Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-14. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. novembril kell 11.14 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes teatas, et ei pääse oma Nõmme linnaosas Männiku teel elava eaka hoolealuse korterisse, kuna võti oli seestpoolt risti ees. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid ukse kiirabile, kes abitus seisundis vanainimesega edasi tegelesid.

11. novembril kell 18.47 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Kärberi tänavale, kus üheksakordse elumaja esimese korruse trepikojas oli tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust suitsu levis ning leidsid sealt pliidil kõrbeva toidu. Ohtlik olukord likvideeriti ning kodus olnud papagoi ja kass õnneks viga ei saanud. Kell 18.45 saabus kohale ka korteriomaniku õde, kes teatas, et elanik ise on alles tööl ning võttis sündmuspaiga jälgimise õe saabumiseni enda hooleks. Korteris puudus suitsuandur.

12. novembril kell 16.03 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval asuval mänguväljakul on lapsed reklaamlehtedest lõkke teinud ning küpsetavad seal rõõmsalt vahukomme. Päästjate saabudes panid lapsed jooksu. Lõke kustutati kella 16.14-ks.

13. novembril kell 19.39 teatati, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva viiekordse elumaja trepikojas on tunda kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid viiendal korrusel asuva korteri, kust suitsu imbus ning leidsid sealt sisenedes eest pliidil põlevad plastikust esemed. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid tuulutati. Kaks joobetunnustega korterielanikku õnneks viga ei saanud. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

Harjumaa

12. novembril kell 11.02 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Kernu külas on suur mänd teele murdunud ning mõlemad sõidusuunad sulgenud. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 11.27-ks.

12. novembril kell 13.47 sõitsid päästjad väljakutsele Saue valda Lehetu külasse, kus elumaja kõrval põles lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid auto kella 14.24-ks ning sõiduk hävis selles täielikult. Elumaja õnneks kannatada ei saanud.

13. novembril kell 15.41 said päästjad väljakutse maastikupõlengule Viimsi vallas Lubja külas. Ligikaudu 40-le ruutmeetrile levinud pinnasepõleng kustutati päästjate poolt kella 16.43-ks.

14. novembril kell 00.27 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Pikva külas põleb lahtise leegiga elumaja. Päästjad selgitasid saabudes, et tuld oli võtnud elamiseks sobitatud kõrvalhoone, kus viibinud inimesed olid ise väljunud ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Tulekahju kustutati kella 03.13-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. novembril kell 7.56 sõitsid päästjad Narva linna A.Daumani tänava kortermajja, kus töötas suitsuandur. Päästjad kontrollisid maja üle, kuid põlengut ei tuvastanud. Selgus, et teataja korteris töötas suitsuandur, kuna seadme patarei oli tühi. Päästjad nõustasid perenaist. Päästeamet soovitab kontrollida suitsuanduri töökorras olekut testnupule vajutades vähemalt kord kuus. Aegunud või rikkis andur tuleb kindlasti välja vahetada. Õnnetusest suudab märku anda üksnes töökorras andur.

12. novembril kell 14.14 kutsuti päästjad Narva linna Joala tänava kortermajja, kus trepikojas tunti kõrbe lõhna. Ühes korteris oli toit mikrolaineahjus kõrbema läinud. Päästjate saabumise hetkeks oli omanik ohu ise likvideerinud. Päästjad tegid selgitustööd, sest korteris puudus suitsuandur. 

Lääne-Virumaa

11. novembril kell 9.27 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Aseri alevikku Kesktänava tänavale, kus ühes korteris oli eakas naine kukkunud ja ei saanud enam püsti, ega ka ust avada. Päästjad aitasid lähedastel ukse avada ja naine anti üle kiirabile.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse kutselised ja vabatahtlikud päästjad 12. novembri hommikul Lääne-Virumaal 9 väljakutsel, et eemaldada tugeva tuule tõttu teele kukkunud puid. Ida-Virumaal käisid päästjad laupäeva pealelõunal ja õhtul 4 väljakutsel, sealhulgas tuli päästjatel eemaldada Mustanina külas raudteele langenud suured puud.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 7 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommirühm

Demineerijatel oli eelmise nädala jooksul 6 väljakutsest, millest viie käigus leiti 98 lõhkekeha ja 18 sütikut. Lisaks aidati Põhja pommigruppi pommitehnilistel töödel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. novembril kell 12.58 käisid päästjad Põltsamaa vallas Vitsjärve külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Põlvamaa

12. novembril kell 17.29 käisid päästjad Kanepi vallas Piigandi külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

12. novembril käisid päästjad Tartu vallas Kõnnujõe külas sõiduautoga Audi juhtunud liiklusavariil, kus lõikasid ühe kannatanu avariilisest autost välja. Kaks kannatanut olid ise välja saanud. Kiirabi toimetas viga saanud inimesed haiglasse.

