Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-21. november

Põhja päästekeskus


Tallinn

18. novembril kell 15.49 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Tungla tänaval asuvas kortermajas on laps juba tükk aega liftis kinni ning liftiavarii telefonile keegi ei vasta. Kohale saabunud päästjad aitasid lapse liftist välja kella 16.04-ks ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

18. novembril kell 22.17 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Hariduse tänavale, kus põles sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 22.47-ks ning inimesed selles viga ei saanud. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse sõiduki tehnilisest rikkest.

19. novembril kell 00.52 teatati, et Nõmme linnaosas Vanemuise tänaval põleb eramaja. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde maja teiselt korruselt ning kustutasid selle kella 2.28-ks. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada küttekoldest. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

20. novembril kell 19.45 sõitsid päästjad väljakutsele Tallinna kesklinna Vabaduse väljakule, kus põles aiatööriistade hoiukonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 20.08-ks.

Harjumaa

20. novembril kell 13.58 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Rae vallas Kurna külas asuva logistikaettevõtte parklas. Päästjad kustutasid tulekahju kella 14.28-ks ning inimesed ega teised sõidukid selles kannatada ei saanud.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel neli väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele murdunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. novembril kell 14.56 käisid päästjad Tartus Võru tänaval eemaldamas teelt klaasikilde ja muud koormast kukkunud rämpsu.

Kella 15.35 ajal süttis Tartu vallas Tila külas ettevõtte tootmishoones lasertolmuimejas tolm. Päästjad tõid seadme hoonest välja ja kustutasid põlengu.

20. novembril põles Tartus Mõisavahe tänaval kortermajas liftišaht. Kell 5.36 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval on korterelamu trepikojas suits. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et suitsu tekitav tulekolle asus 5. ja 6. korruse vahele kinni jäänud liftis, kust suits levis ülemiste korruste korteritesse. Päästjad tõid majast välja kolm suitsu sisse jäänud kannatanut, kes anti üle kiirabile. Lisaks evakueeriti hulgaliselt inimesi ning paljud inimesed evakueerusid iseseisvalt kõrvalasuvasse trepikotta ja politsei poolt kohale organiseeritud bussi.

Kella 18.33 ajal põles Tartus Kruusamäe tänaval puuriit, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. novembril kell 13.56 teatati häirekeskusele põlengust Narva linnas I.Grafovi tänava kortermajas ning kogu trepikoda oli suitsu täis. Elanikud ei saanud korteritest väljuda. Päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumisega ja elanike evakueerumisega. Põleng oli alguse saanud ühe korteri elutoa diivanist ja korteri elanik oli saanud põletushaavu ning vajas hospitaliseerimist. Korter muutus kasutuskõlbmatuks. Päästjad kontrollisid üle ka kõik teised trepikoja korterid ja ohtu ei olnud.

20. novembril kell 3.27 öösel kutsuti päästjad Lüganuse valda Aidu-Nõmme külla. 10-12 meetrisest järsakust oli karjääri kukkunud auto, milles oli 3 inimest. Oli uppumisoht, kuid kannatanud said ise veest välja ja järsakust üles. Alajahtunud inimesed anti üle kiirabile. Õnnetusjuhtumiga tegeleb edasi politsei.

19. novembril kell 18.18 teatati rikkis automaattankla gaasipüstolist Narva linnas Tallinna maanteel. Päästjad ja politsei piirasid ala. Kell 18.46 saabunud tehnik sulges tankla gaasi ning oht likvideeriti.

19. novembril kell 7.23 sõitsid päästjad Toila valda Toila alevikku Pikale tänavale. Päästjate saabudes põles kõrvalhoone seina äärde laotud puuriit ja maja pööning lahtise leegiga. Ohustatud olid ka kõrvalhooned. Põleng lokaliseeriti kell 8.17 ja likvideeriti kella 9.03ks. Põlengus inimesed kannatada ei saanud. Põleng võis alguse saada kaaneta tuhaämbrist, mis oli pandud eelmisel õhtul puuriida juurde.

18. novembril kell 20.18 sõitsid päästjad Narva linna Puhangu tänavale, kust teatati põlengust eramajas. Maja verandale pandud kuuma tuhaga ämbrist oli alguse saanud põleng, mille majaomanikud ise kustutasid. Päästjad kutsuti kohale kontrollimiseks.

18. novembril kell 19.47 kutsuti päästjad Narva linna Võidu prospekti tänava kortermajja. Teataja sõnul oli majas tunda suitsulõhna. Päästjad leidsid ühest korteri pliidilt kõrbenud toidu, tuba oli suitsu täis, kuid põlengut ei olnud. Korteri omanik oli toidu soojenema pannud, kuid jäi elutoas magama. Päästjad tuulutasid ruumi ja tegid selgitustööd, sest korteris puudus suitsuandur. 

