis oli aku lühisesse läinud ning tugevalt üle kuumenenud. Päästjad eemaldasid aku ning võtsid kilbist elektritoite välja. Elanik lubas päästjate palvel esimesel võimalusel kohale kutsuda elektrikud.

1. novembril kell 11.16 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Aegviidu alevikus põletatakse lõkkes juba mitmendat päeva järjest igasugust ehitusprahti, millest erituv hais ja suits naabreid häirib. Aegviidu vabatahtlikud päästjad viisid lõkketegijale läbi selgitustöö ning kustutasid lõkke. Olukorrast anti teada ka valla korrakaitseametnikele.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

1. novembril kell 9.14 teatati, et Kambja vallas Soinaste külas Rehe hotelli parklas on teele sattunud õli. Päästjad katsid 20 ruutmeetrisele alale voolanud õli absorbentainega.

Kell 16.04 teatati Tartus Pepleri tänaval Lasteaia Naerumaa ruumidesse lennanud tihasest. Päästjad aitasid linnu kinni püüda ja lasid ta vabadusse.

Kell 17.15 teatati Tartu vallas Puhtaleiva külas Tartu-Jõgeva-Aravete mnt 11. km sõiduauto ja väikebussiga juhtunud liiklusavariist. Päästjad lõikasid hüdrauliliste tööriistade abil sõiduautol eest ukse, et kätte saada viga saanud naisterahvast juhti, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Teise sõiduki juhi tervist kontrollisid teise kiirabiga kohale tulnud meedikud kohapeal. Avariilistele sõidukitele kutsuti järgi treilerid, tee puhastati avarii jäänustest.

Lõuna-Eesti pommigrupp

1. novembril tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnast Luunja vallast Pilka külast leitud kolm mürsku ja Peipsiääre vallast Kauda külast leitud ühe mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. novembril kell 7.46 sõitsid päästjad Narva linna Kalda tänava garaažide juurde, kust tuli palju suitsu. Suitsu põhjuseks oli ahju kütmine ning ohtu ei olnud. Kuna küttematerjal oli ladustatud küttekehale ohtlikult lähedale, viisid päästjad läbi nõustamise.


1. novembril kell 20.47 paluti Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Estonia puiestee kortermajas päästjaid appi avama korteri ust. Korteris viibis üksinda väike laps ning ust ei suudetud avada. Päästjad sisenesid korterisse 5. korruse akna kaudu. Lapsega oli kõik korras ja päästjad avasid ukse.

1. novembril kell 13.41 teatati Narva linnas Partisani tänava kortermajas ühest korterist tulevast kõrbelõhnast. Elanikke korteris ei viibinud. Enne päästjate saabumist oli kõrbenud toit pliidilt eemaldatud ning ruumi tuulutati. Selgus, et omanik oli toidu pliidile keema unustanud ja ise kodust lahkunud, poolel teel aga meenus pliidile jäänud toit ja pöördus koju tagasi. Päästjad tegid selgitustööd, viisid läbi kodunõustamise ja paigaldasid korterisse suitsuanduri.

Lääne-Virumaal suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

1. novembril kell 18.06 kutsuti päästjad Pärnu linna Kaevu tänavale, kus helistaja sõnul põles elektriliin ja -post. Päästjate kohale saabudes oli tänavavalgustuslamp juba alla kukkunud, kuid elektripost ise ei põlenud. Päästjad kustutasid põleva lambi ning märgistasid posti elektrikute jaoks. Sündmusest teavitati ka Pärnu tänavavalgustust hooldavat firmat.