Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

15. novembril kell 14.37 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Randla tänaval elav inimene ning teatas, et tema gaasipliit viskas toiduvalmistamise ajal leeke välja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris gaasilekke ning sulgesid gaasikraani. Elanikul, kes viga ei saanud, paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

15. novembril kell 16.39 teatati, et Mustamäe linnaosas Vaablase tänaval asuvas kortermajas pole juba üle nädala nähtud seal elavat vanaprouat. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

Harjumaa

15. novembril kell 11.52 helistas häirekeskusesse Maardu linnas Keemikute tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri korteris töötab suitsuandur ning on tunda ka suitsuhaisu. Päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest vanainimese, kes oli toidu pliidile sooja pannud, kuid ei osanud pliiti enam kinni keerata. Seetõttu oli toit kärssama läinud. Kiirabi vaatas elaniku üle ning hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Kohale kutsuti sotsiaaltöötaja, kes eaka elanikuga edasi tegeles.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. novembril kell 01.10 sõitsid päästjad Alutaguse valda Kiikla külla Pihlaka teele, kus ühes korteris töötas suitsuandur. Korteri ust ei avatud, kuid võis arvata, et ruumis on inimesi. Päästjate saabudes oli näha korteri aknast veidi suitsu. Päästjad avasid korteri ukse ja leidsid ees magava inimese, kes suitsuanduri hääle peale ei olnud ärganud. Korteris olev suits oli tekkinud ahju ülekütmise tagajärjel. Kiirabi vaatas elaniku üle ja temaga oli kõik korras. Korteri elaniku sõnul oli ta korteri alles soetanud ja küttis ahju esimest korda.


15. novembril kell 15.24 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaossa Põhja alleele, et aidata välja eelmisel õhtul autosse istmete vahele kinni jäänud mees. Päästjad avasid auto uksed ja andsid mehe üle kiirabile.

15. novembril kell 14.01 teatati töötavast gaasiandurist Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Ravi tänava kortermajas. Päästjad tuvastasid vingugaasi mitmes korteris ning oli kahtlus, et vingugaas levib majas ventilatsiooni kaudu. Majas lülitati gaas välja, ruumid tuulutati ja päästjad keelasid gaasiseademete kasutamise enne nende kordategemist.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. novembril kella 15.23 ajal põles Jõgeva linnas Jaama tn mahajäetud maja teise korruse tuba. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.16. Päästjad selgitasid kohale tulnud majaomanikule, et tema kohustus on sulgeda hoone avad, et kõrvalised isikud sinna sisse ei pääseks. Omanik lubas probleemiga kohe tegeleda.

Tartumaa

15. novembril kell 15.29 käisid päästjad Nõo alevikus Meeri teel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

15. novembril kell 11.20 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Otste külla, kus auto oli põdrale otsa sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu. Kannatanuga tegeles edasi kiirabi. Sündmuse võttis üle politsei.

Pärnumaa

15. novembril kell 22.55 sai Häirekeskus teate, et Pärnu linnas Riia maanteel plahvatas eramajas pelletikatel, inimesed olid majast kõik väljunud. Kohapeal selgus, et hoone katlaruumis põles katel ning ruum oli suitsu täis. Päästjad kustutasid tulekahju kella 23.21. Päästjad kontrollisid katlaruumi, pööningu ja katuse termokaameraga üle ning ventileerisid ruumid. Päästjad keelasid katla kasutamise ning palusid kohale kutsuda eksperdi, kes vaataks süsteemi üle. Päästjate sõnul ei vastanud nõuetele ka katlaruumi elektrisüsteem. Selgus, et seltskond veetis katlaruumis aega, kui ühel hetkel käis pauk, katlaluuk lendas lahti ja ruum täitus suitsuga.