18. novembril kell 16.30 teatati suurest leegist Narva-Jõesuu linnas Soldino külas Korterite tänava kortermaja juures. Päästjad leidsid eest maja taga kaks lõket, millest üks oli metalltünnis ja teine maa peal. Esmased tulekustutusvahendid puudusid. Päästjad kustutasid lõkked.

Lääne-Virumaa

20. novembril kell 17.37 vajati päästjaid liiklusõnnetusele Rakvere valda Aluvere külla. Päästjad likvideerisid libeduse tõttu juhtunud õnnetusel autode süttimisohu. Õnnetuses kannatanud vaatas üle kiirabi ja keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

20. novembril kell 13.21 vajati päästjaid appi liiklusõnnetusele Tapa valda Piisupi külla. Libeduse tõttu teelt välja sõitnud ja küljeli ojas oleva auto tõstsid päästjad ratastele ja likvideerisid süttimisohu. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

20. novembril kell 13.03 sõitsid päästjad Rakvere valda Rahkla külla, kus libeduse tõttu oli teelt välja sõitnud sõiduauto. Autos olnud inimesed vaatas üle kiirabi ja nad hospitaliseerimist ei vajanud. Päästjad lükkasid auto ratastele ja eemaldasid süttimisohu.

20. novembril kell 10.38 sõitsid päästjad Kadrina valda Neeruti külla, kus läbi tiigijää oli vajunud koer. Vabatahtlikud päästjad tõid pererahva paadiga koera veest välja.

20. novembril kell 9.35 kutsuti päästjad Tapa valda Tapa linna Loode tänavale, kus põles veoauto mootoriruum küttesüsteemi rikke tagajärjel. Põleng likvideeriti kell 10.09.

19. novembril kell 23.17 teatas turvafirma Nublu anduri häirest Rakvere linnas Näituse tänava puidust kahekorruselises kortermajas. Ühes korteris põles vannitoas prügikast ja toad olid suitsu täis. Põlengut päästjate saabudes ei olnud. Päästjad kontrollisid ruumi üle ja ohtu ei olnud. Põleng võis alguse saada vannitoas suitsetamisest prügikasti visatud tikust.

19. novembril kell 21.23 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Rakke aleviku raudteejaama, kus põlema oli läinud vedur. Päästjate saabudes lahtist leeki ei olnud ja inimesed oli rongist evakueeritud. Veduri mootoriruumis olnud põleng oli vedurijuhi poolt kustutatud pulberkustutiga. Mootori enda kustutussüsteem tööle ei rakendunud. Päästjad kontrollisid mootoriruumi üle, tuli ruumist välja ei olnud levinud. Reisijad liikusid edasi järgmise rongiga ja avariiline vedur liikus edasi Tartusse teise mootori jõul.

Lisaks käisid Ida päästekeskuse päästjad möödunud nädalavahetusel 5 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Ida-Eesti pommigrupp

Demineerijatel oli eelmise nädala jooksul 5 väljakutset. Kahjutuks tehti 69 lõhkekeha ja 2 sütikut.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. novembril kell 7.51 sõitsid päästjad Paide linna Nurmsi külla, kus oli toimunud sõiduautoga avarii. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning tõstsid masina ratastele. Sündmusega tegeles edasi politsei. Kiirabi kohapeale ei vajatud.

Läänemaa

19. novembril kell 12.25 helistati Häirekeskusesse, et Lääne-Nigula vallas Spithami külas Pikanina järve ääres põleb turbapinnas. Kohale jõudunud Nõva vabatahtlikud avastasid umbes 15-ruutmeetrise tulekolde, mis asus metsa ehitatud onni lähedal, kus oli ka kividega ümbritsetud lõkkekoht. Selgus, et põleng on sügaval ning ilmselt alguse saanud hoolimatust lõkke tegemisest. Päästjad kustutasid tulekahju kella 14.26ks. Kustutustöödega tegelesid Haapsalu, Nõva ja Risti päästjad.

Pärnumaa

18. novembri hilisõhtul teatati Häirekeskusele kell 22.46 põlengust Põhja- Pärnumaa vallas Langerma külas, kus põles maja lahtise leegiga. Kell 22.56 sündmuskohale saabunud päästjad alustasid kustutustöödega ja sisenesid kohe põlevasse hoonesse. Esmase info kohaselt võis majas olla ka inimene. Kell 23.17 leiti kustutustööde käigus hukkunud vanem mees. Tulekahju lokaliseeriti kell 23.40 ja kustutati lõplikult öösel kell 02.41. Hoone hävis tules peaaegu täielikult. Kustutamise tegi keeruliseks maja ehituslik eripära: palkmaja oli kaetud krohvplaadiga ning tulepesad olid pugenud plaadi ja palkseina vahele. Kuna tuli levis mööda tuulekaste ja sarikaid, siis pidid päästjad ka katuse umbes 90 protsendi ulatuses lahti võtma. Maja külge ehitatud kuur tulekahjus kannatada ei saanud. Kustutustööde ajal suitsuanduri signaali päästjad ei kuulnud. Hommikul kell 7.19 käisid päästjad põlengukohta üle vaatamas, kuid rohkem tulepesi ei avastatud. Kustutustöödega tegelesid Märjamaa, Pärnu, Pärnu-Jaagupi kutselised ja Halinga vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjuse ja suitsuanduri olemasolu hoones selgitab välja edasine uurimine.