Kella 18.17 ajal teatati Kambja vallas Virulase külas leekides saunast. Päästjate saabudes oli tuli katusest väljas. Sauna kütnud peremees oli alguses püüdnud tulekahju ise kustutada, kuid see ei õnnestunud. Päästjad kaitsesid tule eest teisi hooneid ja kustutasid põlengu lõplikult kell 19.50. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

12. novembril kell 8.07 teatati, et Tõrva vallas Põrga - Leebiku - Pikasilla teele on kukkunud suur puu ja rebinud katki elektriliini. Päästjad eemaldasid puu teelt ja tõstsid kaablit, et väiksemad autod läbi pääseks. Olukorra lõplikuks lahendamiseks kutsuti kohale elektrikud.

Viljandimaa

12. novembril kella 6.06 ajal hävis Viljandi vallas Pikru külas tulekahjus hoone, kus hoiti viljajäätmeid. Tulekahju kustutamise algjärgus eemaldati konstruktsioonide plekk-katet. Hoidlas oleva materjali teisaldamisel oli abiks objekti valdaja kopp-laadur. Põlengu süttimises kahtlustatakse vilja isesüttimist.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. novembril kell 13.18 sõitsid päästjad Paide linna Ristiku tänavale, kus helistaja ei pääsenud terviseprobleemidega inimese juurde korterisse. Päästjad sisenesid korterisse ukse kaudu, et kiirabi saaks abivajajaga edasi tegeleda.

12. novembril kell 7.37 sõitsid päästjad Paide linna Pärnu tänavale, kus helistaja ei pääsenud oma eaka sugulase juurde, kes oli oma korteris kukkunud, kuid ei saanud enam püsti. Päästjad avasid ukse ning kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

12. novembril kell 10.16 kutsuti päästjad Türi linna Viljandi tänavale, kus tuvastati ühes korteris toidukõrbemine. Päästjad ventileerisid ruumid ning kontrollisid need üle. Korterielanikuga vesteldi ohutu toidutegemise teemadel.

13. novembril kell 21.01 kutsuti päästjad Türi valda Kurla külla, kus harvesterijuht oli metsas tööd tehes oma selga vigastanud ega saanud enam ise masinast välja. Päästjad võtsid kannatu harvesterist kühvelraamiga välja ning transportisid ta Bandwageni kuudikus läbi metsa kiirabiautoni.

Läänemaa

11. novembril kell 14.18 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Risti alevikku, kus puu oli kukkunud teele. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

13. juunil kell 14.20 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Risti alevikku, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja aitasid liiklust reguleerida, lõpuks kaeti teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastati tee.

Pärnumaa

12. novembril sõitsid päästjad Pärnu linna Valgeranna külla, kus puu oli kukkunud teele ning sulgenud selle liiklusele. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Raplamaa

11. novembril kell 9.28 käisid päästjad Rapla vallas Vaopere külas teele kukkunud puud eemaldamas.

12. novembril kell 9.30 sõitsid päästjad Märjamaa valda Lestima külla, kus metsakuiv kuusk oli teele kukkunud. Päästjad saagisid puu läbi ning koristasid tee.

13. novembril kell 16.46 kutsuti päästjad Kohila valda Aespa alevikku Rooli tänavale, kus tehti suurt lõke. Päästjad kustutasid lõkke, kus põletati ohtlikke jäätmeid. Päästjad nõustasid inimest.

13. novembril kell 19.44 kutsuti päästjad Märjamaa valda Varbola külla, kus põlluservas tehti lõket, mille juures ei olnud ühtegi inimest. Päästjad kustutasid lõkke, sest selles põletati mööblit ning muid ohtlikke jäätmeid, tuletegemise juures puudusid ka esmased kustutusvahendid. Päästjad tegid omanikule selgitustööd.

Saaremaa

12. novembril kell 16.35 käisid päästjad Kuressaare linnas Tallinna tänaval raamatukogu juures kustutamas põlevat prügikasti, milleks kulus kaks ämbrit vett.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel kuuel korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel.