Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3 november

Põhja päästekeskus


Tallinn

2. novembril kell 10.51 helistas häirekeskusesse naisterahvas, kes teatas, et tema Kristiine linnaosas Koskla tänaval elav eakas isa ei ava ust ning korterist on kuulda oigeid. Kohale saabunud päästjad püstitasid redeli ning pääsesid korterisse läbi poolavatud rõduukse. Eakas meesterahvas, kes köögipõrandal abitus seisundis lebas, anti üle kiirabile.

2. novembril kell 13.27 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Niidi tänaval asuva elumaja ühes korteris põleb korstna juures asuv vahelagi. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põleng sai ilmselt alguse korstna katkisest ühenduslõõrist ning kustutasid tulekahju kella 14.20-ks. Elanikel, kes õnneks kannatada ei saanud, keelati katkise küttekolde edasine kasutamine. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

2. novembril kell 19.32 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Algi tänaval põleb kahekordse eramaja üks esimesel korrusel asuv tuba. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põlengu kella 21.19-ks ning majas viibinud peremees anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

2. novembril kell 19.51 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Peetri alevikus põleb tänaval asuv elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu kella 20.09-ks ning sündmusega tegelesid edasi kohale saabunud elektrikud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. novembril kell 21.54 suitses Jõgeva vallas Siimusti alevikus Torni tänaval kortermaja trepikojas elektrikilbi kaitse, mille päästjad tuleohutuse tagamiseks eemaldasid. Elanike ülesandeks jäi kutsuda elektrik, et kilp üle kontrollida ja kaitsmed uuemate vastu välja vahetada.

Põlvamaa

2. novembril kell 16.17 teatati, et Põlva-Karisilla mnt 20. km sõitis auto vastu elektriposti, mille tagajärjel kukkus maha elektriliin. Päästjad tagasid avariijärgse ohutuse, inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud. Kohale tulnud elektrikud eemaldasid liini teelt ja paigaldasid Võrust tellitud tõstuki abil uue elektriposti.

Tartumaa

2. novembril kell 12.10 teatasid keskkonnaameti töötajad, et Mustvee vallas Voore külas Voore paisjärvel on näha jälgi kütusereostusest. Neile oli olukorrast omakorda teada andnud kohalik elanik. Päästjad piirasid õhukese reostuse leviku absorbentainet sisaldavate ujuvpoomidega. Hiljem leiti reostuspaiga lähedusest umbes, ligi 150 meetri kauguselt kaldast, vana maasse kaevatud mahuti, kust nafta jõkke oli lekkinud. Mahuti avausele ligipääsuks tuli eemaldada pinnast. Uuesti kohale kutsutud päästjad alustasid kell 16.53 mahutist kütuse ümberpumpamist. Tööd lõpetati kell 19.09, mahutist saadi kätte neli tonni vana naftat. Keskkonnaameti töötajad tegelesid edasi maaomanikuga, kelle maal reostuse tekitanud mahuti asus.

Kell 17.51 teatati häirekeskusele, et Tabivere alevikus Tuuliku tänaval keeras väikelaps korteriukse lukku, jäi üksi ja korraks õues käinud ema ei pääse enam tuppa tema juurde. Päästjad avasid kangi abil ettevaatlikult ukse, et last mitte ehmatada. Lapsega oli kõik korras ja ta anti üle emale.

2. novembril kella 23.38 ajal põles Tartu vallas Aovere külas kalapoe kõrval asuvas hoones teisaldatav suitsuahi ja sellest oli süttinud viis ruutmeetrit hoone seina. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks seina ning katust ja kustutasid põlengu kell 00.26.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. novembril kell 00.46 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Järve linnaossa Olevi tänava kortermajja, kus oli põlema läinud praeahi. Köögis avastati elektripliidil tehniline rike, pliit ühendati elektrist välja ja köök tuulutati. Eakal perenaisel paluti kutsuda kohale elektrikud.


2. novembril kell 9.59 sõitsid päästjad Lüganuse valda Purtse külla, kus kortermaja aknast tuli palju suitsu. Päästjad leidsid eest avatud akna ja uksega köögis suitsu sisse ajava puupliidi, mis ei tahtnud peale pikalt kütmata olemist ja sombust ilma korralikult tõmmata. Ohtu ei olnud ja päästjad ootasid, kuni tuba oli tuulutatud, sest korteris puudus vingugaasiandur.

Lääne-Virumaa

2. novembril kell 11.57 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Aseriaru külla, kus põles väga suur lõke, mida omanik ei suutnud enam ise kustutada. Lõkkes põletati keskkonnaohtlikku materjali. Aasukalda vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkke ja tegid selgitustööd.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.