Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. novembril kell 12.36 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaossa Paasiku tänavale, kus prügikonteinerite juures seisnud sõiduautolt oli lekkinud kütust. Päästjad katsid 20 ruutmeetrise kütuselekke seapuruga ja teavitasid munitsipaalpolitseid.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

10. novembril kell 1.24 teatati, et Antsla vallas Uue-Antsla külas on elumaja tuba paksu suitsu täis. Päästjad selgitasid, et suitsu levis elamusse kõrbema läinud toidust. Ruumid tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. novembril kell 13.58 kutsuti päästjad Narva linna Õhu tänava eramajja. Majas oli toit pliidil põlema läinud ja tuba suitsu täis. Päästjate saabumise ajaks oli majaelanik põlengu kustutanud, viinud keedupoti õue ja ukse avanud. Maja kontrolliti üle ja tuulutati. Vanem naine anti üle kiirabile.

Lääne-Virumaa

9. november kell 19.08 teati häirekeskusele põlevast elumajast Väike-Maarja vallas Müüriku külas. Esimesena sündmuskohale saabunud Väike-Maarja päästekomando päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumisega. Kaitsevarustuses päästjad sisenesid põlevasse majja ukse kaudu ja alustasid koheselt võimalike kannatanute otsimisega ja tulekahju kustutamisega. Päästetööde käigus leidsid toast lamanud elumärkideta meesterahva. Päästjad panid tule levikule piiri kella 20.48-ks. Tulekahju täpsemad asjaolud ja tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9. novembril kell 10.12 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Libatse külla, kus korteris töötas suitsuandur ja tunda oli suitsu lõhna. Päästjad tuvastasid, et tulekahju ei ole, vaid tegemist on toidukõrbemisega. Päästjad eemaldasid pliidilt kõrbenud toidu ja ventileerisid trepikoja ning korteri. Kuna korteriomanik tundis end halvasti, vaatas kiirabi ta kohapeal üle.

Kell 11.59 sõitsid päästjad järjekordselt Pärnu linna Pärlimõisa teele, kus põles väike aiamaja, mis hävis tules täielikult. Päästjad kustutasid tulekahju kella 12.32ks ja sündmusega tegeleb edasi politsei, sest tõenäoliselt on tegemist süütamisega. See oli päästjatel juba kuues kord seal võsas mahajäetud aiamaju kustutamas käia.

Kell 15.59 kutsuti päästjad Pärnu linna Mai tänavale, kus vanainimene oli oma korteris kukkunud ja helistaja ei pääsenud teda abistama. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse kiirabitöötajatele, kes tegelesid kannatanuga edasi.