Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

16. novembril kell 23.13 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri korteris töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid eaka ja üksi elava proua korteris toidukõrbemise ning likvideerisid ohu. Kiirabi vaatas vanaproua üle ning hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Vanainimesele tulid järgi lähedased, kes ta endaga kaasa võtsid.

Ida päästekeskus

Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid päästesündmuseid möödunud ööpäeval ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. novembril kell 1.43 põles Tartus Ihaste teel A. Le Coqi spordimaja parklas Citröeni kaubik, mille päästjad veejoaga kustutasid. Kohale tuli omanik, kelle sõnul plaanis ta järgmisel päeval sõiduki vanarauda viia.

Võrumaa

17. novembril kell 8.21 teatati, et Setomaa vallas Küllätüvä külas sõitis auto kraavi ja maandus katusele. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ning aitasid auto ratastele ja teele tagasi. Sõiduki transpordi organiseerimine omaniku ülesandeks.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

16. novembril kell 13.06 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes ei pääsenud Haapsalu linnas Metsa tänaval abitus olekus sugulase juurde. Päästjad sisenesid korterisse rõduakna kaudu ning avasid kiirabile ukse, kes tegelesid kukkunud inimesega edasi.

Kell 18.31 sai Häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Herjava külas Papli tänaval põleb suvila, kus teadaolevalt inimesi sees ei ole. Päästjate kohale saabudes põles umbes 30-ruutmeetrine postvundamendile ehitatud suvila otsasein ning leeke oli näha ka hoone all. Päästjad asusid põlengut kustutama. Tulekahju lokaliseeriti kella 18.54ks, misjärel võeti põrand osaliselt lahti ning otsiti tulepesi. Kella 20.56ks oli põleng likvideeritud. Päästjad hoidsid ära tule leviku ülejäänud hoonele, samuti viidi majast välja seal olnud gaasiballoon. Kustutustöödega tegelesid Haapsalu ja Risti kutselised ning Palivere vabatahtlikud päästjad. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada valesti ehitatud ahjust, mida hoone omanikud olid hommikul kütnud.

Pärnumaa

16. novembril kell 22.19 käisid päästjad Häädemeeste vallas Soometsa külas teele kukkunud puud eemaldamas.