Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. novembril kell 23.29 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Kolde puiesteele kustutama põlema läinud autot. Tegu võis olla süütamisega.

7. novembril kell 16.03 sõitsid päästjad Mustamäe linnaossa E.Vilde tee kortermajja, kus töötas suitsuandur. Ühes korteris kõrbema läinud toidust tekkinud põlenguohu olid korteriomanikud ise likvideerinud.

7. novembril kell 15.38 said päästjad häirekeskusest teate suitsust Mustamäe linnaosa A.H.Tammsaare tänava kortermajas. Päästjad leidsid suitsukonist kärssama läinud paberid ühest trepikoja korteri prügikastist. Põlengu suits oli ventilatsiooni kaudu jõudnud levida ka teistesse korteritesse. Põlengus keegi kannatada ei saanud. Korterid tuulutati ja põlengu põhjustanud korteri elanikule tehti selgitustööd.

7. novembril kell 15.15. sõitsid päästjad Kesklinna Sossi mäele bussipeatuse juurde, kus teele olid eksinud kolm luike. Päästjate hinnangul oli üks luik väga noor ja tõenäoliselt seetõttu ei tõusnud ka teised linnud lendu. Päästjad suunasid kolm luike mööda teed Ülemiste järve rohealale.

Harjumaa

7. novembril kell 22.52 teatati päästjatele majapõlengust Rae vallas Järveküla külas. Põles kahekordse ehitusjärgse hoone katus lahtise leegiga. Põleng lokaliseeriti kella 23.20ks. Põleng võis alguse saada katuse ehitustöödest.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. novembril kell 8.01 teatati kitse ja autoga juhtunud liiklusavariist Tartus vallas Kukulinna külas. Päästjad tõstsid hukkunud kitse kraavi ja eemaldasid teelt purunenud autodetailid. Sõiduk pääses ise liikuma.

Viljandimaa

7. novembril kell 9.50 põles Mõisaküla linnas Õnne tn mööbliettevõtte katlamaja katusealune. Päästjad avasid katuse kustutamiseks konstruktsioone, tules oli 12 ruutmeetrit. Tulekahju kustutati kell 10.51. Ilmselt sai põleng alguse korstnast katuse vahele lennanud sädemest.

Võrumaa

7. novembril kell 17.19 teatati, et Vastseliina alevikus Võidu tänaval on korterist kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et pliidi alla tule teinud vanem mees oli unustanud siibri lahti teha ning ise pikutama heitnud. Tänu suitsuandurile ja asja uurima läinud naabrile, kes siibri lahti tegi, säästeti inimelu. Päästjad tuulutasid suitsu täis ruumid ja lugesid korteriomanikule sõnad peale.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. novembril kell 21.43 kutsuti päästjad Narva linna Pähklimäe tänavale. Korteriomanik selgitas päästjatele, et väike laps oli juhuslikult sisse lülitanud elektripliidi, mille peal oli rätik. Põlema läinud rätiku kustutas pereisa ära. Põlenguohtu päästjate saabudes ei olnud. Korteris tehti tuulutus ja selgitustööd, sest suitsuandur ei olnud töökorras.

7. novembril kell 15.47 sõitsid päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Vabaduse puiesteele, kus ühes korteris ei avanud eakas naine koputuse peale ust ja ei vastanud ka telefonikõnedele. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja leidsid naise elutoa põrandalt. Naine anti üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

7. novembril kell 13.05 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Heltermaa külla, kus helistaja sõnul oli kütmise tagajärjel tuba suitsu täis. Päästjate kohale saabudes olid eluruumid vingu täis, mida päästjad asusid tuulutama. Agressiivse korterielanikuga, kes keeldus aknaid avamast ja toast lahkumast, tegeles edasi politsei.

Läänemaa

7. novembril kell 16.48 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes märkas Haapsalu linnas Rahu tänaval eramaja korstnast lenduvaid sädemeid. Haapsalu päästjad tuvastasid kahekordse puitelamu korstnas tahmapõlengu, mis kustutati pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid pööningu termokaameraga üle ning jälgisid korstna temperatuuri, samal ajal viidi läbi kodunõustamine ning enne järgmist kütmist paluti kutsuda korstnapühkija.

Kell 18.59 sõitsid päästjad Vormsi valda Förby külla, kus suur puu oli kukkunud teele ning selle sulgenud. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Kell 19.32 kutsuti päästjad Haapsalu linna Saare tänavale, kus puul oli üks haru murdunud ja kukkunud osaliselt tänavale. Päästjad saagisid oksa läbi ning puhastasid teeperve ning eemaldasid ühe sideliinisse kasvanud oksa.

Pärnumaa

7. novembril kell 10.25 sai Häirekeskus teate, et Pärnus Mai tänaval oli keegi süüdanud trepikojas postkasti, misjärel käis pauk. Helistaja püüdis põlengut kopsikutäie veega kustutada. Päästjate saabudes oli tulekahju kustunud, seega kontrolliti koridor termokaameraga üle ning mingit ohtu rohkem ei tuvastatud.

13.01 kutsuti päästjad Pärnu linna Kajaka tänavale, kus helistaja sõnul tuleb naabrite korstnast leeke. Päästjad kustutasid tahmapõlengu pulberkustutitega ning kontrollisid esimese ja teise korruse, samuti pööningu termokaameraga üle. Lõpuks nõustasid päästjad korteri omanikku ja ka naabrit, kellega on ühine korsten, et korstnapühkija peab enne uuesti kütma asumist küttekolded üle vaatama ja puhastama.

Kell 18.51 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kelle hajameelne lähisugulane oli Kihnu vallas Linakülas üksi õue uitama läinud. Helistaja lubas ise autoga lähimad naabrid läbi sõita. Päästjad asusid samuti vanainimest otsima, kes leiti kell 20.51 elusa ja tervena. Kiirabi vaatas eksleja tervise igaks juhuks üle.