Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

3. novembril kell 12.18 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosas Peterburi teel asuva ehituspoe parklasse, kus sõiduauto oli riivanud metallist kinnitusposti ning tekkinud vigastuse tagajärjel oli maha voolanud mootoriõli. Päästjad katsid õlireostuse saepuruga.

Harjumaa

3. novembril kell 14.52 teatati häirekeskusele, et Loksa linnas Posti tänaval tehakse puukuuri juures suurt prügilõket. Kohale saabunud päästjad selgitasid lõkketegijale, miks tema tegevus ohtlik ja keelatud on, ning kustutasid lõkke kella 15.07-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

3. novembril kell 18.24 teatati, et Kanepi vallas Karilatsi külas on auto teepervest alla jõkke sõitnud ja katusele pidama jäänud. Kohale jõudnud politseinikud purustasid umbes poole meetri sügavuses vees oleva auto tagumise külgmise akna ning aitasid välja viga saanud juhi. Juht toimetati haiglasse. Päästjad tõmbasid auto ratastele ja vintsisid jõesängist välja.

Tartumaa

3. novembril kella 18.36 ajal sõitis metsaveok Kambja vallas Soinaste külas Postimaja viadukti kõrguspiirajasse. Päästjad veendusid avariijärgses ohutuses ja aitasid purunenud kõrguspiiraja teelt eemaldada.

3. novembril kell 21.15 andis tulekahjualarm Eesti Maaülikooli ühiselamus märku tulekahjuohust. Selgus, et häire oli põhjustanud magama jäänud elanik, kes unustas põlema küünla, mis suitsema hakkas. Päästjad hoiatavad, et lahtist tuld ei tohi kunagi järelevalveta jätta, sest sellest võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. novembril kell 20.26 teatati päästjatele suitsust Narva linnas Puuvilla tänava tühjana seisvas metallangaaris. Päästjad kustutasid ühes ruumis toimunud põlengu kella 22.05ks. 4. novembril kell 7.40 teatati taas põlengust samas hoones. Kustutustööd lõpetati kell 8.39. Põlengute põhjus on selgitamisel. 


3. novembril kell 18.06 teatati häirekeskusele põlengust Narva linnas Võidu prospekti raamatukogus. Teisel korrusel oli põlema läinud õliradiaator ja sellest omakorda kontoritool. Põlengu avastanud töötajad evakueerisid inimesed ja tulekahju kustutati pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid suitsu täis hoone üle, ohtu ei olnud ja ruumid tuulutati. Õnnetusjuhtumi tagajärjel keegi kannatada ei saanud.

3. novembril kell 15.21 sõitsid päästjad Narva linna Tallinna maanteele liiklusõnnetusele. Kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel suitses üks auto ja valgusfoor rippus ohtlikult. Päästjad eemaldasid mõlema auto akuklemmid, ala piirati ja aidati eemaldada ohtlik foor. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud.

Lääne-Virumaa

4. novembril kell 00.10 sõitsid päästjad Tapa valda Jäneda külla, kus põles tühjana seisnud vana elumaja. Hoones keegi ei viibinud. Põleng lokaliseeriti kell 00.55 ja kustutati lõplikult kell 2.17. Hoone sai vee- ja suitsukahjustusi, purunes paar akent ja põlengukahjustusi oli ühes ruumis. Põlengu põhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. oktoobril kell 2.39 teatati Häirekeskusele põlevast jahimeeste majast Järva vallas Järva-Madise külas. Inimesi helistaja sõnul majas ei olnud. Päästjate kohale saabudes põles ühekordne hoone, mille katus ja fassaad oli kaetud plekiga, põlemist oli näha katuse all kogu hoone ulatuses. Päästjad alustasid kustutustöödega. Suitsusukeldumist kasutades pandi tulekahjule kella 5.08ks piir. Põleng likvideeriti kella 5.44ks ning seda käisid kustutamas Aravete, Paide ja Tapa kutselised ning Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad. Hoones oli suitsuandur. Esialgsetel andmetel võis olla tegemist süütamisega.

Kell 6.41 kutsuti päästjad Paide linna Võõbu külla, kus sõiduauto ja veoauto vahel oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõiduautol süttimisohu ja puhastasid tee autotükkidest ning muust sodist. Kiirabi vaatas patsiendid üle. Päästjad lahkusid sündmuskohalt kell 7.29 ning sündmusega tegeles edasi politsei.

Pärnumaa

3. novembril kell 11.52 kutsuti päästjad Pärnu linna Aia tänavale likvideerima õlireostust. Päästjad katsid autolt lekkinud reostuse absorbendiga ning edastasid info ka teehooldusfirmale.

Kell 19.52 sõitsid päästjad Pärnu linna Riia maanteele, kus viiekordse maja elektrikilbi juurest tuli juhtme põlemise lõhna. Päästjad tuvastasid kohapeal, et tulekahju ei ole, kuid kilbis olid ühe kaitsme all juhtmed kärssama läinud. Päästjad kontrollisid korteri termokaameraga üle ning tuvastasid ka ülekoormuse põhjuse. Selgus, et ühe kaitsme alla oli koormatud liiga palju tarbijaid, mistõttu juhtmed läksidki põlema, mis omakorda lõi kaitsme välja. Päästjad nõustasid korterielanikku ning soovitasid kutsuda elektriku, kes vaataks süsteemid üle. Korteris oli töökorras suitsuandur.