19. novembril kell 13.26 sõitsid päästjad uuesti põlengukohta, sest korstna ümber oli hakanud uuesti tossama. Päästjad avasid korstna juures laekonstruktsioonid ning kustutasid põlengu, milleks kulus kolm tonni vett.

19. novembril kell 11.52 kutsuti päästjad Tori valda Eametsa külla, kus libeduse tõttu oli sõiduauto kraavi sõitnud. Päästjad stabiliseerisid auto ning aitasid autos viibinud inimesed välja, kellega õnneks oli kõik korras. Avariiline sõiduk tõmmati vintsidega kraavist välja ning pandi tõstukile. Politsei tegeles kohapeal liikluse reguleerimisega.

19. novembril kell 15.28 helistati Häirekeskusesse, et Tori vallas Kilksama külas põleb lahtise leegiga garaaž, mille lähedal on elumaja. Helistaja sõnul püüdsid inimesed põlengut ise kustutada, kui see ei õnnestunud. Kohale sõitnud päästjad asusid tulekahju kohe kustutama. Kustutustöö käigus toodi garaažist välja gaasiballoon. Kella 15.55ks oli põleng lokaliseeritud ning tehti järelkustutust. Kella 16.24ks oli tulekahju likvideeritud. Garaaž mõõtmetega 6x7 meetrit hävis tules umbes 80 protsendi ulatuses. Omaniku arvates võis tulekahju alguse saada iseehitatud kütteseadmest. Kustutustöödega tegelesid Pärnu, Pärnu-Jaagupi kutselised ja Are ning Halinga vabatahtlikud päästjad.

20. novembril kell 18.32 kutsuti päästjad Saarde valda Tihemetsa alevikku, kus sõiduauto oli tänavapostile otsa sõitnud. Päästjad eemaldasid tee kohalt sidekaabli, lõikasid selle katki ning tõstsid tee kõrvale. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Raplamaa

18. novembril kell 15.47 kutsuti päästjad Rapla valda Kasvandu külla, kus kahekordse eramaja korstnas oli tahmapõleng. Päästjad kontrollisid korstnajala, suitsulõõri ja küttekolde üle. Selgus, et suitsulõõris oli süttinud tahm, kuid ohtu rohkem ei tuvastatud. Majas oli töökorras suitsuandur. Päästjad soovitasid kohale kutsuda korstnapühkija, kes kontrolliks üle ja puhastaks küttekolded.

19. novembril kell 22.42 kutsuti päästjad Rapla valda Raka külla Kelba teele, kus traktor oli kraavi sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil akuklemmid ning tegelesid õlireostusega, lõpuks piirati traktor päästelindiga. Kannatanu anti üle kiirabile.

20. novembril kell 00.45 sai Häirekeskus teate Kohila vallas Aandu külas põlevast garaažist. Päästjate kohale saabudes põles angaar täisleegis, mida asuti kohe kustutama. Tulekahju lokaliseeriti kella 3.13ks ja kustutati lõplikult kella 5.18ks. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: kustutustöödega tegelesid Assaku, Keila, Kohila, Kose, Lilleküla ja Rapla päästjad.

Kell 16.52 kutsuti päästjad uuesti öösel põlenud angaari juurde, kus koristustööde käigus leiti katuselt saepuru seest hõõguv koht. Päästjad kustutasid põlengu veega ning sündmus lõpetati kell 17.24.

Saaremaa

18. novembril kell 20.06 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kõljala külla, kus oli süttinud õpilasi sõidutanud buss. Inimesed olid kõik sõidukist väljunud ning kohale oli juba kutsutud ka asendusbuss. Päästjate kohale saabudes tegeles bussijuht põlengu kustutamisega. Siinkohal võtsid päästjad kustutustööd üle ning likvideerisid trumlites oleva põlengu ning jahutasid pidurisüsteemi, milleks kulus üks tonn vett. Lõpuks eskortisid bussi turvaliselt Kuressaarde parklasse, kus kontrollisid pidurisüsteemi termokaameraga veel kord üle. Bussis viibinud reisijad viis asendusbuss turvaliselt sihtkohta, osadele tulid järele vanemad.

19. novembril kell 12.22 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kahtla külla, kus kolm mäkra oli tuulutusava kaudu kukkunud ehitusjärgus maja keldrisse ja helistaja ei saanud neid ise kätte. Päästjad püüdsid mägrad kinni ning andsid üle kohalikele jahimeestele, kes tegelesid loomadega edasi.