Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. november

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. novembril kell 12.05 sai häirekeskus teate, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel põleb heinapall. Päästjad kustutasid palli kella 12.34-ks.

14. novembril kell 21.29 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Loometsa tänaval asuva kortermaja lifti on inimene kinni jäänud. Kuna liftiavarii telefon ei vastanud, aitasid inimese liftist välja kohale saabunud päästjad.

15. novembril kell 05.02 teatati, et Tallinna kesklinnas Magasini tänaval asuvas kahekordses elumajas rakendus tööle suitsuandur ning trepikojas on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühes esimese korruse korteris oli ahjusiiber liiga varakult suletud, mistõttu suits sisse imbus. Päästemeeskond ventileeris ruumid ning inimesed kannatada ei saanud.

Harjumaa

14. novembril kell 14.12 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Laulasmaa koolis on keemilise reostuse kahtlus. Kohale saabunud päästjad evakueerisid koolimajast kõik inimesed ning tuvastasid kella 15.25-ks, et tegemist oli pipragaasiga. Kiirabi toimetas kaks õpilast haiglasse tervisekontrolli. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

14. novembril kell 18.51 teatati, et Keila linnas Põhja tänaval põleb lahtise leegiga väikebuss. Päästjad kustutasid tulekahju kella 19.38-ks ning inimesed selles kannatada ei saanud. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada väikebussi tehnilisest rikkest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.


Lääne-Virumaa

14. novembril kell 16.40 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Äntu külla, kus lahtise leegiga põles elumaja. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljunud. Tulekahju lokaliseeriti kell 17.41 ja likvideeriti kell 18.46. Inimesed põlengus kannatada ei saanud, põlengus hukkus kass. Põlengu kolle asus elutoas, kus köeti kaminat. Täpsemad tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel. Päästjad tegid kell 22.30 järelkontrolli ja uusi tulekoldeid ei leidnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

14. novembril kella 22.01 ajal põlesid Kambja vallas Soinaste külas puuriidad, mille päästjad kustutasid. Kokku sai tulekahjustusi umbes 8 ruumi puid, veekahjustusi veelgi enam. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

14. novembril kell 13.09 teatati, et Valgas Tähe tn on maasturist teele lekkinud kütus. Päästjad katsid kütusereostuse absorbentainega. Juhtunust teavitati auto omanikku, kelle ülesandeks jäi rikke selgitamine ja remondi organiseerimine.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. novembril kell 5.59 kutsuti päästjad Tori valda Sindi linna Kooli tänavale, kus helistaja oli näinud sinise välikäimla juures sähvatust. Päästjad tuvastasid, et ajutiselt paigaldatud WCsse oli viidud kaabliga soojendus, kuid see oli vett saanud, mistõttu tekkis lühis ning juhe läks kärssama. Päästjad võtsid juhtme lahti ning eemaldasid selle. Mingit ohtu päästjad enam ei tuvastanud.